Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ubul86

    őstag

    válasz mcwolf79 #317 üzenetére

    úgy, hogy 6 gigát a rendszer foglal.

    Amikor veszel egy laptopot, 500 gigás winchesterrel, win 7-el, abból se 500 giga a tisztán használható terület, hisz alapból a winchester használható területe is ~480GB, meg abból még jön le a rendszer számára fenntartott terület+cache+stb, ami a működéshez kell

    Amúgy meg microsd kártya

    Jah, és megint elkerülendő a következő probléma is: 1 GB a RAM ,de a rendszer ebből az 1 GB-ből veszi le a működéséhez szükséges memória igényét, ezért csak a töredéke érhető el (ha a fenti példánál maradunk, egy 4 GB-os laptopnál, win 7 megléte mellett kb 2 GB a szabad, ami programokkal tölthető meg...)

    [ Szerkesztve ]

  • Ubul86

    őstag

    válasz mcwolf79 #329 üzenetére

    pár hónapja vagyok LG G2 mini tulaj, szintén 8 gigás teló, 2.7 giga szabad a belső tárhelyből, 4.4-es kitkat-tel, ahogy tudom, ezen is az van.

    cstom: a 20 gigát alapból arra értettem, hogy az alapból 500 gigásnak hírdetett winchesterből se 500 giga a szabad, hanem 480, (most csak tipp,lehet kevesebb, a 250esemből 239 ami alapból felhasználható), a backupok miatt. Erre még rájön a rendszer, rendszertől függően több giga.

    az tényleg nonszensz hogy 6 gigát elfoglal az android, de ezzel együtt kell élni. Ha jön rá custom rom (kétlem, bár lehet hogy már rég van), lehet hogy tudsz vele faragni pár megát/gigát, köztudott azért, hogy max a nexusoknál van teljesen tiszta,lecsupaszított rom, amire az illető azt tesz amit akar.

    Amúgy nekem a 2-3 giga bőven megfelelő mindenre, facebook,gmail,pár játék (bár időmből kifolyólag nem igazán van rá idő,endomondo - bár tabletre nem igazán érzem a létjogosultságát :D), chrome,firefox, és még így is van ~1.5 giga.

    [ Szerkesztve ]

  • b0bcat

    addikt

    válasz mcwolf79 #329 üzenetére

    Nem tudjuk, hogy miért így van particionálva, de az biztos, hogy nem maga az alap Android 4.4 rendszer foglal 6 gigát, amikor az telefonokon - például az Op3n Dott telefonon is - kb. 2 gigát foglal extra szoftverezettség nélkül.

    Ezt el kell fogadni. Ennyi pénzért ezt tudja. 2 giga a valójában használható belső memória, amit lehet micro SD-vel bővíteni, de egyelőre senkinek nem sikerült oda telepítenie app-okat az itteni tapasztalatok szerint. Aki ezt nem tudja elfogadni, az vegyen másik táblagépet. :K

    Ez nem egy hardcore tablet. Úgymond "alap" dolgokra elég a tudása - ha kifogástalanul működik -, de aki többre vágyik, az vegyen valami mást, persze jóval drágábban! ;)

    U.i.: Volt egyszer "olcsó" ASUS Memo Pad tablet-em (40 ezerbe került), de kritikán aluli volt a kijelzője (legócskább TFT), úgyhogy becseréltettem egy Galaxy Tab 2 7.0-ra (ráfizetéssel). Ez a Tesco tablet - a GPS meglétét leszámítva - bőven nyújt annyit, mint a másfél évvel ezelőtt 50 ezerbe kerülő Galaxy Tab-om, ráadásul ez vékonyabb, fém hátlapos, és gyönyörű, 8 colos kijelzője van. (Sőt, a kipróbált játékok még egy fokkal gördülékenyebben futnak rajta, mint a Galaxy-n!)

    Nekem bőven megérte azt a pénzt, amibe került. (Nem gondolom, hogy a 30-50 ezer forintos konkurensek annyival többet tudnak nála, mint amennyivel többe kerülnek - az akciós árat vastagon figyelembe véve ;).)

    [ Szerkesztve ]

    Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

  • LaMotta

    aktív tag

    válasz mcwolf79 #418 üzenetére

    Nekem van véleményem és inkább mondom, visszajelzésként több felvetésre:

    - WiFi tökéletesen megy, Youtube 720p tökéletesen, 1080p szinte rezzenéstelenül
    - HD filmek 1080p-ig tesztelve tökéletesek (MX Player)
    - feltettem vagy 30 applikációt, s még volt, több, mint 1 GB hely, majd néhány játékot, s települtek szó nélkül, 200 MB szabad tárhelyig
    - a hangerő gomb használatakor néha jobban "megugrik" a változtatás
    - nem búg fülessel, sőt.. egész szép tiszta hangok jönnek ki

    Három tabletet "teszteltünk", mindegyik működik rendesen. Részemről nem tapasztaltam semmi kirívó esetet.
    Talán célszerű a frissítésekkel kezdeni - az érdekes esetek megelőzéseként -, én mindegyiknél így tettem.

Új hozzászólás Aktív témák