Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz vadkörte #58 üzenetére

    Nincs elhallgatva, a linken is látható az ára! :)
    Meg ezt csak így proof of concept kerestem gyorsan, lehet vannak ennél olcsóbbak vagy jobbak. Meg általában nem Adafruits-ról szoktam vásárolni, hanem kínaitól.
    Árakról amúgy nem esett szó, csak magán a szenzoron filózunk. Szerintem jelenlét érzékelőhöz ez kompromisszum mentes lehet: meg tudom különböztetni az embert a tárgyaktól és nem szükséges mozgás a jel fenntartásához.
    Járulékos funkció lehet a tűz riasztás, mivel specifikációtól függően a hőmérséklet leolvasásához is jó egy adott tartományban. Egy jól elhelyezett hőkamera volna a non plusz ultra jelenlét érzékelő. Szerintem. Nem kell hozzá képfelismerő algoritmus sem - és így számítási teljesítmény sem -, mint egy hagyományos CMOS/CCD érzékelőnél.
    Ártól függően lehet méretezni a látószöget és felbontást. Ehhez képest az ultrahang és lézer szerintem gagyi. Mindkettő erősen kompromisszumos és szűk látómezőjű. Helyesbítek mielőtt vki megint besérül: gagyi = erre a feladatra nem való. Azt egyébként nem értem miért kerültek szóba irányított szenzorok, amikor omnidirekcionális érzékelésre volt szükségem ebben a felhasználásban. Arduino világban senkit nem láttam még ultrahangot használni egy szoba monitorozására, általában mindenki tereptárgyakhoz használja. Lézert is csak távolságmérésre, vagy max fénykapuhoz (de ehhez meg az optikai fényfüggöny sokkal jobb).

    Amúgy köszönöm a támogatást! :R
    Valószínűleg nem is foglalkozom a továbbiakban a kötekedő hozzászólásokkal.
    Tiszteletből meg szoktam kérdezni mi volna akkor a javaslat, de egyelőre még Aprósólyom sem érvelt érdemben ellene. Pedig kíváncsi lennék ő hogy oldaná meg a feladatot. :K
    Csak azután tudunk érdemben vitázni előnyökről és hátrányokról, vitázni pedig szeretek ha tanulságos.
    És nem, nem kendőzöm el a véleményem a továbbiakban sem, még ha ez sérti is vki önérzetét. :N
    Kicsit furcsállom amúgy, hogy ennyire magára vette villásdugó. Egyrészt nem a munkáját becsméreltem, másrészt nem is hozzá intéztem a válaszom.
    Hanem:
    (#57) macilaci78
    Most már tudjuk, hogy van belőle hálózati feszültségű. Csak még azt nem tudjuk miről van szó. Engem megöl a kíváncsiság, így ha volnál olyan kedves megosztani velünk... :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák