Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stevenson

    csendes tag

    üdvözletem emberek
    egy kérdésem lenne felétek:
    A gépemben egy 2,4-es pentium proci ketyeg (1mega L2 memo, egymagos) sokáig nem akartam húzni, mert mondom a gyári venti biztos nem erre van kitalálva, néhány hete viszont vettem rá egy tiszta rézből álló hűtőt (thermaltake, manuálisan is szabályozható ventivel) és felhúztam a kicsikét 2,4-ről előbb 2,6-ra majd 2,8-ra végül 3Ghz-re és lényeges hőmérséklet emelkedés nem tapasztalható, de sebességbeli különbség igen (persze hogy pozitív irányba) de olvastam hogy sok alaplapon az fsb-től függ a memo órajele is és én semmilyen rátát nem állítottam, de még megy
    2x 512MB van benne dualban, a memokra ez van írva:
    MEMO 00168
    512MB 3200 DDR
    01071 és melette gyártási dátum

    ez jó memo vagy nem? és ittvan két kép a biosból hogy most akkor procihúzással húztam a memo-t vagy esetleg nem?

    [link]
    [link]

    ha igen akkor nagyon? ha nem akkor hogy lehetne kihozni belőle a maxot?

    azért kérdem ezeket mert ramon kívűl a gépben már mindent tudok biztonságosan húzni (értsd.: videokari, proci, lépcsőzetes emelésekkel)

    a választ előre is kössz! :R

    How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

  • stevenson

    csendes tag

    válasz mycso #1639 üzenetére

    Kössz a választ, de hirtelen felmerült bennem 1-2 kérdés:

    Ha túlságosan meghajtom a RAM-ot akkor mi történik? (gondolom újra indul a gép, vagy csak leáll), de utána ettől függetlenül még menni fog? Tehát nem károsodhat annyira hogy működésképtelenné váljon?
    Mi az ajánlott órajel amivel egyszerre emelni lehet? És kb mennyi az az órajel amivel még eldöcöghet a ramom, azaz kb mennyit bírhat?
    Ja és ha már itt vagyok: ha raknék még bele egy kis ramot akkor a dual channel szempontjából fontos hogy azok tök ugyanolyanok legyenek mint amik most az 1-es és 3-as slotban vannak, vagy azok lehetnek már 1GB-osak is (persze a két 1gigás egyforma lenne)?

    Na most csak ennyi lenne :DDD :))

    How many people can read hex if only you and dead people can read hex?

Új hozzászólás Aktív témák