Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz atti_2010 #140 üzenetére

    Személyes nukleáris erőmű
    Már van, állítólag Japánban már kapható.
    [Mini Nukleári Erömű]
    Pár méter x pár méter, leásod, gondozásmentesen megy 40 évig. Utána a gyár gondoskodik róla... 10MW a kapacitása, egy kisebb lakókörzetet ellát.

    Itt egy cikk, ahol ugyan hoax-nak mondják, de utána rögtön többen megerősítik, hogy a Toshiba fejleszt valami ilyesmit, söt egy alaszkai várossal már tárgyalásokat is folytattak.
    [Hoax?]

    Egyébként a társadalom nagy része ellenségesen, félelemmel szemléli a nukleáris erőműveket, pedig a nagy mennyiségű áramot előállító erőművek közül ez a legkörnyezetbarátabb. Egyre több "zöld" is elfogadja, mivel -leszámítva a baleseteket- TÉNYLEG nem szennyezi a környezetet, a hulladék pedig könnyedén kezelhető (lenne, ha nem csinálnának állandóan politikát belőle a sötétzöldek). Nekem a környezetvédelmi kollégám szintén pártolja, "pedig" jól kiképezték az egyetemen.
    Csak egy adalék a környezetbarát energiával (pl a napelemekkel) kapcsolatban: a napelemcella előállítása során használ NF3 gáz (melynek kb 2-10%-a kijut a vákumkamrából) kb 18-ezerszer (!!!) erősebben üvegházhatású gáz, mint a CO2. Csak mivel a Kyoto-i egyezmény idején még keveset használtak belőle, nem is vették fel a listára...

    Vissza ez erőművekre: Nincs CO2 termelés, nincs elégetett olaj, pakura, földgáz, nem beszélve arról, hogy pakura, szén, stb erőművek rengeteg izotópot csak egyszerüen kilöknek a levegőbe, Te meg beszívod és jó rákos leszel tőle. A nukleáris eröműnél csak vízgőz van, ha sikerülne fúziós technológiában továbblépni, még az sem (pl tokamak).
    Pakson lényegében nincs magasabb háttérsugárzás, a kesztyűk, ruhák, elhasznált elem mind elfér 1-2 nagyobb konténerben. Ha nem lenne ilyen szarrágó ez a nép, a puszta közepén be lehetne ásni eg nagy betonbunkerbe. De VALAKI mindig tüntet...
    Ezzel szemben egy pakura erőműben évente több ezer TONNA anyagot égetnek el, több tonna izotóppal borítva be a környéket...
    Csak hogy egyértelmű legyen, mennyire nem csak a levegőbe beszélek: voltam Pakson és láttam szétbontott blokkot (bár azt csak messziről).

    Ha pedig valakit érdekel, mellékelten küldök egy linket, ahol ki van elemezve, hogy miből áll az emberek éves sugárzás-terhelése, érdekes módon csernobillal, pakssal együtt is a növények elfogyasztásából és a belélegzett radonból ered a legnagyobb része.
    http://mti.kvk.bmf.hu/sites/mti.kvk.bmf.hu/files/2sensor_1.pdf

    Pár kiragadott dolog:
    "Csernobil hatása Magyarországon: a ma élı generáció által kapott és még várható többletdózis személyenként nem nagyobb mint 1 mSv (70 éves átlagéletkorral) . Ez kevesebb mint a természetes háttérsugárzási terhelés 1 %-a." (ez a kumulált érték)
    "Magyarországon: 2,4 mS/év (87 % 2,1 mS/év természetes eredető, 13 % 0,3 mS/év emberi tevékenységbıl eredö). Az emberi tevékenység >90% az orvosi vizsgálatok.
    "Dózis terhelés Ausztráliában (3,6 mSv/év)" USA (átlag) 3,6
    Egyiptom (Nílus delta) 4,0, Brazília (tengerpart) 5,0 Niue Island (Csendes ó.) 10,0,".

    Még egy érdekesség: "A csernobili katasztrófában kibocsátott radioaktivitás kb. 400-szorosa volt a Hirosimára ledobott atombombáénak, ugyanakkor az 1950-1960as években végzett magaslégköri atombomba-kísérletek 100-1000-szer több radioaktivitást szórtak szét a légkörben, mint a csernobili robbanás."

  • erdoke

    titán

    válasz atti_2010 #5 üzenetére

    Ránézésre adja magát a 2 db RV870, ami még mindig nem drágább, mint a GT300. :Y

Új hozzászólás Aktív témák