Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz #16820480 #2 üzenetére

    A 2014 közepén megjelent multimédiás monitoromba (UZ2315H) már FHD kamerát sikerült tervezniük a Dell mérnökeinek, töredékáron. Epöléknek ez eddig miért nem sikerült?

    (#3) SidCorky
    Hanem? A világbajnok support, vagy az árcédula miatt?

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • #54625216

    törölt tag

    válasz #16820480 #83 üzenetére

    A filmesek nem videóvágáshoz használnak CentOS-t, hanem a 150-800 fős vfx team dolgozik linuxon meg a további párezer render gép. A resolve-ot se vágáshoz használják, hanem gradelésre (még akkor se, ha amúgy a resolve erősen küzdi fel magát a "mindenes utómunka szoftver" státuszba).
    De mint mondtam, nem összetévesztendő az ipari méret - ahol van egy 50 fős IT részleg és további 30 fő pipeline developer - a kreatív kis- vagy magánvállalkozásokkal, ahol nincs se idő, se szaktudás a PC-t meg az OS-t patkolni, mert ha a tényleges munkára koncentrál, azzal sokkal több pénz spórol, mintha lejjebb faragná a gép költségeit havi pár száz dollárral, de cserébe rendszeresen szopna vele.
    Amúgy csak Windows-on korlátozza az Adobe a GPU gyorsítást a Cuda-ra, Mac-re van OpenCL és Metal támogatás. Az új MacPro ráadásul rendelhető Afterburner kártyával, amivel natívban lehet prores raw file-okat vágni (Premiere Pro béta támogatás már elindult), márpedig raw-ot Windows-on garantáltan nem fogsz realtime vagdosni kb. semmivel, ami olcsóbb lenne egy MacPro-nál.
    Ezért írtam feljebb:
    "Hogy mi megy flottabbul Mac-en, mint máson, az erősen a feladattól függ."

Új hozzászólás Aktív témák