Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alton1978

    tag

    válasz #54625216 #25 üzenetére

    Bocs, nem kötözködés, de biztosan jól végig gondoltad?

    "A dollárnak a mögötte lévő gazdaság miatt van értéke, ami képes a spekulatív árfolyamot idővel korrigálni. Tök mindegy, hogy egyébként mennyire inflálódik."
    Szerintem ezt a mondatot még gondold át néhányszor és megláthatod, hogy az igazság ezzel ellentétes.Természetesen gondolhatod, hogy ez nem így van, a tényeken nem változtat.

    Még egy érdekességet kiemelnék, ha megengeded:
    "Jelenleg az a remény élteti, hogy egyszer majd valamikor valós fizetőeszközként is lehet használni és akkor majd azok, akik most felhalmoztak belőle milyen jól fognak járni."
    Szeretném megkérdezni, hogy El Salvador, Venezuela bitcoin elfogadásáról, mint törvényes fizető eszközről hallottál? Nem is említem, hogy még az EU-s ország, Málta is tervezi bevezetni a "kriptot", mint törvényes fizetőeszközt.

    Ez csak az egyik példa:

    https://news.bitcoin.com/nicolas-maduro-states-venezuela-pioneered-crypto-adoption-in-south-america-as-petro-use-flounders/

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz biscuit #26 üzenetére

    Megelőztél, de egyre gondoltunk. :)

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz biscuit #29 üzenetére

    Igen a változás az nehéz is lehet. Nem vagyunk egyformák. Azonban talán jó lenne végre ha a hozzászólók konstruktívak és tájékozottabbak lennének egy-egy cikk kapcsán.
    Főleg, ha annál a cikknél is kibújik a szög a zsákból és jól láthatóan egy lejárató cikkről van szó. De, sokan talán csak a saját ellenérzésüket látják megerősítve egy-egy bitcoinról, kriptórol szóló cikknél.
    Talán egy igazán érthető és átfogó cikk magáról a blokklánc technológiáról, - objektíven - igazán elférne itt is.
    Azt nem várom el, hogy minden hírt leközöljenek, de hogy azt a heti 1-2 negatív felhanggal megírt cikket leközlik, forrás megjelölés nélkül, gyakran átfogalmazva, kiegészítve az valahogy számomra nem éppen hiteles tájékoztatás.Inkább mondanám érdekek mentén íródott, vásárol cikkeknek.

    No, de végtére is minden negatívként közölt cikkben is ott rejtőzik a pozitívum, amit érdemes megragadni.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz #54625216 #34 üzenetére

    A usának milyen gazdasági teljesítménye van? A Kínába kiszervezett gyártásra gondolsz? Esetleg egyre értéktelenebb, világ csendőreként fellépő haderő által védeni kívánt petro dollárra? Az tény! Hadereje van, amivel nem kis gazdasági kihatással van a dollár árfolyamára.De milyen áron?A környezet szennyezésről ne is beszéljünk. És talán még egy példa, bár nem a legjobb. Irak, Szíria, Venezuela után Oroszország is kivonja a dollár tartalékait. Ha az usának olyan komolyan vehető és előre mutató gazdasági teljesítménye lenne, akkor ezen országok nem megszabadulni akarnának a nagyra fújt, lassan semmit nem érő dollártól. Nem gondolod? Márpedig Oroszország is G20 tagja.

    Meg merem kockáztatni, hogy a G20-aknak hosszútávon nem sok hatása lesz, arra, hogy a blokklánc technológia és azáltal a Decentralizált pénz jóval felül fog kerekedni rajtuk.
    Persze, háborút ( gazdasági teljesítmény ) próbálnak és próbálni is fognak indítani a gazdaságuk megerősítésére. De, ezzel már elkéstek.

    Olyan országok bankjai állnak be a kripto, a bitcoin, az etherium mögé, mint UK vagy Svájc.
    Egyenlőre még "kereskedés" szintjén, de hamarosan minden ország és központi bank ki fogja adni a maga kriptóját. Azonban az a szerencsés helyzet áll fent, hogy van másik.Nem kell választanod ( kínában is elnyomással próbálkoznak ) a központi kriptót. Nevezzük centralizáltnak, mert az.
    A választás lehetősége fent áll, és ez egyenlőre nem úgy tűnik, hogy változni fog.

    Természetesen ráfizethetnek az országok, ha megpróbálnak kibújni a petro dollár és az US uralma alól. Lásd Irak,Szíria vagy Venezuela.
    De az esetleg nem lehet, hogy annak az Usa uralomnak már vége van - nem csak a blokkláncnak köszönhetően -, és a végén ők fognak ráfizetni? Aki kimarad, az lemarad.

    És még nem is említettem a mértéktelen pénz "nyomtatását", aminek köszönhetően a USA és a G20-ak saját maguk változtatják az értéktelen fiat pénzüket klotyó papírrá.
    Az nem lehet, hogy a változás már elindult és ami eddig gazdasági szinten volt, az már nem hogy nem lesz többet, de teljesen más lesz? Ha ez így lesz, akkor miért is lehetne jelentéktelen hatása egy gazdaságilag elértéktelenedő országnak egy rajt jóval túlmutató technológiánál?

    Az esztelen és értéktelen pénznyomtatással pont hogy a gazdasági világválság eljövetelét hozzák közelebb és közelebb.Azt hiszem, ez gazdasági alaptétel. Még több pénz, még nagyobb infláció.

    Szóval, értem miről beszélsz, de - szerintem - már ideje múlt gondolatokat osztottál meg.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz kilua #36 üzenetére

    Így igaz! Az gondolom, nem újdonság számodra, hogy mind az Apple mind a Microsoft saját kriptót bocsájt ki.Nem beszélve lassan a bankokról, az államokról és a végén még Te saját magad is kibocsájthatod a sajátodat.

    Teljesen mindegy, hogy mekkora az arany market cap-je, amíg az centralizált többek között.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz biscuit #33 üzenetére

    Persze, egyetértek. Azonban szerintem Te is tudod, hogy a fórumtársak dezinformációi is "hiteles tájékoztatásnak" köszönhető. Én meg szerencsére az a típusú ember vagyok, aki nem ugrik kútba, csak mert az a parancs.

    Örökbecsű bölcsesség a magyar népmesék végéről: - "Aki nem hiszi, járjon utána!"

    Ezt sokaknak érdemes lenne megfogadnia és tájékozódnia. De, lehet, hogy csak én vagyok maradi ilyen dolgokban!? Pedig gondolkodni erény az én kis világomban! :)

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz biscuit #39 üzenetére

    Köszönöm a javítást! Igaz.

    Én sem vagyok szakértő, de hasonlóan hozzád érdekel és tájékozódom.
    Pro és kontra érveket próbálok meg magamban felállítani és az alapján ítélni a világ dolgairól.A többit meg hagyom a jó Istenre!

    Csak ne kellene ennyi sok egyoldalú kommentet és lényegtől elrugaszkodott cikket olvasni.
    Nem azt mondom, hogy legyünk nyitottak, mint a "nyugat", de azért kicsit objektívebb és igazságosabb lehetne az írói szcéna,na.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Z10N #44 üzenetére

    Prepaid VISA vagy Mastercard.

    Csak egy példa a sok közzül:

    https://nexo.io/nexo-card

    Ez egy kripto alapon működő bank.Mari nénitől vásárolhatsz egy kiflit is ha arra vagysz.

    De több nagyobb exchangenek is van saját kártyája, amivel még pénz visszatérítést is kapsz.
    Természetesen ennek feltételei vannak,de ma már ahol lehet VISA vagy Mastercarddal fizetni, ott élehet kriptóval "feltöltött" kártyával is.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Dr. Szilikát #48 üzenetére

    Érdekes amit írsz! Azonban a két orgánum nem igazán mérvadó a kripto témában. A portfólió cikk írói már többször is lejáratták magukat a baromságaikkal.
    Ezen kívül, egyik cikk sem említ forrást, hogy az amit írnak, az honnan származik.
    Napi szinten olvasok híreket a kriptóval és a blokkláncal kapcsolatosan, de ilyen információt, mint ami a portfolióban szerepel, nem lelni. Az index.hu-t meg szerintem hagyjuk is. Nem hitelesek és nem tartoznak a megbízható források közzé.

    Azonban szívesen veszem, ha segítesz a fenti híreket megkeresni azokon az oldalakon, amik a kriptóval érdemben és széles körben foglalkoznak:

    Én ezeket szoktam átolvasni:
    https://news.bitcoin.com/
    https://cointelegraph.com/
    https://www.coindesk.com/

    Természetesen ezek az oldalak is közölhetnek fals információt, de talán több hitelük van, mint az általad linkelt orgánumoknak.

    Venezuela érdekes példa volt valóban, de csupán egyetlen a sorban, mert említhettem volna még El salvador és Málta helyett/mellett például Tanzániát, Paraguayt vagy éppen Mexicot akik tervezik a bitcion-t törvényes fizetőeszközként bevezetni.Talán még Argentína is kacérkodik!?

    Ajánlanám még egy igen jól értesült youtuber, BitBoy videóit, vagy CryptoRUs esetleg Micheal Saylor youtube videoit.Nem gondolom, hogy a portfólió vagy a főleg az index bármilyen mérvadó információt közölne.

    De ez az én véleményem, és szívesen veszem, ha a két magyar cikk tartalmát bármely kriptóban mérvadó hírei között megtalálod. Szerintem nem fogod.

    No offense, de nem az indexből, portfolióból vonom le a következtetéseimet.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz tha_answer #45 üzenetére

    Úgy gondolod, hogy azok, akik például az Etherium vagy a Cardano-t programozták, azok nulla munkát fektettek bele?
    esetleg ha elolvasod a Bitcion White Paper-ét, az arról árulkodik, hogy nulla munkát fektettek bele!?

    Tudod-e, hogy mi a különbség a blokklánc és a tokenek/crypto-k között?

    Esetleg levezetnéd kérlek, hogy a nullából hogyanlesz sok?
    Lehet, hogy rosszul csinálom és nem vagyok jó matekból, de bármennyivel is szorzom a 0-át, mindig nullát kapok. Te nem?

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz Dr. Szilikát #51 üzenetére

    Nekem sem tetszik, hogy mennyi felesleges energia és pazarlás van a világban.
    De talán ez is egy olyan dolog, amin ez az új technológia változtatni tud.
    Szerintem nem a koinok a lényeg, meg hogy ki,mit, hogy nyerészkedik, hanem hogy milyen változás lehetőségét hordozza magában és mivé fejlődhet mindez. Sajnos fejlődhet rossz irányba is. De, akár nagyon jó irányba is.

    Én biztosan nem tiltanám be, mert egyre kevesebb energiát fogyaszt és segítheti az újabb energia függőség enyhítését. Például a mágnesesség elvén alapúló ingyen energiát biztosító generátorok elterjedését. Ott ahol nincs vulkán, vagy más geotermikus energia.

    A felesleges ruhaszárítókat, meg a rengeteg bankot és az azt körülvevő, azt kiszolgáló háttérországot. Na, azt betiltanám. A bányászat, amíg nem áll át prof of stakre, addig a banki szektor közel 1%-ának a fogyasztását eléri!
    De, lehet, hogy 10-15 év és nem lesznek bankok a jelenlegi formában és nem lesznek fosztogató bankárok sem, és akkor már nem is kell betiltani. Nem lesz mit. De ez már egy másik történet.

    Jó 7végét!

    Üdv,
    János

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz -Alvin- #52 üzenetére

    Azért a BTC mögött ott van a technológia - még ha mára elavult is - és a belé vetett bizalom.
    A fiat pénzek mögött meg lassan már a bizalom sem lesz. :)
    Engem is USD-ben fizetnek ki a kliensek, még is csupán számok egy képernyőn. Semmi több.
    De ha átfordítom ADA-ba, akkor számomra lesz mögötte egyfajta, az ADA általi technológián alapuló "bizalom".Tartalom!? Bizonyosság, hogy a pénzem jobb helyen van, mint egy bankban, ahol lassan nekem kell fizetnem, hogy ott lehet. Fizethetek negatív kamatot...

    És nem csak azért tartom a koinokat, hogy 5-10 év múlva a koinjuk (részvényük) mit fog érni, avagy mit nem. Hanem mert jelenleg nem tudok jobb alternatívát, mint a technológiába vetett bizalmam.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz -Alvin- #56 üzenetére

    Szerintem már régen beszálltak, és jelenleg is megy az akkumuláció pult alól.
    Az nem vitás. De valószínűleg arra nem gondoltak, vagy ha mégis, hogy a kisember is birtokosa és részese lehet egy olyan rendszernek, ami eddig nem volt és ami ha valóban eléri a decentralizáltságot. Megakadályozni - eddig - nem tudták és ha nem robbantanak ki háborúkat, akkor már talán nem is fogják tudni. Ehhez talán még az elkövetkezendő energiaválság kihirdetése is kevés lesz. De, meglátjuk!

    Szerintem a POW és a POS "egyvelege" lesz a nyerő hosszútávon, de majd elválik. Talán egy harmadik, vagy negyedik proof of whatever lesz a nyerő!? :)
    Szerencsére most Kínából kénytelenek a bányászok költözni. Igaz nem minden megyéből és valószínűleg a kínai állambácsi fogja átvenni a helyüket. Van az a mondás: - "Amit nem tudsz megakadályozni, annak állj az élére!". A digitális Juan a pórnépnek, bitcoin bányászat a vezető rétegnek!?

    Az igaz, hogy a koinokba sok-sok számlapénz van, de ezeket a számla pénzeket a bitcoin a jellegéből adódóan felfalhatja idővel. De, hogy valójában mi lesz!? Egykoron még sóval és borssal fizettek a népek...Ma meg!?

    [ Szerkesztve ]

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

Új hozzászólás Aktív témák