Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeltaPower

    őstag

    válasz moongoose #6 üzenetére

    "hat hónapon belül észlelt hiba esetén a jogszabály vélelmezi, hogy a hiba már a teljesítés időpontjában fennállt, ezt követően azonban a fogyasztót terheli a bizonyítás kötelezettsége."

    "A kellékszavatossági jogok ugyanakkor biztosítják az eladóval szembeni fellépés lehetőségét, azonban pusztán egy évig (mert nem fogyasztói szerződésről van szó), továbbá nem áll fenn vélelem, hiszen mindkét fél magánszemély a kötelemben"

    Vagyis a vevő köteles bebizonyítani, hogy vásárláskor is olyan volt. Tesók valószínűleg nem fognak igazságügyi szakértői véleménnyel érkezni, bepróbálkoznak, de ha nem megy könnyen, hagyják az egészet.

    Eladásnál azért nem árt alaposan körbefotózni az árut, mert a szerelés nyomait nem tudják olyan könnyen eltüntetni. Paranoiásabb eladóknak erre egy rakás módszerük van (pl. élénkrózsaszín kábelkötegelővel húzni össze a kábeleket, ha azt valaki megbontja, nehezen talál helyette ugyanolyat)

    [ Szerkesztve ]

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

  • DeltaPower

    őstag

    válasz D1Rect #8 üzenetére

    Ha egyáltalán kikötheted. Sajnos nem vagyok biztos benne, hogy te mint magánszemély, az adásvételi szerződésben joghatályosan nyilatkoztathatod-e a vevőt a kellékszavatossági jogról történő lemondásról. Ha nem, akkor hiába írtad bele és fogadta el, a követelése jogos lesz.

    "Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

Új hozzászólás Aktív témák