Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nara19

    aktív tag

    Akik még bizonytalanok a MeMO Pad HD 7 gép vételében, azoknak összefoglalom a gondolataimat, hátha segít a döntésükben. Amit leírok, az a személyes véleményem/észrevételem, így nem biztos, hogy mindenki egyetért vele.

    Két hónapja használom a kék hátlapú készüléket, előtte már három különböző gyártó tabletjét nyúztam hosszabb ideig.

    Milyen szempontok alapján vettem meg a memopad-ot?
    A hosszú üzemidő, erős wifi, jó felbontású és fényerejű kijelző, nagy háttértár, hosszú garancia, gyors működés és a megfizethető ár volt az elsődleges.

    Előtte megnéztem a Nexus 7-t (I.) és a 8" Acer Iconia A1-et. A 7"-ra féltem visszaváltani a 10"-os tabletről, ezért nézegettem a 8"-os gépet is.
    Kipróbálhattam kollégám Nexus 7-ét, ami "fullos": 32 GB háttér, 3G, stb. Kijelző szép, a gép gyors, de a bővíthetőség hiánya és az ára (meg a krómszínű csík ami látszik) nekem nem jött be.
    Az Iconia A1 üzemidejét lényegesen kevesebbre írták. Az edigital egyik boltjában az egyetlen fellelhető darab elindítás után 1-2 perc múlva lefagyott (háromszor egymás után), de volt annyi időm, hogy lássam ez nem az én gépem. Vastag és a full fényerőnél nekem sötét volt.

    Milyen hibái ismertek a MeMO Pad HD 7-nek?
    - Alacsony fényerőnél néha "vibrál" a kép. Nálam is előjött. A fényerő emelésével (nálam) elmúlik a probléma.
    - Ujjlenyomat gyűjtő a kijelző és a hátlap. Igen. A kijelzőre matt fóliát tettem. Nem koszolódik és nem csillog. Sajnálom, ha valakinek ez a fóliatípus nem jött be. :R A hátlap kék, a foltok kevésbé feltűnőek de naponta törölgetem.
    - A bekapcsoló és hangerő gomb nem a készülék peremén, hanem kissé alatta van. Ez így igaz. Nekem ez a "hiba" viszont előny, mert előtte a Samsung Galaxy Tab 2 7-hez volt szerencsém. Azt nem tudtam úgy megfogni (a peremén), hogy ne kapcsolgattam volna ki-be a gépet.
    - OTG: kétféle kábellel próbálva a pendrive-ot nem látja.

    Üzemelés:
    Napi 3-4 óra használat mellett (kis fényerő 0-30% között, wifi, böngészés, olvasás) 3 naponta töltöm.
    Az "ősöreg" Opera Mobile Classic böngészővel akadás mentesen működik. A "gyári" böngésző TJB útmutatása alapján flash-elhető. Mindkét böngészőben beállítható a desktop mód (asztali webhely kérése). A Chrome böngésző éppen ezért nem jött be nekem, mert a desktop mód beállításakor is a mobilos oldalakat adja.
    Filmnézés közben a BSPlayer-ben az ablak nagyságát állítgatva akadás nélkül megy a film, ezt avi és mkv fájlnál is próbáltam. Az ASUS "lebegő kisalkalmazások" médialejátszóval kis ablakban bárhová ki lehet tenni a filmet. A könyvolvasó programokkal semmi gond, bár a "gyári" Kindle helyett a jól bevált Cool Reader-t használom.

    Ezt a tabletet nem használom kitámasztós tokkal, a gombok elhelyezése amúgy is nehezítené egy ilyen tok használatát. Használaton kívül egy bebújtatós tokban tartom (1100 Ft).
    A tablet dobozában levő tablet tartó "állványka" jó ötlet, de igazából nekem használhatatlan, így az asztali használathoz rendeltem egy állítható tartót hozzá (1000 Ft).

    Összegzés: amire vettem, nekem megfelel (kijelző, wifi, hardver, garancia, ár).
    Ha ma kéne vennem tabletet, elgondolkoznék azon, hogy megvárjam-e a 8"-os MeMO Pad-ot, ami valószínűleg meg nem 50e Ft-ról indul majd.

    Bocs, ha unalmas vagy triviális dolgokat írtam.

    [link]
    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák