- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Motorola Edge 40 - jó bőr
- Google Pixel topik
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Most a Galaxy S25 FE megjelenésére tippelnek
- Ennyibe kerülhet a Xiaomi Watch S4 európai változata
- Yettel topik
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- GoodSpeed: AMD Ryzen 9 9900X (100-100000662WOF)+ Samsung 990 PRO 2TB MZ-V9P2T0BW
- bitpork: Phautós tali a Balcsinál 2025 Augusztus 2 napján (szombat)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
Hirdetés
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
gurgo
tag
A kérdésem továbbra is:
Lehet-e másik process ablakában ChildWindow-t létrehozni?
Nekem a CreateWindow sikeresen lefut, visszadja a létrehozott ChildWindow handle -t , de az a fránya ChildWindow nem akar használható (élettartalmú) lenni: csak egy villanás és már nem is létezik -
gurgo
tag
Újabb newbie kérdés:
A CreateWindow() alkalmas arra, hogy másik process ablakában hozzon létre childwindow-t?
Próbálkoztam vele idegen ablakban létrehozni edit-et, de nem tudom mire véljem azt, hogy épphogy felvillan a fehér téglalap, már el is tűnik, tehát egy pillanatig létezik csupán. Ez miért lehet? -
gurgo
tag
válasz
Miracle #1272 üzenetére
Köszönöm a választ, sikerült megoldani a problémát: eddig a console app mintát használtam (mert gondoltam mi lenne jobb egy konzol appnak), de most kerestem olyat hogy MFC, de ebben a verzióban ilyen nincs, ezért kipróbáltam az üres projektet és ez bevált: ki is tudtam próbálni, .NET nélkül is fut a fordított progi.
-
gurgo
tag
Sziasztok!
MS Visual C++ 2005 expresst használok, és az a problémám, hogy a lefordított programjaim nem futnak olyan gépeken, amelyikekre nincs a .NET framework telepítve..
A kérdésem tehát az, hogy tud-e a VC 2005 express olyan exe-re fordítani, amihez nem kell a .NET , és ha igen, akkor milyen beállításokat kell eszközölnöm? -
gurgo
tag
Sziasztok!
Nemrég kezdtem el foglalkozni C++ programozással, de most nem tudok mozdulni:
Találtam pár kisebb érdekes példaprogramot, de nem tudom lefordítani őket a rengeteg hiányzó .h fájl miatt.
Azt szeretném tudni, hogy a hiányzó fájlok ( .h .lib ...) elérhetőek-e valahol?
Konkrétabban: Visual C++ 2005 express-e használok (lehet ez a baj?) . Egy levlistán találtam rövid cpp forráskódot, aminek a működésérét szeretném látni. Új project, source, beszúrom a forrást, compile. Error ''ilyen.h'' hiányzik. Google, letöltöm, compile: ''olyan.h'' hiányzik.
Találtam pár angol site-ot, ahol html-ben fennt vannak a hiányzó fájlok(azok biztos amelyikekre futott erőm kimásolni html-ből) de egyenként html-ből .h fájlt létrehozni 20-30 fájlnál már nem túl kényelmes.
Példák a hiányzó header fájlokra: windef.h, poppack.h, winsock2.h meg ilyenek. Kevés tapasztalotommal úgy gondolom, ezek jobbára egységes fájlok, és valamilyen módon eléhetőnek kell lenniük.
Ez az egységesség dolog ezért merült fel bennem, mert akkor hagytam abba a .h fájlok egyenkénti letöltését, amikor a compiler már azokban is szintaktikai hibákat talált. Példa:
microsoft visual studio 8\vc\include\winnt.h(1640) : error C2146: syntax error : missing ';' before identifier 'ContextRecord'
typedef struct _EXCEPTION_POINTERS
{
PEXCEPTION_RECORD ExceptionRecord;
PCONTEXT ContextRecord; // <= ez az a sor
} EXCEPTION_POINTERS, *PEXCEPTION_POINTERS;
Mégegyszer: hogy lehet beszerezni a fordításhoz szükséges .h fájlokat, tömegesen, azért, hogy egy program azonnal leforduljon, ne a hiányzó fájlokkal kelljen küszködni, és főleg ne azzal, hogy a letöltött header fájl is hibás...
(megjegyzem a problémát előhívó forráskód-hoz nem kell (nem is ismerem a szakszavakat) egyedi, külön a progihoz írt külön egyéb fájl)
Előre is köszönöm a válaszokat.
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- India és az AI a McDonald's jövője?
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Milyen videókártyát?
- Nincs kill switch az NVIDIA chipekben
- Kerékpárosok, bringások ide!
- GoodSpeed: AMD Ryzen 9 9900X (100-100000662WOF)+ Samsung 990 PRO 2TB MZ-V9P2T0BW
- Így VERNEK ÁT a KAMU webshopok!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3147
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3146
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 128GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3145
- Nitro ANV15-52 15.6" FHD IPS i9-13900H RTX 5050 MaxQ 32GB 1TB NVMe gar
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3141, 95% Akkumulátor
- Autószimulátor! Leírásokkal, mindenestül, játékkal, kulcsrakészen!
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3093, 91% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 16 128GB Ultramarine -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3097, 100% Akkumulátor
- SzoftverPremium.hu
- Samsung Galaxy Tab A8 32GB, Újszerű, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest