Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz #13110016 #29 üzenetére

    Azért nagyon remélem, hogy még véletlenül sem felejtik el ezt az elgondolást.

    Én maradi vagyok, hordok karórát, nekem ez alap (mindig is hordtam és egy pöppet idősebb vagyok a fórumozók átlagéletkoránál).
    Még mindig megvan a Sony Ericsson MBW-150-em, noha a kijelző már kifakult (az óra fő gyengéje). Szép kivitel, minőségi, Fossil óraszerkezet, több hét rendelkezésre állási idő. Nagyon praktikus akár vezetés közben, hogy csak ránéztem az órára és láttam, ki hív, aztán vagy felvettem a BT fülessel a hívást, vagy nem. A megbeszéléseken ha jött egy bejövő hívás, akkor nem kellett a telefont elővennem, hogy megnézzem, ki kell-e mennem válaszolni a hívásra, mert nem épp jó kommunikáció egy tárgyalás során az, ha én 3 percenként a telefonomra nézegetek, az órát pedig sokkal árnyaltabban meg lehet nézni. Egy személyes beszélgetés során is el tudtam dönteni, válaszolnom kell-e a hívásra, vagy ráér visszahívnom az illetőt (mivel én még úgy nevelkedtem, hogy ha valakivel beszélgetek és egy másik ember hív, akkor vagy nem veszem fel minden szó nélkül megsértve a beszélgető partneremet, vagy bocsánatot kérek tőle).
    Persze mindehhez hozzátartozik az is, hogy nálam szinte mindig le van halkítva a telefon, nem csörög, csipog minden pillanatban. A karóra viszont rezgett, így segített minden hívást észrevenni.

    Live view-t is vettem, de el is adtam egy hét után, mert teljes mértékben nélkülözött minden eleganciát, futáskor meg nem érdekelt, ha nem fogadok egy hívást.

    Most talán megint lehet venni elfogadható órát, amit használni is lehet. Remélem, a Sony megint kijön egy MBW sorozathoz hasonló órával, nem "csak" Smartwatch lesz, mert még az sem olyan, mint a korábbiak voltak.

    Szóval van piaca egy ilyen terméknek, de félő, hogy inkább a divatirányzat lesz az elsődleges, nem a korábbi Sony Ericsson-féle elegancia és praktikum.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz #13110016 #32 üzenetére

    Tudod, a kettőnk közötti kommunikációban az a fő különbség, hogy míg én leírtam az egyéni véleményemet (amiben leírtam azt is, hogy az órán a hívó nevét meg lehet nézni feltűnésmentesen - tapasztalatból mondom - míg a telefonét ez nehézkes. Mindezt gyakorlatból mondom, így én tudom, melyik a jobb.), addig te kijelentést teszel, hogy márpedig az ilyen okosóra játék vacak.

    Biztosan sok tapasztalatod volt már ezekkel a készülékekkel, többel is rendelkeztél ezek közül, nem csak hárommal, mint én, éppen ezért ezúton is megkövetem magam és bocsánatot kérek a fórumozóktól, hogy téves, és több éven át tartó megalapozatlan tapasztalataimmal esetlegesen arra csábítottam valakit, hogy egy, a gyártók által erőteljesen ránk kényszerített terméket vásároljon meg, feleslegesen fokozva kiadásaikat.
    Ezúton kérek mindenkit, hogy lehetőleg ne kövessen el olyan hatalmas baklépést, mint ahogy azt én tettem. :R

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    válasz #13110016 #35 üzenetére

    Gondolkozz már egy kicsit, kérlek!

    Elolvastad a Galaxy Gear cikket és azt általánosítod minden okosórára. A cikk alapján eldöntötted, hogy minden okosóra úgy fog kinézni, mint az, minden okosórának annyi lesz az üzemideje, mint amit ott olvastál.
    Legalább arra vedd a fáradtságot, hogy akár egy első generációs Sony Smart Watch-ot használó embert megkérdezz, megkérdezhetsz más embert is, nem szükséges a tőlem származó, több eszközön alapuló tapasztalatot elfogadnod, vagy legalább várj egy kicsit, míg lesznek tapasztalatok, ne pedig egy koncepcióról szóló cikk alapján tegyél kijelentéseket, mert csak azt bizonyítod vele, hogy az okosóra bölcsebben bánik a szavakkal, mint némely hozzászóló. :U

    De kérlek, mutass egy darab olyan okosórát, amelyik valóban csak 10 órán át üzemel - nincs ilyen. A Galaxy Gear sincs még kint a piacon sem. De ha elolvasod a Galaxy Gear forrását, egyértelműen láthatod, hogy nem hivatalos forrásból, fenntartásokkal kezelendő információkról van szó. De csak akkor láthatod ezt, ha tényleg elolvasod. Tedd meg. (Segítek: a híreknél a szerző és a dátum mellett ott találod a forrást is)
    A most kint levő okosórákból van olyan, ami nagyon béna, van, amelyik jól összerakott, jól használható. De egyikre sem igazak az általad elírtak. Főleg nem a hírben szereplő WIMM okosóra-koncepcióra nem, de még ez sem készült el.

    Messze nem arról van szó, hogy megsértődők. Egyszerűen bánt a tudatlanságból fakadó, információmorzsákra alapozott kijelentés, főleg ha mást is tévesen befolyásolhat. Ennyi.

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák