Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz Hieronymus #52 üzenetére

    Valami gyanús ha egy hsz-ben ilyen szinten önellent mondasz:
    Az, hogy egyetlen személy öt találatot érjen el, esélyben rosszabb, mint 1 a 40 millióhoz. Gyakorlatilag nulla.
    Majd Az, hogy valaki (egy játékos) öt találatot érjen el, már nem annyira csekély mértékben esélyes.

    Most akkor gyakorlatilag nulla, vagy nem annyira csekély az esélyem, mint személy és játékos egyben, hogy jövő héten nyerek, ha játszok?

    Ha én 10 évig játszok akkor sem biztos, hogy lesz ötösöm, mert mindegyik sorsolás különálló, újbóli "1/40 millió" nincsen semmi olyan szorzó, ami az én javamra javítana. Az sem segít ha fix számozok, mert ugyanúgy 1/40M minden egyes alkalommal az esély. (nincs semmi olyan tényező, ami pl "kivettem y*1-et a zsákból, most X-y van benne"-féle módon hosszú távon javulna -ez nem az)
    Az említett 461 alkalom mögött meg ott van a nem említett jó sok száz millió egyéb megjátszott, és nem megjátszott 5 szám. És nem hiszem, hogy annyival jobb arány jönnek ki, ha visszaosztanánk.

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák