Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz nexwo #13 üzenetére

    De 2,5 Gbps hálózati kártyákból már akad 11-20k körül is, tehát épített nasból összelehet hozni egy otthoni hálózatot. Sőt bizonyos téren talán jobb is, mert ha 1 db switchet raksz be 4 db kliens PC-hez, akkor annak csak 1 db 2,5G kapcsolata lesz, aminek a sebessége így megoszlik a 4 kliens között ha egyidőben akarnátok használni, szemben azzal ha kliensenként direktben van a kapcsolat.

    pl itt van dupla aljzattal is 20k-ért, aztán ha kell akkor veszel még belőle [link]

    Idehaza most rakok össze egy server gépet hogy ne a munkaállomáson legyenek a projekt fileok, szal abba egy 2,5G, 1 csatis kártyát szereztem most és cat5e-vel is megy, de azért cat6-ot fogok használni. Elvileg a 6A az nem otthoni környezetbe való, bizonyos téren kevesebbet tud.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Cifu #40 üzenetére

    Én úgy tudom lakó épületekben egyelőre azért is kevésbé ajánlott az "A", mert drágább, kiépítéskor könnyű vele antennát varázsolni a házból, tehát macerásabb.

    Az egy dolog hogy a szabvány szerint egy sima cat6 garanciálisan nem garantálja a 2,5G-t sem, csak elméletileg tudja, tehát nem tudod garanciában visszavinni a mérési eredmények alapján, de most otthoni környezetben, nem akkora távolságokról van szó. Itt tapasztalat alapján megy a dolog.

    Valahol olvastam hogy phone rendszerhez jobb a cat6, de most nem találom. Valszeg ahogy te is írod az árnyékolás miatt, pláne társasházban, de nem vagyok biztos benne.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák