Hirdetés

2018. június 20., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-06-18 17:58:29

Mobilarena

Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#34001) gerner1 válasza nightzone (#34000) üzenetére

gerner1
(Topikgazda)

Esetleg nem állítottad aktívra, a Beállítások ⇒Fejlesztői beállítások ⇒Abszolút hangerő funkció let.. -t ?

(#34002) nightzone válasza gerner1 (#34001) üzenetére

nightzone
(tag)

Nem, a Média Volume Limiter-t egyszer feldobta, azt okéztam de mást nem állítottam át. A rendszer update-k is a legfrisebbek.

(#34003) samu74 válasza gerner1 (#33993) üzenetére

samu74
(őstag)

A topikgazda figyelmébe ajánlom, hogy a telefonnál kapcsolatos segítség a programokra is érvényes ami az ő S7-én problémás. És azt lehet offba rakni csak a +1-et is illene....

-----------

(#34004) Crondore

Crondore
(tag)

gerner1: Egy régebbi itt a fórumon található step by step leírásod alapján csináltam egy átállást telekomról xeh-re... patent az a leírás minden rendbe ment. Köszönöm!

(#34005) UfoZoli válasza nightzone (#34000) üzenetére

UfoZoli
(fanatikus tag)

Hát ha az adapt soundba csak 1-2 sípolást hallassz akkor talán érdemes volna egy hallásvizsgálatra elmenni :D
Nekem az egyik fülem sajna nem 100-as, de azzal is több sípolást hallok.

Esetleg egy jack ajzat kipucolással próbálkoznék első körben, ha készülékoldalról nézem a dolgot. Bár említetted hogy BT fülest használsz.
Vagy chekkolni hogy a maximális hangerő engedélyezve van-e, vagyis hogy a figyelmeztető üzire okét nyomtál-e.

HTC Desire S ==> Galaxy S4 mini ==> Galaxy Alpha ==> Galaxy S7

(#34006) nightzone válasza UfoZoli (#34005) üzenetére

nightzone
(tag)

Jah,lehet (egyébként megyek nemsoká ,de nem ez lesz a gond..remélhetőleg).
BT fülessel szól rendesen igen.
Max hangerő engedély (=Média Volume Limiter) megvolt.

Van még valami amit esetleg meg lehet nézni rendszerszinten vagy visszaállítani a hangprofilt eredetíre? Ha kizárok mindent akkor jöhet a hardver, bár nem hiszem hogy az lenne a gond, új készülék, Én inkább vmi appra gyanakszom ami elállította a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#34007) Nundee K. válasza szeljanos (#33992) üzenetére

Nundee K.
(tag)

Szia!

Szerintem hamisítvány (a leírás alatt az eladó minden szir-sz.rt összeirkál), de ettől még lehet jó.
A Hardverapró is ilyenekkel (ali-s töltőkkel) van tele.

[ Szerkesztve ]

(#34008) Márton

Márton
(PH! kedvence)

Valaki használ autóban mágneses Qi töltőt?
Melyiket érdemes venni? :U

Tényleg van olyan, amihez nem kell a telóra feltenni extra réteget, mégsem esik le rázós úton sem?
Pl. az első ezt írja a spec. mágneseihez:
"Strong magnetic suction:never comes off regardless of road vibrations and impacts"
De hihető?

:R

[ Szerkesztve ]

Hasznos mint ramdrive-ra a defrag!

(#34009) gerner1 válasza Márton (#34008) üzenetére

gerner1
(Topikgazda)

Valami megnetizálható anyagra szükség van, mert a teló üveg hátlapja nem ilyen ... Én két félét próbáltam korábban, de nekem egyiksem vált be. Ezeken a tré a pesti utjainkon, szépen lerázkódott, mindkettőről.
De könnyen lehet, hogy én választottam olyan típust, amit nem kellett volna. Ezért, nem zárom ki a lehetőségét annak, hogy más -aki szerencsésebb- tud neked ajánlani valamit, ami kifogástalanul használható...

(#34010) Márton válasza gerner1 (#34009) üzenetére

Márton
(PH! kedvence)

Köszi
Van S6-om is, annak valóban gyengébb a tapadása egy mágneshez ha odaérintem, de az S7-es hátlapja 2x erősebbnek tűnik érzésre (több benne a fém?)
Ezért egy több pontos szupermágneses rögzítő talán megtartja már.
Jó lenne extra réteg nélkül, mert a telót szinte napi szinten Gearvr-ra is használom, ott meg beleszólna a melegedésbe, ami sokszor így is necces.

4 kis szupermágnes simán tartja:

[ Szerkesztve ]

(#34011) szeljanos válasza gerner1 (#33993) üzenetére

szeljanos
(kvázi-tag)

Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)

Találtam egy ilyet is még, ez mennyire lehet veszélyes, hogy ennyire olcsó?
[link]

[ Szerkesztve ]

Alcatel 302►Nokia 3410►Samsung SGH-E770►Samsung Wave723:/Bada 1.0-Bada 2.0/►Samsung Galaxy S Advance:Android 4.4.2/Slimkat/►Samsung Galaxy S4 LTE+(I9506):Android 5.0.1/Lollipop/-CM13/Marshmallow/►Samsung Galaxy S7(SM-G930F)-Android 7.0/Nougat/

(#34012) gerner1 válasza Márton (#34010) üzenetére

gerner1
(Topikgazda)

S7 -esben azon a területen van az NFC, és a vezeték nálküli töltés receiver -ének a tekercse. Ebben, illetve ennek a műszaki tartalmában lehet különbség, az S6 -hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#34013) Márton válasza gerner1 (#34012) üzenetére

Márton
(PH! kedvence)

és egy szupermágnes okozhat-e bármilyen gondot a működésben?
vagy magában a töltés hatékonyságában?

egy olyan megoldást is el tudnék képzelni, hogy alul valami tartja, hogy lefelé ne csússzon, középen meg mágnes.

[ Szerkesztve ]

(#34014) gerner1 válasza Márton (#34013) üzenetére

gerner1
(Topikgazda)

Nem tudom. Nem is ismerem a Samsung által hitelesített határértékeket, és a "mágnesét" sem.

(#34015) Arween

Arween
(senior tag)

Azt tudom ellenőrizni valahogy ,hogy a meghirdetett telefon előfizetésre lett-e vásárolva?

Tipikus Teréz anya típus vagyok,csak piszok jól titkolom :)

(#34016) German_TD válasza Arween (#34015) üzenetére

German_TD
(senior tag)
LOGOUT blog

Igen: kérd el a telefonhoz tartozó számlát (szkennelve), azon szerepel, hogy mennyi részlet van, amennyiben hűségre vásárolta az illető.

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S7: powered by Android OS 8.0.0 / Ego sum via, veritas et vita.

(#34017) nightzone válasza Márton (#34008) üzenetére

nightzone
(tag)

Olvastam olyat, hogy lemez és tok nélkül is megtartja az S7E-t is, ami ugye nehezebb, de ehhez nyilván olyan mágneseknek is kell a töltőben lennie amik erősen tartanak. Erre a neodínium mágneseket ajánjlák külföldi fórumokon (pl N50 vagy N52 -esek) mert azok erősebbek.
Továbbá nem mindegy hogy pontosan hol helyezkednek el a mágnesek. Az egyik megoldás amivel a wireless töltés és nfc is megmarad az az amikor körbe van több mágnes. Valamint figyelembe kell venni hogy mennyire melegszik majd így teló töltés közben. Olyat biztos nem vennék ami tönkrevághatja a telót mert túlmelegszik, tehát vmiféle védelem legyen a tartóban (pl venti vagy hőszabályozó).

Jelenleg én ezzel szemezek.

De vannak olyan megoldások is amire te gondolsz: pl, ez ugye forgatható is.

[ Szerkesztve ]

(#34018) tomi5244 válasza nightzone (#34017) üzenetére

tomi5244
(őstag)

A töltés témához nem tudok hozzászólni, nem ilyen telefonom van, de ilyen és ehhez hasonló tartót többen is használunk a családban. Minden autónak más a légbeömlő nyílása, ezért gyakran lefordul a tartó a telefon súlyától, plusz télen a meleg levegő még tovább fűti a készüléket. Erre figyelni kell. Amúgy én nagyon szeretem mert csak rá"dobom" a telefont és már tartja is. :) Ennél gyorsabb és egyszerűbb nincs is.

(#34019) Teasüti

Teasüti
(PH! kedvence)

Találkozott már vki olyan jelenséggel, hogy tokban meghülyül a telefon? Ultimate Addons tokban/tartóban másodszor fordul elő, hogy nem reagál semmire.
Egy éves a készülék, soha nem volt gondom vele, imádom.
Ebben a tokban meg először fényképezés közben kikapcsol és be se lehetett kapcsolni, amíg töltőre nem lett dugva (50% akkuval). Másodjára meg szintén fényképezés közben nem reagál a érintőképernyő, se az érintőgombok. Érzékel, felvillan a világítása, az oldalsó gombok is működtek, de az alkalmazás teljesen megszűnt reagálni.
A tok látszólag nem tartja lenyomva egyik gombot sem, nagyon jó illesztése van és szilikon bölcsőben pihen, amire a fedlap csukódik.
Észrevettem viszont, h a Home gomb kissé bizonytalan, fura nyomáspontja van a fedél alatt (ami a kereten belül egy egyszerű műanyag fólia). Az érintőképernyő egészen jól reagál, amikor minden rendben.
De amikor meghülyül, akkor a tokból kivéve sem áll helyre a működése.
Egyszerűen nem tudom hova tenni a dolgot.

(#34020) nightzone válasza tomi5244 (#34018) üzenetére

nightzone
(tag)

Valóban, a lefordulás is ott van az ilyen megoldásoknál, bár egy támasztással sztem kiküszöbölhető lehet. Nekem csak ez a megoldás a jó az autóba.

(#34021) Márton válasza nightzone (#34017) üzenetére

Márton
(PH! kedvence)

Köszi, én viszont inkább a műszerfal tetejére raknám, akkor nem kell annyit félrenézni a navi miatt.
Remélem minden autóé olyan anyagból készül, amire tapadnak ezek, mert szélvédőre nem szeretném.

(#34022) nightzone válasza Márton (#34021) üzenetére

nightzone
(tag)

itt nézz szét, van több fajta, de a biztonság az legyen az első.

(#34023) cosworth

cosworth
(újonc)

Akinek az S7-esen időben, hibátlanul jönnek a Viber értesítései megírná légyszi, hogy melyik számú verziót használják?
Tegnap leszedtem egy korábbit, a 8.0.0 -t, de azzal is előfordulnak több perces késéseim. Az S7 előtt majdnem öt (!) éven át használtam egy Galaxy S2-est, amin kivétel nélkül mindig probléma nélkül jöttek az értesítések. Az említett 8.0.0 verzió esetében is. Nem értem az S7 miért szenved vele ennyire.

Samsung Galaxy S7

(#34024) gerner1 válasza cosworth (#34023) üzenetére

gerner1
(Topikgazda)

Másik készülékeken sincs rendben, ahogy már érkezett erre vonatkozóan jelzés. Szóval -szerintem- inkább app hiba. Az ON topikjában is feltetted már a kérdést?

(#34025) pcnet válasza cosworth (#34023) üzenetére

pcnet
(őstag)

8.3.0 van nekem, tökéletes! Most is épp írogatok egy haverral. Nem lehet, hogy akksi optimalizálás miatt lövi ki a rendszer? Megpróbáltad nem figyelt appok közé felvenni?

(#34026) rayoliviero válasza cosworth (#34023) üzenetére

rayoliviero
(PH! kedvence)

Nekem mindig a legfrissebb Viber van fenn és rögtön jönnek az értesítések.
Próbáltam már az összes custom ROM-ot, mindegyiken hibátlan volt. De gyári ROM-mal is.

Én ilyenkor újrahúznám az egész telót és csak a Vibert tenném fel először, letesztelném, hogy úgy jönnek-e az értesítések rendesen.

Mancera Cedrat Boise 60 ml-es (közel tele) 10000 Ft-ért eladó

(#34027) UfoZoli válasza cosworth (#34023) üzenetére

UfoZoli
(fanatikus tag)

Én mindig a legújabbat használom.
LED-es értesítést is kérek/használok Light Manager Pro-val.
Jelzés mindig jön ha van üzenet.
Olykor-olykor 1-2-3 percet késik a jelzés, illetve ha desktop-on is használom, akkor ott előbb érkezik meg, sőt ha ott rögtön olvasom akkor a telo nem is jelez.
Számomra ez a késés belefér és nem zavaró. Ha tudom hogy a másik fél is benne van a csevegésben akkor soha nincs késés.
Szerintem ez app hiba.

Én értem hogy felgyorsult világ meg minden, de ha zavar az 1-2-3 perc csúszás akkor lehet hogy gyorsabb lenne telefonálni.

HTC Desire S ==> Galaxy S4 mini ==> Galaxy Alpha ==> Galaxy S7

(#34028) samu74 válasza cosworth (#34023) üzenetére

samu74
(őstag)

7.9.6 van fent nekem ,próbáld meg.
A recovery wipe cache partitons módszert próbáltad?
Én nem olvasom az összefoglalót, de lehet benne van . :)

-----------

(#34029) cosworth válasza pcnet (#34025) üzenetére

cosworth
(újonc)

Igen, fel van véve a nem figyelt appok közé.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, lehet hogy megpróbálom akkor a rendszer újrahúzást is.

samu74: este kipróbálom azt a verziót is, illetve a wipe cache-t.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7

(#34030) nimba1 válasza cosworth (#34023) üzenetére

nimba1
(fanatikus tag)

Nekem 6.8.3.2

(#34031) Márton válasza nightzone (#34022) üzenetére

Márton
(PH! kedvence)

köszi, persze.

(#34032) Dhampir válasza Tesztelo.hu (#33957) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Pedig vannak akik még csak most vennének ilyen telefont. :D

A bánya nem póninak való hely.

(#34033) Burt1793 válasza cosworth (#34023) üzenetére

Burt1793
(PH! kedvence)

Miért nem hívod az embert, ha ennyire számít az a 2 perc? Ennyit sztem én észre se veszek, gépen nem használom. Mobilnet mindig megy, sok emberrel viberezek, eddig nem panaszkodtak. Amikor beszélünk már, az folyamatos, ez tuti.
Nekem a legújabb van fent mindig. Most 8.3.0.13

[ Szerkesztve ]

(#34034) Dare2Live válasza samu74 (#33553) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Időpont elírás miatt volt több köröm Samsungal, szervizekkel végül visszadobta Samsung, hogy hiába USB hibás nincs gari mert ott a minimál repedés kijelző tetején. Illetve gondolom van ha kifizetem a kijelző csere árát ami ugye nem reális. ld köv bkezdés

Ami izgi volt, hogy találkoztam egy ismerőssel. Szóval Samsung eléggé bekeményített. Teljesen mindegy, hogy szériahibás a készülék vagy akármi mivel egy, egy alig észrevehető mikrosérülést baromi könynen össze lehet hozni így a garis esetek nagyját a kijelző árakkal lényegében "megtagadják". Külön szép amikor maga a kijelző hibás és hőingás (akár töltés közben is) a kijelző elpattan. Mindet visszadobták. (Nem S7 más széria)

Hát erősen elgondolkodtam... még első S1el kezdtem de ha csere lesz sanszosan nem fogom kifizetni a Samsung prémiumot. Pedig S9el szemeztem. :) Max talán ha megvehető 3év múlva Ttől 99ért. :) De féle addig S7 nem huzza. Aksi csere ugye repedés miatt kizárt.

[ Szerkesztve ]

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#34035) kbyte1024

kbyte1024
(őstag)

Sziasztok ma csatlakoztam a társasághoz:) pofátlanul olcsón jutottam egy s7-hez:)

(#34036) German_TD válasza kbyte1024 (#34035) üzenetére

German_TD
(senior tag)
LOGOUT blog

Üdv a klubban. :D

sᴧᴍsᴜɴɢ™ ɢᴀʟᴀxʏ S7: powered by Android OS 8.0.0 / Ego sum via, veritas et vita.

(#34037) kbyte1024 válasza German_TD (#34036) üzenetére

kbyte1024
(őstag)

köszönöm:) egy kérdés rögtön ha nem gond?:) tokot vettem már rá tegnap,de fóliát muszáj rá? az s6 edge-re nem kellett nem karcolodott.

(#34038) Deck válasza kbyte1024 (#34035) üzenetére

Deck
(PH! nagyúr)

Mennyi az annyi? ;]

PSN ID: deck91_x

(#34039) kbyte1024 válasza Deck (#34038) üzenetére

kbyte1024
(őstag)

nem titok:) 75pénz,dominos volt a készülék én bontottam fel:)

(#34040) Deck válasza kbyte1024 (#34039) üzenetére

Deck
(PH! nagyúr)

Az tényleg jó ár ezért a jó telefonért:C

PSN ID: deck91_x

(#34041) kbyte1024 válasza Deck (#34040) üzenetére

kbyte1024
(őstag)

Köszi;) frissítettem is fél napig:)

[ Szerkesztve ]

(#34042) Dare2Live válasza kbyte1024 (#34039) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Hogy sikerült ennyiért?

Erősen elgondolkodtam, hogy veszek mégegyet. Ennyiért nekem nincs jobb.

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#34043) kbyte1024 válasza Dare2Live (#34042) üzenetére

kbyte1024
(őstag)

Itt vettem a prohardveren. Fóliát muszáj rá tenni? Mik a tapasztalatok?

(#34044) Dare2Live válasza kbyte1024 (#34043) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Hát ez nagyon szubjektív. Ha nem raksz rá mikrokarcok azok lesznek. Filing az más. Törni foliaval is törik.

(#34045) kbyte1024 válasza Dare2Live (#34044) üzenetére

kbyte1024
(őstag)

Világos,veszek rá az a tuti;)

(#34046) samu74 válasza Dare2Live (#34034) üzenetére

samu74
(őstag)

Ez rossz hír...Mármint az hogy a samsung is megeszi a saját...De van itt a ph-n is olyan aki megcsinálná, vagy vagy valamelyik szervizzel megcsináltatod a saját költségeden.
Mondjuk ha 75-ért már hozzá lehet jutni a telekomnál, az nagy bolt mert a kijelző csere is úgy kezdődik hogy 55. :)

-----------

(#34047) melan

melan
(senior tag)

Nem szoktam figyelgetni nagyon a merülést, de a legutóbbi frissítés óta (Telekom, kb 28Mb-os aszt hiszem) érezhetően jobban merül a telefon. Semmi új telepítés, a szokásos használat. pl reggel leveszem töltőről, és 0 használat mellett 2 óra alatt 10%-ot merül...

(#34048) Freiherr válasza melan (#34047) üzenetére

Freiherr
(őstag)

Nekem meg pont azelőtt volt fos, most kevésbé merül. :)

Saitek X52 (új) eladó

(#34049) mono7806 válasza melan (#34047) üzenetére

mono7806
(kvázi-tag)

Ami azt illeti, nekem is úgy tűnik, hogy az utolsó Telekomos frissítés óta mintha jobban merülne.

(#34050) Dare2Live válasza samu74 (#34046) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Az a tervem, hogy használom így amíg aksi bírja. Adatokat átviszem wifin, GearVRt meg felrakom polcra kb videora jó így, oculus rádugom azonnal hibát dob.

Aztán megpróbálok rajta aksit cseréltetni, hátlap nem repedt lehet meg tudják csinálni.

Telekomnál sajnos nincs, pedig gondolkodtam, hogy még 99ért is megérné. Majd lehet nézek aprón "újat".

USB modul... tönkrement? A dolog szépsége, hogy mindenki elfogadja, hogy ha megrepedt az üveg ~= nincs garancia, mert rohadt drága a kijelzőcsere.
Tönkrement a gyertya... az autódban? Csak motorral együtt tudjuk cserélni ~= nincs garancia, mert rohadt drága egy új motor = vegyél új autót.
Zseniális Samsung... részéről. Elkeserítő a mi oldalunkról? Még gurgulázok rajta. :)

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.