- Redmi Note 10 Pro - majdnem minden stimmel
- Huawei Watch GT 3 Pro - korlátolt szépség
- Huawei P30 - kell ennél több?
- Légies iPhone halvány színei
- Milyen okostelefont vegyek?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Ez össze van rakva - Segway Ninebot F3 Pro
- Itt az igazság a Samsung állítólagos Android Auto alternatívájáról
- MIUI / HyperOS topik
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Reggie0
félisten
Csakhogy a GPU-nal sokkal jobban fel lehet osztani az adatot, mint egy CPU-nal. Arrol nem is beszelve, hogy SIMT es nem SIMD. Meg az sem kizart, hogy helybol ket helyre irja ki az eredmenyt, igy mar mindenki a sajat node-jan tudja hasznalni, attol fuggoen, hogy milyen utemben allnak elo az adatok es lesz ra szukseg. Ezen felul meg dual/quad port ram hasznalata sem lehetetlen.
-
[CS]Blade2
addikt
És akkor az volt a hír, hogy micsoda gány munka, hogy úgy van összedrótozva a kupak alatt. Egyébként Dual Core proci is kezdetben drótozott volt.
Na mind1, a lényeg, hogy akkor is ugyanígy itt voltunk, és arról beszéltünk, hogy ez milyen gáz, és ennyi hátránya van, és, hogy milyen jó lesz, amikor jön a CPU-ba integrált IGP és a drótozás nélküli 2 magos CPU-k.
NB és SB kompletten a CPU-ba, főleg a mem vezérlő, hogy annak milyen jó helye lesz ott.Most pedig mindent drótozni kellene, az a tuti, de ahogy én látom itt egyetlen előnye van a drótozásnak, mégpedig az a gyártó cég pénze.
Lévén, hogy olcsóbb egy 1536 számolóegységes GPU-t megtervezni és gyártani, majd összedrótozni 2-t és 4-t, még ezen kívül a selejtben letiltani kb 256-osával párban, és még azt is eladni, mint
tervezni egy 6144-est, abból válogatni a hibátlant és eladni a letiltásokkal a selejtet, meg még egy másik kisebb chipet a középkategóriába, meg egyet az alsóba.Egyébként csak szarabb a drótozott. Az lenne a kompromisszummentes dolog, ha eljutnának oda, hogy a 500-600 vagy nagyobb mm2-es chip egy kicsi, egyszerű könnyen gyártható, chip lenne a számukra.
Nem is olyan régen még az olyan méretű chipeket is csak nehezen tudtak gyártani, ami ma már rutin, közel 100%-os kihozatallal menne manapság.
Ezen kell dolgozni, hogy, ahogy ontja a gyár a 200mm2-es chipet, úgy kellene 600-asokat.
Mi lesz ezek után a fejlesztés: A következő évben 6-ot vagy 8-at drótoznak össze kisebb csíkszélen vagy 2048-as chipet terveznek a kisebb csíkszélre és azt drótozzák össze 4-esével? Értitek, egy idő után ott lennénk, hogy a ma ismert 4096-osból kell összedrótozni 4-et.
Azt mondanom sem kell, hogy a végfelhasználónál egy idő után probléma lenne a túl integrált változat, mert 4db 4 magos CPU, 4db 1536 számolóegységes GPU, az NB, az SB, a rendszer és videómemó mind a kupak alatt lenne, és van egy memóriahiba, és mehet az egész a kukába.
Egyébként így nagyon kicsi lenne a késleltetés és nagyon nagy a sávszél. Minden ott van azonnal -
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Huawei P30 Lite 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Zebra ZP505 EPL - Hőpapíros címkenyomtató
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 15" 2018 i9 9850HK 32GB 500GB 560X 4GB garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! Sapphire Nitro+ RX 6700XT 12GB Videokártya!
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Series X
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest