- Samsung Galaxy Z Fold4 - egyre megy, honnan nézed
- Vodafone mobilszolgáltatások
- DIGI Mobil
- Mobil flották
- Mobilinternet EU-n kívül, eSIM adatcsomagok használata
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Milyen okostelefont vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
King Unique
titán
Azért nem feltétlen csak hiedelem, mivel SMR HDD-knél eleve drasztikusan belassulhat az írási sebesség a technológiából adódóan (példa). Inkább úgy reális, hogy nem feltétlen azonnal, hanem pl. X 100 GB másolása után (példa), majd ha a vezérlő elrendezte az adatokat akkor újra begyorsulhat, meg a Windowsban egy meghajtóoptimalizálás után is ha TRIM-et támogató SMR HDD.
Asztali PC-knél igen, az előlapi USB-port is okozhat anomáliákat és ezért inkább a hátlapon lévő portokat javasolt használni.
Az "amper" meg ugye nem lehet gond, mivel a cikkben eleve külső tápos, hálózati tápadapteres 3,5" külső házról van szó, az USB-s tápellátás max. a 2,5" típusoknál téma.
Egyébként ha már Seagate, akkor készítettek korábban csak USB-s tápellátású 3,5" külső HDD-t Innov8 néven, ami 1 db USB-C portról működött, de ez a megoldás valamiért aztán nem terjedt el és a mostani 3,5" külső gyárilag készre szerelt külső HDD-k és külső házak is kb. mind hálózati tápadapteresek.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
Mondjuk itt még azt sem feltétlen lehet állítani, hogy az NTFS csak a legújabb Windowsoknál lenne oké, meg csak azoknál tolerálná az ilyen-olyan hibákat, mert a téma topikjában már 10+ éve is az volt a megállapítás ami linkelve lett, rendszerindításnál automatikus javítás (CHKDSK) meg pl. már az XP-nél is volt.
Ha komoly hardverhiba van, durván szektorhibás egy HDD, akkor ott az nem a fájlrendszeren fog múlni, meg olyankor van hogy újraparticionálni és újraformázni sem lehet, mert abba is belefagy.[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
-
King Unique
titán
Itt a normális, nem "moddolt" Windowsoknál a saját grafikus fájlkezelőt vagy akár parancssort használva nyilván el sem indul a másolási folyamat ha ütközés van a max. fájlméretnél, ez a normális és normál esetben ez eleve így működik Windows 7, 8/8.1, 10, 11 alatt egyaránt, de talán még az XP-nél is.
[ Szerkesztve ]
-
A Microsoft a FAT32 utódjának az exFAT fájlrendszert fejlesztette.
Ez szabadon felhasználható, díjmentes rendszer. Egyetlen korlátja az 512TB méret."a FAT32 max fileméret akkor is megmarad, ezt nem írta át Loew mester, ha több ideje lett volna, ezt is simán megoldja sztem, de már sajnos nincs köztünk."
A FAT32 maximális lemezmérete 2TB. Ehhez nem kellett manipulálni a fájlrendszert. Csak a format utasítás korlátját kellett megszüntetni. Az idén, 28 év után, maga a Microsoft is megtette.
Sajnos az exFAT támogatása sok eszközből hiányzik. Nem foglalkoznak vele gyártók, mert módosítani kellene az eszköz firmwaret.
Loew mester a fájlmétert korlátot nem lenne képes átlépni. Ez akkora inkompatibilitást eredményezne, hogy egyetlen írási röptetné a fájlrendszert, ha nem manipulált driverel történne az írás
Az NTFS naplózó rendszer. A FAT32 és az ExFAT nem naplózik. Ha valaki azt gondolja, hogy ez hátrány, téved.
Egyrészt a tárolócellákat kíméli a naplózás hiánya. Másrészt gyorsabb az írás. Nem vesz időt el a naplózás.
A naplózás nem adatbiztonság növelő fejlesztés.Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
Nem neked kell fizetni az NTFS használatáért. Legalább is nem direktben.
Az eszközgyártók, például a tévék, médiaboxok, .. esetében minden eszköz után ki kell fizetni a Licenc díjat.
Az Android rendszer több MS licencet használ. Ebből érzékelhető méretű bevétele van a Microsoftnak.A Windows árában benne vannak az MS licencek díjai is. Bár kétlem, hogy a Microsoft önmagának kiszámlázná ezeket a díjakat.
Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!
-
King Unique
titán
A Windowsoknál nyilván adott az NTFS támogatása elég régóta. Itt inkább az egyéb operációs rendszerek volt a téma, de ugye még azoknál is minimum olvasás szintjén adott, vagy akár olvasás + írás.
Az ilyen muzeális és nem hivatalos kiadású tákolt Windowsokat viszont inkább hagyjuk, meg pláne hogy nem sokan használhatnak manapság ilyeneket."max fileméret megmarad 4GB- nak(ami a gyakorlatban csak 2GB szokott lenni, felette leáll a sima copy is)."
Mármint ha FAT32-nél nagyobb a fájlméret 4 GB-nál, akkor az aktuális, microsoftos kiadású, nem tákolt Windowsoknál logikusan már az elején leáll hibaüzenettel és nem engedi másolni, hiszen nem támogatja a FAT32 fájlrendszer a 4 GB-nál nagyobb méretű fájlokat.
Linuxoknál, vagy egyes Linuxoknál (pl. Mint) láttam olyat, hogy a 4+ GB-os fájlt is elkezdni FAT32 fájlrendszerű partícióra a fájlkezelőben nagy bőszen másolni, majd a vége felé akad ki hibaüzenettel, amikor eléri a 4 GB-ot, vagyis tesz egy felesleges kört.[ Szerkesztve ]
-
veterán
Amit vettél az is príma sztem, a gyors csere kivételével.
Még ezt is nézegettem: [link] Ez gyorsan cserélhető, de ránézésre szerintem műanyag házas lehet. Inkább legyen jobb a hűtés, úgy voltam vele. Tévére kötve, ha filmet nézek vele, akkor legalább nem melegszik túl.
[ Szerkesztve ]
Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest