Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doki16

    addikt

    Folytatódik a Q5 nem indulás sztorija. Ígértem, hogy megírom a fejleményeket hátha másnak is lesz ilyen hibája. Csütörtökön már odáig fajult a dolog, hogy 20 próbálkozásból jó ha egyszer elindult. Még aznap felcsaptam az ELSA-t és kikerestem a relé rajzokat. Meg is lett egy "D" nevű relé a motorvezérlő alatt. Elvileg ez látja el árammal a motorvezérlőt. Azt hozzáteszem, hogy nálam a dobozban a "D" relén kívűl semmi nem volt, így könnyen megtaláltam :)
    Szétszedtem az esőelvezetőt, ki az ablakmosó betöltőt és már ott is volt a központi elektronika doboza. Kivettem belőle az ECM-et és meglett a 8K0951253 cikkszámú általános munkarelé. Annyira passzentosan volt összerakva, hogy nem tudtam szétszedni finom, hogy megnézzem valóban szét van-e égve benne minden. Nem lényeg mert a múltkori szerelés alkalmával kiderült, hogy a kormány alatti 2-es relé pont ugyanaz. Felcseréltem őket, fűtés most úgysem kell alapon, jövőhetén meg majd berendelem az újat. Gyújtás ráad, ezaz semmi hibakód nincs a központi kijelzőn. Előtte fél percen kersztül csak hibákat írt megállás nélkül. Összeraktam mindent (nem egyszerű Audit szerelni :D ). VCDS-el hibatároló kiolvas majd lement, végül minden hiba törlés. Indítom a kocsit és éljen indul :) Gyors egy olvasás, nincs semmi hiba. A hónapok óta benne lévő energiamenedzsment is eltűnt. Mentem vele egy jó tempós 30 kilométert, többször indítottam és hibátlanul teszi a dolgát. Lekopogom, nagyon remélem, hogy ennyi volt a baja neki. Maradjon is így és működjön még sokáig.
    Köszönöm mindenkinek aki segített :R Bocsi ha hosszú lett :)

    [ Szerkesztve ]

    A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

Új hozzászólás Aktív témák