Hirdetés
- Fotók, videók mobillal
- Vivo X300 - kicsiben jobban megéri
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- iOS alkalmazások
- Örömhír: nem spórol Európán a OnePlus
- Nagyot ugorhat a Poco M8 Pro
- Csak egy ország kap Exynos 2600-as Galaxy S26 telefonokat?
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
-
Mobilarena
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
DeniL
tag
válasz
wassermann
#6887
üzenetére
"A memóriakártyás fájl tárolásra meg nem építenék, mert annak a használata is gáz lehet előbb utóbb."
Ezen mit értesz? Mármint, hogy maradjak a "csak sd-ről bootolok, de amúgy a rendszer pendrive-n van?" kategóriánál?Egyenlőre erősen gondolkodom, hogyan álljak neki a dolgoknak. Két Pi lenne az ideális, de anyagiak miatt egyenlőre másodikat nem tervezek. Egy OS-en, mint már 2 napja tesztelgetem szűk keresztmetszet a dolog, hogy torrentezzek és filmezzek. (Vagy még mindig a táp kérdés szivat, de nagyon. Lehet csak vissza kellene kötnöm a hubból neki a miniusb-n a powert.....vagy táplálom a saját 1,2A-s tápjával és ellesz a hub is magának a saját tápjával....még nem tudom).
Viszont ezek után, dual-bootban gondolkodom. Véletlenül valaki nem csinált már hasonlót? 2 OS valami bootmenüből választva melyik induljon éppen? Mert úgy érzem ez lenne számomra az ideális, egy raspbian (torrent, x nélkül) és egy raspbmc meg szépen ellátja a mozizást...ahogy eddig. És ha sd kártyára összehozom, akkor azután pendrive-ról is fog menni.
És akkor még a dvb tuner nincs is a képben, pedig be fogok szerezni egy olyat is...
Egyenlőre csak ötletelek, sokszor nincs kedvem tesztelgetni se
Nem régóta van meg, de néha alább hagy a kedvem a kínlódással, de hát tudtam mikor megvettem, hisz eleget olvastam már róla.
Új hozzászólás Aktív témák
- Xbox Series X|S
- PlayStation 5
- Nézzük élőben a The Game Awards 2025-öt!
- RAM topik
- Ingyen és modern rendszerekre szánva tér vissza az Unreal Tournament 2004
- Milyen videókártyát?
- Filmvilág
- Fotók, videók mobillal
- Samsung kuponkunyeráló
- Kétszáznál is több játékhoz hozta el az FSR Redstone-t az új AMD Software
- További aktív témák...
- Új Gamer PC - Ryzen 7 5700 / RTX 5060 / A520M / 16GB RAM / 1TB SSD / 650W
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 5700X / RX 6700XT 12GB / 32GB DDR4 / 1TB SSD Nvme
- ELADÓ FÉL SETUP I7 7700K 16GB RAM
- Gamer PC - i5 12400f, RX 6700XT, 16gb RAM + Garancia
- Ryzen5 4500/ RX5700XT/ 16GB DDR4 alapú konfig/ garancia/ ingyen foxpost
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 12 Pro 512GB,Átlagos,Dobozával,12 hónap garanciával
- Bomba ár! HP Revolve 810 G2 - i5-G4 I 8GB I 180GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W10 I Garancia
- HP ProBook 650 G8 Intel i5-1145G7 32GB 512GB magyarbill 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Nem régóta van meg, de néha alább hagy a kedvem a kínlódással, de hát tudtam mikor megvettem, hisz eleget olvastam már róla.

