Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    Nah, ha már ötletelés folyik, akkor én is elmondom, hogy számomra mi a legkényelmetlenebb, amikor navigálni akarok.
    Az esetek 50%-ában úgy van szükségem a navigációra, hogy azt nem tervezem előre. Tehát mondjuk nem találok oda valahova (ahova előtte úgy gondoltam, hogy simán oda fogok találni), és be kell kapcsolnom a navit, hogy meglegyen az uticél. Állok a forgalomban valahol, és gyorsan kéne a navi. Mit kell ilyenkor tennem? Bekapcsolni a GPS modult a telefonban (rosszabb esetben kitúrni a menüből, jobb esetben van egy ilyen kapcsoló a főképernyőn), elindítani a navi appot, megvárni míg elindul, a navi appon belül bepötyögni a hely címét, ahova menni akarok, aztán miután megtalálta a műholdakat, meg még rányomtam a navigálás gombra, akkor talán végre hajlandó elindítani a navigációt.
    Hosszadalmas folyamat, sok nyomkodással, pepecseléssel, nem épp a legbiztonságosabb dolog, főleg ha épp vezetek is közben (persze ilyen sosincs, mindig megállok valahol ;] )

    Én arra vagynék (persze lehet, hogy ez nem kivitelezhető, mert a telefonok OP-rendszere szerintem nem nézi jó szemmel, ha egy app magától kapcsolgatja a GPS vevőt, de ki tudja), hogy mondjuk van a navigációs appnak egy widgete a főképernyőn (mondjuk egyetlen gomb), amire rányomok, ott hangalapú kereséssel bediktálom neki a címet, ahova mennék, aztán utána szépen, magától bekapcsolja a GPS modult, elindítja a navi appot, megkeresi a műholdakat, és elindítja a navigációt. Mindent automatikusan, egyetlen egyszer kellene megnyomni a telefon kijelzőjét, míg elindítom a widgetet a főképernyőn, utána minden menne magától.

    Ezerszer kényelmesebb és gyorsabb lenne...

    Minden szavam magánvélemény!

Új hozzászólás Aktív témák