- Prohardver app (nem hivatalos)
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Milyen okostelefont vegyek?
- A HMD visszalép az USA piacáról
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Légies iPhone halvány színei
- Google Pixel 9 Pro XL - hét szűk esztendő
- 8300 mAh, maradhat?
- Sony WF-C710N - átlátok rajta
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Nem fut, csak bizonyos kódok. Ha a program nem támogatja a GPU-s gyorsítást, akkor csak CPU-n fut le a kód. Manapság ez a jellemző. A driverben azt beállíthatod, hogy ha van egy programban GPU-n futó kód, akkor azt a CPU-n is lehet futtatni. Hardvertől függően amelyik gyorsabb. Nem mindig a GPU-s az.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Két dolog kell, hogy egy gyártó együttműködjön egy médiával. Az egyik a régióra vonatkozó fókusz. Ha mondjuk valakit nem érdekel Magyarország, akkor akármilyen nyuszi szemekkel nézhetünk, hardvert azt nem kapunk. Ha a régió fontos, akkor olvasótábor/érték szerint van ez szelektálva. Ez mindenkinél így működik, nem csak az NV-nél. Európa annyira nem kap FE kártyákat egyébként, de nem azért, mert az NV-nek itt nincs fókusza, hanem azért, mert az FE-ket ide nem igazán szállítják. Emiatt az NV-nek fontosabb, hogy ezen a kontinensen a médiák inkább a boltokban is megvásárolható hardvereket teszteljék. Ez a véleményem szerint teljesen rendben van.
#270 FLATRONW : Az más miatt volt. Az RT-nek nem kellene ez, ha egy csomó nagy problémát kezelnének az API-k, de kurvára nem kezelnek.
Így meg ezek problémák elzabálják a teljesítményt, mert a hardver eleve szarul tud csak működni. Ez van srácok, előbb rendbe kell rakni ezt az API oldalán... és ezt záros határidőn belül jó lenne tisztázni, mert ha a Microsoft szerint a ray query-féle implementáció a jövő, akkor ahhoz bizonyos hardverelemeket felesleges fejleszteni. Ellenkező esetében viszont ezek a hardverelemek jól jönnének. De a ray query-féle implementációhoz marha jól jönne mondjuk kurva sok regiszter és LDS, de ez más implementációhoz nem igazán hasznos. Izgi nem, hát még a gyártóknak.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Persze, hogy romlik. Még nem optimalizáltak rá programokat. De amiket optimalizáltak ott működik. Lásd Dirt 5. Amit viszont nem tudni, hogy milyen lesz a következő év. A programozhatóság mindig bekavart a piacon, és majd holnap olvashatjátok, hogy ez jön DXR-be is traversal shader néven. Nemrég kapta meg az Xbox API-ja. És ez megint a feje tetejére állít mindent, mert hiába építesz fixfunkciós részegységet a hardverbe a bejárásra, ha az API nem engedi meg használni. Szóval jelenleg egyáltalán nem lehet tudni, hogy melyik hardver optimális sugárkövetésre. Leginkább egyik sem, mert traversal shader nélkül az effekt memóriaigénye lehet borzalmasan nagy, vagyis arra sok VRAM kell. Traversal shaderrel pedig minden hardver bukja a saját fixfunkciós egységét a bejárásra, ergo a vele járó teljesítményelőnyt is. Az RDNA 2-ből nem viccből van ez kihagyva, lehetett volna bele rakni, de minek, a Microsoft záros határidőn belül kivégzi? Ugyanaz lesz a sorsa, mint a T&L-nek, amit az SM-et támogató első hardverek leemuláltak shaderből.
Arról nem is beszélve, hogy amerre fejlődik a DXR kivégzett egy rakás optimalizálási irányt, például a hardveres koherenciamotorokat, mert azokat ray query-féle implementációval nem lehet ám támogatni. Ha valaki tervezett ilyet a háttérben, nos jobb ha kidobja a kukába, mert a Microsoftnak sikerült szoftveres szinten elintéznie ezt a jövőképet. Volt, nincs.
... Hacsak a Microsoft nem dönt úgy, hogy kivégzi a DXR 1.1-et a picsába, és a nulláról csinálnak egy másik RT API-t. Ezernyi kérdés van válasz nélkül, és olyan formában van már most összevissza ragasztgatva a DXR, hogy konkrét hardveres irányok elé dob sorompót. Ezért sem foglalkozunk annyira az RT-vel ajánlás szintjén, mert végeredményben borzalmasan játékfüggő az egész. Honnan is tudná bárki megmondani, hogy a traversal struktúratípus bevezetésével, ami működésképtelenné teszi az NV RT hardverének egy részét, mi lesz a teljesítménykülönbség. Erre senki sem képes.
Ahhoz egyébként, hogy ajánlást tegyél a GPU-ra, fel kell vázolnod helyzeteket:
1.) Komplex, hosszú sugarakkal dolgozó, de egyedi traversal shadert nem alkalmazó effektekhez rohadt sok memória kell. Amennyi VRAM csak fér a pénzbe, mert ez a limitje.
2.) Egyszerű, rövid sugarakkal dolgozó, de egyedi traversal shadert nem alkalmazó effektekhez nem kell sok memória, de érdemes olyan GPU-t venni hozzájuk, amelyek fixfunkciós bejárásra használnak dedikált hardvert.
3.) Traversal shadert alkalmazó effektekhez olyan GPU az optimális, amely optimálisan képes a multiprocesszorain a traversal shadert futtatni, mert fixfunkciós egységet ehhez nem használhat.
Ez a három opció van, és ha ezeket összegzed, akkor mindkét gyártótól kell venni egy-egy GPU-t, mert nem tudod előre, hogy melyik játék milyen effekteket fog használni.
És akkor a bónusz gyártói irányokról még nem is beszéltünk, Radeon Rays 4.0-t valaki?Szóval nem állunk azért nagyon jól.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
És ez így jó a hardveres implementáció szintjén, mert hiába építesz a hardverbe külön adatbuszt a textúrázó processzoroknak és a metszésvizsgálatot végző részegységeknek, egyik API sem támogatja azt, hogy ezek egyszerre működhessenek. Nem tudnak úgy kiosztani feladatot a hardvernek. Tehát ez egyáltalán nem egy drawback az AMD oldalán, mert az NVIDIA hardvere sem tud másképp működni, annak ellenére sem, hogy ott van külön adatbusz a textúrázóknak és az RT egységnek. A következő generációban már valószínűleg a GeForce-ban sem lesz, mert az érkező traversal shader kivégzi az RT egységen belül a traversal unitot. Teljesen használhatatlan lesz a Microsoft készülő DXR kiegészítésével, még a mostani hardverekben is, hiába van beépítve.
Nem is kell metszésvizsgálat során textúrázni.
Semelyik hardver nem teszi meg.
#265 Kansas : [link] - korábban már írtam ilyet. Az is benne van, hogy az NV miért használ külön adatbuszt. Nem azért, hogy egyszerre mehessen a textúrázás és a metszésvizsgálat, mert azt az API-k nem támogatják.
Az AMD eleve úgy tervezte az RDNA 2-t, hogy programozható legyen. Az NVIDIA még nem tervezte rá erre a saját hardvereit, de igazából meg tudják oldani, mert a programozhatóság egy extra shader lépcső lesz, ami nem más, mint egy módosított compute shader. Ergo elég sok hardver meg tudja csinálni, csak amint áttér erre a modellre a rendszer az RT egységekben a traversal rész használhatatlanná válik a GeForce-okban. Az AMD is építhetett volna ilyen részegységet be, de mindkét konzol a programozhatóság felé ment, és most már tuti, hogy a Microsoft is átmenti ezt PC-be, tehát ellőttek volna egy rakás tranyót egy next-gen szintjén nem használható hardverelemre. Ez volt mindig a probléma a fixfunkciós blokkokkal. Hasonló történik most, mint anno T&L esetében. Az bejött, itt volt egy generációt, majd igen gyorsan jött az első shader modell, ami hozta a programozhatóságot. Az RT-vel is ez történik. Bejött, egy generációt ment a fixfunkciós rendszer, majd most jön a programozhatóság.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
De azt ugye tudjátok, hogy a DirectX és a Vulkan API-n belül nincs egyetlen olyan futószalaglépcső sem, ami egyszerre generálna textúrázó és metszésvizsgálatra vonatkozó feladatot? Sosem tudna a hardver egymással párhuzamosan textúrázást és metszésvizsgálatot csinálni, akár van erre két adatbusz, akár nincs. Maguk az API-k nem engedik ezt meg. A Techspot itt egy bődületes baromságot írt le, ami valószínűleg abból ered, hogy nem olvasták el se a Vulkan, se a DirectX 12 specifikációját, és nem tudják, hogy az NVIDIA hardverein sem tudja azt megcsinálni az API, amit felrónak hiányosságként az AMD hardvereinek.
-
Abu85
HÁZIGAZDA
Ez se nem üzleti, se nem szakmai döntés. Az NV-nek nem kötelező mindenkivel együttműködni, de az, hogy írnak egy levelet, hogy megy a ban az FE hardverek elérésre, de esetleg felülbírálják a döntésüket, ha többet tesztelnek úgy, ahogy az NV diktálja, na az durván túlmegy a vörös vonalon. És nem pont a HU miatt, hanem azért, mert ha velük meg merik csinálni ezt, akkor kinek írnak még ilyen maileket, és kik azok, akik esetleg nem érzik magukat akkora médiának, hogy a nyilvánosság előtt védekezni tudjanak, így esetleg becsicskulnak.
És ez nem csak a HU számára káros, hanem az egész iparágnak, nem véletlenül fakadt ki TechJesus is. Ezek után honnan tudja egy átlagos Youtube néző, hogy kiket vett meg az NV, és kiket nem? -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
RudiLicenc #23 üzenetére
Már az AMD is támogatja normálisan. Az összes szabványos megoldásra van implementációjuk, és e mellé még két nem szabványost is kínálnak. Mondjuk az utóbbiakért szarjanak sünt, de másképp nem érhető el a programozható bejárás, ami a konzolokon van.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- OpenWRT topic
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Villanyszerelés
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Xbox Series X|S
- Otthoni hálózat és internet megosztás
- Budapest és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Gránit mosogató
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i9 14900KF 64GB RAM RTX 5080 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - HP Elite / ZBook Thunderbolt 3 docking station
- Vidd haza a jövő RAM-ját már ma! 2x16Gb DDR 5
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
- IPhone 15 Pro 128GB Szép Állapot! Akku:88% Jótállás: 2026.04.09.-ig
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest