Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moli.hu

    őstag

    Biztonsagi masolat keszitese a gyari rendszerrol:

    A windowsban en egy masik androidos keszulekhez mar regebben felinstallaltam az usb-drivereket, igy ehhez most nem kellett, azokkal a driverekkel kezelte ezt az eszkozt is. Igy nem tudom, hogy ehhez konkretan melyik kell, inkabb leirom, hogy anno mit raktam fel: az All_MTK_USB_Driver_2014.zip -bol a UniversalAdbDriverSetup6.msi -t, majd a New inst. win 7&8x64/DPInst64.exe -ot, majd a MT65xx Preloader/Win7/usb2ser_Win764.inf -et. Ezeknek az installalasahoz ki kell kapcsolni a windows 8.1-ben az alairatlan driver-installalasi gatot. Egyebkent itt van egy zip, amiben vannak allitolag ehhez a tablethez driverek, de en azokat nem tudtam felrakni.

    Meg mindig windowsban ezutan a fent mar linkelt zipbol el kell inditani a SP_Flash_Tool_v3.1306.0.150 konyvtarbol a Flash_tool.exe programot (nekem masik SP Flash Tool verzioval nem ment). Kivalasztani a scatter loading gombot, majd itt megadni neki a mellekelt MT6589_Android_scatter_emmc.txt filet, atmenni a Read back fulre, megnyomni az add gombot, duplaklikkelni a megjeleno sorra, megadni egy tetszoleges filenevet, amin le lesz mentve, mondjuk foobar.spflashtool, majd a megjeleno ablakban atirni a length mezoben a szamot 0x64d00000-re. Igy a flash tartalma a 0. bytetol mentodik a 0x64d00000-ig byteig, ahol a cache particio kezdodik es a system particionak vege van. Tehat a mentesben benne lesz a boot, recovery, stb, system, de nem lesz benne a cache es a data. Folytatva meg kell nyomni a Read back gombot, majd kikapcsolni a tabletet, es ezutan radugni a szamitogepre. A tabletnek nem szabad bekapcsolnia/toltenie es a letoltesnek el kell indulnia lent a statuszsorban egy progress bar elkezd novekedni. A mentes vagy fel ora. A vegen ha sikeres, egy zold karika jelzi.

    Az eredmeny egy nagy image dump, amiben folytonosan vannak a particiok, ezert ilyen formaban kezelhetetlen, a system particiot ebbol ki kell csomagolni. Ehhez linuxban (en ezt hasznalom oprendszernek) csak ki kell adni a
    dd if=foobar.spflashtool bs=$((0x4d00000)) skip=1 of=foobar-system.ext4
    parancsot, ami atmasolja az egybe dumpbol a system particio kezdeti poziciojatol a byteokat egy kulon fileba, ami igazabol egy ext4 filerendszer. Ezert ezt mar csak fel kell mountolni a
    sudo mount -o loop foobar-system.ext4 /media/temp
    paranccsal es mar jarhato is a konyvtarstruktura.

    Ha kell, hasonloan bonthato kulon a boot, recovery, stb particio a nagy dump imagebol.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák