Új hozzászólás Aktív témák

  • Levi113399

    tag

    Általános:
    -2G kapcsolat: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – összes verzió
    -3G kapcsolat: HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 – összes verzió
    -4G kapcsolat:
    LTE 800 / 850 / 900 / 1700 / 1800 / 1900 / 2100 / 2600 - C6903
    LTE 700 / 850 / 900/ 1700 / 1900 / 2100 / 2600 - C6906
    LTE 800 / 850 / 900/ 1700 / 1800 / 1900 / 2100 / 2600 - C6943
    -SIM: Micro-SIM
    -Megjelenés: 2013, Szeptember

    Külső
    -Méretek: 144 x 74 x 8.5 mm (5.67 x 2.91 x 0.33 in)
    -Súly: 170 g
    - IP58 védelem – teljes mértékben védett a por ellen és 1 méter mélységig 30 percen át bírja.

    Kijelző
    -Típus: TFT kapacitív érintő kijelző
    -Triluminos technológia
    - X-Reality motor
    -Színárnyalatok száma: 16M
    -Felbontás: 1080 x 1920 pixel, 5.0 inches (~441 ppi)
    -Multitouch: 10 ujj érzékelése
    -Védelem: Törésálló és karcálló kijelző

    Hangzás
    -Értesítés típusa: rezgés; MP3 csengőhangok
    -Ki hangosítás: Igen
    -3.5mm jack: Igen (IP 58-as védelemmel ellátott)

    Memória
    -Memória kártya: microSD, max.: 64 GB
    -Belső: 16 GB, 2 GB RAM

    Adatátvitel
    -GPRS: 107 kbps
    -EDGE: 296 kbps
    -Sebesség: HSDPA, 42 Mbps; HSUPA, 5.8 Mbps; LTE, Cat4, 50 Mbps UL, 150 Mbps DL
    -WLAN: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot
    -Bluetooth: Igen, v4.0 (A2DP)
    -NFC: Igen
    -USB: Igen, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go

    Egyéb információk
    -Szoftver: Android OS, v4.2 (Jelly Bean)
    -Processzor: Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800
    -CPU: Quad-core 2.2 GHz Krait 400
    -GPU: Adreno 330
    -Érzékelők: giroszenzor, gyorsulásérzékelő
    -Üzenetkezelés SMS, MMS, Email, IM
    -Böngésző: HTML5
    -Radio: Stereo FM radio, RDS
    -GPS: Igen, A-GPS támogatással, GLONASS
    -Java: Igen
    -Elérhető színek: fekete, fehér, lila
    - ANT+ támogatás
    - SNS integráció
    - TV-out (MHL A/V link)
    - MP4/H.263/H.264 lejátszó
    - MP3/eAAC+/WAV/Flac lejátszó
    - Dokumentum olvasó
    - Photo nézegető/szerkesztő
    - predikatív szöveg bevitel

    Akkumulátor
    -nem eltávolítható Li-Ion 3000 mAh

    GSMarena.com akkumulátor tesztjének végeredménye:

    Az xperia z1 Nagyméretű 1/2.3”-os 20.7 megapixeles Exmor RS™ for mobile képszenzorral, valamint a Sony díjnyertes G Lens lencsével és az intelligens BIONZ™ for mobile képfeldolgozó rendszerrel felszerelt készülék.

    A kamera legfontosabb jellemzői:

    -autofókusz, érintőfókusz
    -geo-tagging
    -arcfelismerés
    -képstabilizátor
    -Video felvétel (1080p@30fps)
    -superior auto mód, Az alapértelmezett kamera mód, amellyel mindig az optimális beállításokkal készíthetsz képeket. Ilyenkor a felbontás 8MP, míg a képarány 16:9-es.
    -manuális mód, ilyenkor érhetjük el a legnagyobb felbontást.
    -panoráma mód, sport mód és még sok más.
    -képeffektusok: halszem nosztalgikus miniatűr élénk stb.
    -led villanó, gyengébb fényviszonyok között történő fotózáshoz
    -3x-os clear image zoom
    -HDR mód mind fotózásnál mind videó felvételkor.

    Másodlagos kamera: 2 MP, videó felvétel: 1080p@30fps

    Kamera alkalmazások:

    Social live - élőben sugározhatod legérdekesebb pillanataidat a Facebookra. Barátaid azonnal reagálhatnak is rá, így beszélgethettek egyenes adásban is.

    Info-eye™ – Fényképezz le egy tárgyat, és az Info-eye™ azonnal elérhetővé teszi számodra az ahhoz kapcsolódó információkat, egyenesen a fényképező keresőjén keresztül.

    Timeshift burst mód - egyetlen másodperc alatt 61 képet csinál - melyet már a kamera gomb lenyomása előtt kezd. Pörgess vissza az elkészült képek között, hogy kiválaszd a legmegfelelőbbet, vagy tartsd meg akár az összeset.

    AR effektek - vicces animációkat adhatsz fényképeidhez. Kezdve a dinoszauruszoktól, a tengerek élővilágáig, ezek a témák teljes mértékben testreszabhatóak. Ha túl sok hal van a tengerben, csak törölj onnan párat.

    forrás: Sony Mobile

    Hivatalos Sony oldal

    mobilarena.hu készülék teszt

    mobilarena.hu kamera összehasonlító teszt

    gsmarena.com kamera összehasonlító teszt

    A doboz tartalma:

    - MH 1c headset
    - EP 880-as típusú töltőfej
    - adatkábel

    Az eszközhöz kapható kiegészítők, tartozékok:

    -SmartWatch 2 SW2
    -DK31 Mágneses dokkoló
    -CP-F1LAM Hordozható töltő

    további kiegészítők

    Frissítés előtt célszerű egy adatmentést elvégezni.

    A sony által kiadott frissítések elérhetősége régióktól és szolgáltatóktól függően eltérhet
    A szoftverfrissítést célszerű a Sony Update Service-el (SUS) végezni , melynek előnye, hogy a frissítés közben felajánlja a program a beállítások gyári értékre való visszaállítását, vagyis letöröl minden addigi adatot a telefonról , így később nem okozhatnak problémát, az előző rendszerből visszamaradt fájlok.

    Program elérhetősége:[link]

    A frissítés elvégezhető még PC Companion (PCC) programmal is, de ezzel csak ráfrissíthetünk az előző rendszerre, nem végez előtte törlést, az adatok, a telepített alkalmazások megmaradnak.
    A PCC frissítésen kívül használható szinkronizációra és biztonsági mentésre is.

    Program elérhetősége:[link]

    Mindkét program magyar nyelvű csak a megjelenő utasításokat kövesd, és nem lehet gond a frissítésnél.
    Fontos, hogy amíg a frissítés tart ne húzd le a telefont a PC-ről.

    A jelenleg legfrissebb szoftver verziószáma: 14.1.G.2.257

    Itt tudod megnézni, hogy mi a jelenlegi kiadott legfrissebb verzió számú szoftver.

    Flashelést csak saját felelősségre végezzünk!!!

    Mivel a szolgáltatók gyakran kisebb-nagyobb késéssel adják ki a Sony által közétett új ROM-okat, így néha alternatív megoldáshoz folyamodunk, melynek egyik remek eszköze a Flashtool.
    Ennek a programnak a használatával akár zárt bootloaderrel rendelkező készülékre is minden probléma nélkül rakhatjuk fel a legfrissebb gyári ROM-ot, amelyek ftf kiterjesztéssel rendelkeznek.

    A következő lépéseket kell megtenni:

    1.) A PC Companionnal programmal felismertetjük a telefonunkat, utána ne felejtsük el bezárni a PCC-t.

    2.) Töltsük le és telepítsük fel a legfrissebb Flashtool programot.

    3.) Feltelepíted a Flashtool programot.

    4.) Telepítés után a drivereket is fel kell telepíteni amit a c: meghajtón létrehozott Flashtool\driver mappában találunk, a telepítés során kiválasztod az Xperia Z1-t (C6903) és a Flashmode Drivers-t.

    5.) A driverek telepítésének végeztével minden programot bezársz, különösen figyelve arra, hogy a PCC és a SUS ne fussanak a háttérben.

    6.) Töltsük le a telefonhoz tartozó flashelni kívánt ROM-ot. Többek között itt találsz letölthető romokat. Különösen figyelj oda, hogy a 6903 típusszámú telefonhoz tartozót töltsél le. A letöltött romot a c:\flashtool\firmweres mappába másold át.

    7.) Indítsuk el a programot (FlashTool.exe, Windows Vista/7/8 alatt futtatás rendszergazdaként), ha 64 bit-es az op. rendszered akkor a FlashTool64-et kell elindítanod.

    8.) Kattinsunk a megjelenő ablakban a villám ikonra -> Flashmode -> OK.
    A megjelenő Firmware Selector ablakban a fitmware felsorolásból válasszuk ki a feltelepítendő romot.

    9. A wipe-nál legyen bepipálva mindhárom wipe mező (Ezzel minden adatod törlődni fog a telefonról!), bepipálod az Exclude mezőben a TA-t (ha van, nem minden ROM tartalmazza) valamint a no final verification-t is bepipálod.

    10). Ezután az FLASH gombra kattintasz, majd a gép elkezdi előkészíteni a flashelést.

    11.) A megjelenő utasítást hajtsuk végre: Kapcsoljuk ki a telefont majd hangerőgomb LE-t nyomva tartva csatlakoztassuk a PC-hez. (Addig tartsuk lenyomva a gombokat amíg el nem indul a flashelési folyamat)

    12.) Utána a flashtool ablakában láthatjuk a flashelés folyamatát, várjuk ki amíg befejezi, majd csatlakoztassuk le a folyamat végén a telefont és indítsuk el.

    Az első indulás a flashelés után sok időt vehet igénybe, illetőleg a fenn leírt folyamat lehet elsőre nem megy, több próbálkozást igényel.

    Mielőtt elkezdenénk:

    - Töltsd le és telepítse az USB illesztő programokat a Sony Xperia Z1-hez, ha még nem lenne telepítve.

    - Engedélyezd USB hibakeresést a készüléken (Beállítások> Alkalmazások> Fejlesztés Opciók> USB hibakeresés).
    Alapból a 4.2.2.-ben el van rejtve a Fejlesztői lehetőségek menü. Ezt úgy tudod előcsalogatni, hogy a Beállítások -> A telefonról menüben a Buildszámra vagy 7-szer rá kell nyomni, addig amíg ki nem írja, hogy most már fejlesztő vagy.

    A C6903 14.1.G.1.534 rom rotoolásának menete:

    1.) [Innen] letöltöd a vroot programot.

    2.) Telepítsd a programot a számítógépre. (Csak Windows - alapú PC-ken futtatható)

    3.) Amint kész a telepítés az asztalról futtasd a programot.

    4.) Csatlakoztasd a készüléket a számítógéphez USB-kábellel.

    5.) Kattints a zöld gombra

    6.) A készülék újraindul néhányszor a folyamat során.

    7.) Amikor a folyamat befejeződött, akkor kapsz egy kínai üzenetet és egy pipa jel jelzi, hogy a rootolás sikeres volt.

    8.) Most kattints a zöld gombra az utolsó ablak alján a folyamat befejezéséhez.
    Most már telepítheted Google Play-ből a supersu alkalmazást.

    Mielőtt szervizbe viszed a telefont fontos az unroot! Folyamata: supersu ->beállítások->teljes unroot.

    Kijelzővel és a rajta lévő fóliával kapcsolatos kérdések.

    Nem szeretnék belefolyni a kijelzőkkel kapcsolatos állandó vitákba. Tény, hogy a betekintési szögek nem tökéletesek, de a Z-hez képest sokat javult a képminőség. A kijelzőn egy fólia található. Ez, az egyébként alig észrevehető, minőségi darab véd a képernyő törésétől és karcolódásától is. Azonban sokan javasolják, hogy használjunk még egy fóliát a karcok ellen. felmerül a kérdés, hogy fóliára fóliát? ez azért lehet hasznos, ugyanis, ha az eredeti fóliát el kell távolítanunk (esetleg a karcok miatt) akkor eltűnik a sony logónk és ahogy fentebb említettem megnő a törés veszélye is. logóval ellátott fóliát után gyártásban eddig nem lehet vásárolni, csak a kijelző cseréjével juthatunk hozzá, ami ugyebár nem olcsó mulatság.

    Melegszik a készülék?

    A Snapdragon 800 óta jóval kevésbé melegednek a készülékek . A melegebb időjárás okozhatja a telefon hőmérsékletének emelkedését. egyértelmű, hogy nyári napsütésben melegebb a készülék mint például ősszel vagy télen.

    Mikor jön az Android 4.4?

    A hírek szerint November 7-én jön ki a legújabb szoftver A Z1 készülékekre.

    A gyakran ismételt kérdések rovat folyamatosan frissül!

    Az összefoglalót készítette: zermi és Levi113399

Új hozzászólás Aktív témák