Keresés

Aktív témák

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz hobizoli #31 üzenetére

    Na igen, ez a feszültség tartozna ''arányosan'' a 90 nm-es technológiához. És ha a 100 W-os disszipációt ezen a feszültségen tapasztalták, akkor feltehetően a szivárgási áram lett túl nagy.

    Ha viszont a core feszt a 130 nm-es technológiára jellemző 1,5 V körülire kellett emeljék (a kívánt órajelhez), és így tapasztalták a 100 W-os disszipációt, akkor inkább a proci tervezése lett elszúrva.

    (Valahol egyébként azt olvastam, hogy egy újabb CPU verzióval már sikerült 80 W környékére leszorítani.)

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz Power #28 üzenetére

    Milyen core feszültség mellett?

  • DcsabaS

    senior tag

    válasz -Devil- #24 üzenetére

    Kedves (#24) -Devil-!

    Gyártástechnológiát leginkább akkor célszerű finomabbra cserélni, ha több tranzisztort szeretnénk integrálni, és nem szeretnék ezért nagyobb chip mérettel (és árral) fizetni.

    A finomabb gyártástechnológia egyúttal lehetővé teszi az órajel növelését és/vagy a disszipáció csökkentését is. Ez azonban csak eléggé kiforrott félvezető technológiára igaz. Hogy a Prescott és a Dothan esetében mi van, ahhoz látni kéne egy-két grafikont, hogy hogyan alakul a disszipációjuk a frekvencia és a tápfesz függvényében. Elképzelhető, hogy a szivárgási áram lett túl nagy. Ez a Si adalékolásával, kezdeti tisztaságával és a szigetelő rétegek (többnyire oxidok és nitridek) minőségével függ össze. De az is lehet, hogy az egyes részegységek sebességében lépett fel aránytalanság, ami miatt a CPU nagy része kénytelen túlhajtott üzemmódban menni. Ha a core feszültséget nem tudták csökkenteni, akkor ez urtóbbi a valószínűbb.

    A kihozatali problémákat leginkább a nemkívánt szennyezések (a kosz) okozzák.

    Megjegyzem, ezekkel a nehézségekkel az AMD-nek is meg kell majd küzdenie, és aligha lesz könnyebb dolga.

Aktív témák