Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz Ricardo #13 üzenetére

    Én is egyetértek.
    Én 16GB-os i6-osról szeretnék váltani.
    Valóban nagyon szűkös a hely, de leginkább az OS miatt. Már ugye a sokadik frissítés van rajta és csak a rendszer cirka 9,5GB-ot foglal. Na onnantól a maradék 5 gigát nem nehéz lenullázni. Persze én is mentem le a képeimet PC-re, de azért na...
    Az újabb telefonok nagyobb méretű képet csinálnak, nem is beszélve a 4K 60fps-ről... A 64GB ezért is nevetséges, meg ha jól tudom a mostani 14-es os már ~ 15-20Gb-ot foglal alapból?
    Tehát a 64GB-os verzió alapból ott kezdődik, hogy max 50GB free.
    De a pro-ra pályázom, szóval örülök, hogy alapből 128-cal indítanak. Gondolom a kisebb modellekben talán az ár tényező miatt hagyták meg a 64-et. Így (is) tud olcsóbb lenni.

  • Dany007

    veterán

    válasz #20749568 #24 üzenetére

    "igazából el sem tudom képzelni mire kellhet a nagyobb tárhely. "

    Egy telefonon? Akarom mondani mobil "kommunikációs eszközön", mert szerintem a többség már pont telefonálásra használja a legkevésbé.
    Konkrétan a 2 évvel ezelőtti norvégiai 3 napos kiruccanásunk alatt a fjordok közt autózva készített 4K-s videók többet foglaltak mint 64Gb. :D
    De a gyerekről az első 5 évben, gagyi telefonnal készített képek és videók mérete - amit persze már PC-n tárolok - meghaladja a 110GB-ot.

    Konkretizálva a dolgokat, párom S8-asa a 4K-s videókat kb 120-150MB/s-os bitrátával rögzíti. Ami nyersen azt jelenti, hogy másodpercenként 150MB tárhelyet foglal. Na most ha a 64GB-ból az iPhone-on levesszük a ~ 15GB-os rendszer, marad mondjuk 50GB szabad hely. Ez nagyjából mindössze 5-5,5 óra 4K videóanyagnak elég. Ennyi. Nem több. Egy nyaralás alkalmával ez bőven elmegy... És akkor még nem beszéltünk a appokról meg a többiről.
    És oké, hogy időnként én is lementek mindent PC-re és törlöm a telefonról, de na, azért 5,5 órányi videófelvételi lehetőség harmat gyenge.

  • Dany007

    veterán

    válasz #20749568 #29 üzenetére

    Neem, szerintem sincs ezzel baj. :R
    A 4K-t azért tartom érdemesnek alapértelmezettnek venni, mert ma már bagóért lehet kapni 4K tévét / monitort. És nyilván a képeket / videókat az "utókornak" rögzítjük, tehát szinte biztos, hogy 4K-n fogják / fogjuk nézni.

    Ami igazi érv lehet és amit a fórumtárs is mondott az az árazás. Az Apple prémium kategória, főleg árak tekintetében. Az új i12pro-t pl 430-450 ezres indulóárra teszik. Oké, hogy a sima 12 és 12mini olcsóbb lesz, de akkor is bőven 200 ezer fölött lesznek, ha nem 300 ezer környékén. És ebben a kategóriában már valóban illene nagyobb tárhelyet (is) adni ennyi pénzért, főleg ha már nem bővíthető.
    Párom S8-asa is csak 64GB-os, de vettünk bele plusz 128GB-os kártyát valami nevetséges 12 ezer forintért. Ami persze nyilván nem olyan gyors, mint a beépített flash memóriák a telefonokban, de 4K videóra bőven elég, több meg egyelőre nem kell.

  • Dany007

    veterán

    válasz #20749568 #35 üzenetére

    Ez egy érdekes dolog és érdemes utána nézni. Ezt most "zárójelben" írom csak.
    Nekem itthon még sajnos csak egy full hd tévém van, amit 2,8-3m-ről nézek. De kiszámoltam, hogy a 4K-s tévét ebben a méretben 42 colos csak, kb 120cm-ről kellene néznem, hogy maximálisan kihasználjam a 4K felbontást. =/ De Tv-t senki nem néz 1-1,5m-ről. Ezért csak akkor van értelme ha jó naaagy tévét vesz az ember. :)

  • Dany007

    veterán

    válasz Cattle_Decap #144 üzenetére

    Most több helyen olvastam, hogy a 12 pro 128-as verziója megmarad 1000$-on, amit itthonra 400 ezerre saccolnak. Én speciel örülnék neki, de meglepődnék ha "csak" ennyi lenne. Elvégre tavaly is ennyi volt, de azóta cirka 30 Ft.-tal emelkedett az euró árfolyam...
    Ez alapján reális lehet a 12 mini ára akár 300 alatt is.

    Illetve ez még mindig csak a full hivatalos ár. Szürke importban nyilván ennél olcsóbban is hozzá lehet majd jutni, ahogy most is.

Új hozzászólás Aktív témák