Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    válasz #52931072 #69 üzenetére

    Én se értem azokat akik foggal-körömmel védik az Intel-t.

    Egyértelműen versenyelőnyhöz jutottak azáltal, hogy az architektúra megtervezésekor a teljesítményt helyezték előtérbe akár a biztonság kárára is. Persze mondhatják, hogy de hát az a lényeg, hogy minél gyorsabb legyen a processzor. Oké, de milyen áron? Az információ lassan többet ér mint bármi más, így az információbiztonság is lényegesen felértékelődött. Az Intel egyértelműen leuralta a proci piacot az elmúlt 10-15 évben, és ezt részben annak is köszönhette, hogy slendrián módon rakott össze egy architektúrát. A különböző értékesítési trükkjeiről ne is beszéljünk.

    És mielőtt bármelyik "kék-szemüveges" bevádolna, ez nem kárörvendés. Ez maximum egy felismerés, hogy egy iszonyat nagy multinacionális cég hibákat követett el, és igen, a vásárlók kárára. Ha az AMD csinálta volna ugyanezt, akkor őket is elítélném (szidtam is én már őket nem egyszer a régi notebook vga drivereik miatt). Nekem az amúgy többet elmond mindennél, hogy az ismeretségi körömben több olyan ember is AMD-re váltott az elmúlt 2 évben, akik utoljára talán az Athlon XP korszakban használtak AMD CPU-t.

    Én csak azt remélem, hogy az Intel tanul az esetből, és a jövőben nem követ el hasonló hibákat, hanem igenis odafigyel a biztonságra, és a vásárlók nem érzik esetleg átverve magukat, ha egy biztonsági rés betömködése után kisebb teljesítményű lesz a processzoruk.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • #04824576

    törölt tag

    válasz #52931072 #115 üzenetére

    Ha lennének, kizártnak tartom, hogy még nem derült volna ki egy sem. Nyilván tökéletes rendszer nincs, de jelentős hibákat nem fognak találni.

Új hozzászólás Aktív témák