Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csaba951

    veterán

    válasz hobizoli #68 üzenetére

    A jelenleg működő bányák döntő része Kínában van.

    Viszont jelentős lelőhelyek vannak a nyugatiak számára elérhető helyeken is, csak jelenleg főleg gazdasági, kisebb részben környezetvédelmi okok miatt nincs rajtuk kitermelés. Ennek a beindítása viszont jelentős idő (3-5 év). Ebben az időben szívás lenne az elektronikát gyártó cégeknek, az alapvető nyersanyagok korlátozott mértékű hozzáférése miatt. De a lényeg az, hogy megoldható, csak pénz és idő kérdése.

    #29 3.Aragorn
    >főleg hogy az USA legnagyobb hitelezője Kína

    USA állampapírokra gondolsz? Nem így van. Valójában sokkal, de sokkal kisebb van kínai kézben, mint gondolnád. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • csaba951

    veterán

    válasz yerico #78 üzenetére

    >a világ nyersanyagkészletének nagy része kínai kézben van

    Ha az adott terület a nemzetközileg is elismert Kína területén van, akkor ezzel valóban visszaélhetnek. Ha azon kívül van, akkor csak simán megjelenik a területen az USA hadserege, és máris tulajdonos váltás van. ;)

    Egyébként Kína ott van megfogva, hogy a termékeiket a nyugat nemes egyszerűséggel egyik napról a másikra kitilthatja. Hiába jobb, olcsóbb egy kínai árú, ha nem lehet eladni a fejlett piacokon. Afrika, meg a szegény államok meg egyszerűen nem tudnak annyit fizetni, mint a fejlett államok. Meg a nyugatiak nem is engednék meg nekik, hogy megvegyék.

    Szóval a gyártás elvihető máshova. Sok pénzbe és időbe kerül, de megoldható. Kína meg ott áll majd, és a termékeit csak belföldön tudja majd értékesíteni.

  • csaba951

    veterán

    válasz v.tom #116 üzenetére

    Az 5G-s biztonsági problémákat könnyebb megérteni.

    A másik rész gazdasági. Manapság már nem a gyártásban van a legnagyobb pénz, hanem a szabadalmi jogokban. Aki ezt uralja, azé a gazdasági erő. Ez pedig szinte teljes egészében a fejlett nyugati államok cégeinek kezében van. Ahozz, hogy az árud a fejlett országok polcaira kerülhessen, ki kell fizetned a szabadalmi díjakat is.

    Az 5G lenne Kína első globális méretű projektje, ahol a szabadalmi pénzeket kínai cégek kapnák. Ez egyrészt pénzügyileg is jó. Másrészt ha ez sikeres, azzal jelentősen kiterjeszti a kínai befolyást. Ezentúl Kína szabhatná meg, hogy ki vásárolhat tőle és ki nem. És gyakorlatilag ezzel úszna el a nyugat összes előnye. Ettől kezdve Kína gazdaságilag megállíthatatlan lenne. Gyakorlatilag ők lennének az új USA. És az USA ezt nagyon nem akarja.

Új hozzászólás Aktív témák