Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Peter64 #39 üzenetére

    Elmondták a levél utáni sajtótájékoztatón. De a részleteket nem fejtették ki, csak annyi adalék van erre, hogy az IDM 2.0 K+F igényeihez nem nyúlnak hozzá.

    Valószínűleg ez projektek leállításával is fog járni, de ezt szintén nem fejtették ki bővebben, csak azt válaszolták az ezt firtató kérdésre, hogy ha szükséges, akkor hozni fognak nagyon nehéz döntéseket is. Tehát effektíve ott tartanak, hogy az IDM 2.0 erőfirrásigénye úgy kívánja, akkor teljes temrékgenerációt is törölni fognak.

    #42 joysefke : Igen, de jelenleg úgy néz ki, hogy Gelsinger mindenképpen bérgyártót akar faragni az Intelből. Abból, hogy az IDM 2.0-t nem vágja semennyire az következik, hogy bármit megtesz érte. Minden mást levág az Intelről, ha kell, hogy ez a bérgyártós álma teljesüljön. És igazából nem is akkora hülyeség ez, mivel ha van egy kellő kapacitásod bérgyártani, akkor nincs is feltétlenül szükséged saját termékre, majd gyártod másét. Ezért sem remeg nagyon attól, hogy megvágja a termékek K+F költségét. Mindenképpen jelen lesznek a piacokon, mint szereplő, csak Gelsinger megelégszik azzal is, ha más termékét gyártják ide. Ha kellően sok cég érdeklődik, akkor bőven megéri az áldozat. A TSMC is bőven elvan saját lapkák nélkül.

  • joysefke

    veterán

    válasz Peter64 #39 üzenetére

    "Reducing Operational Costs" és "Simplifying Our Portfolio" közvetlenül ezt jelentik. Illetve az "application program for voluntary departures" és hogy már most megvan, hogy ez bizony 15%-os csökkentés lesz illetve a bejelentés módja pedig áttételesen jelentik ezt.

    1, Mivel megszüntetnek gyengén teljesítő projekteket ezért azok K&F-je is megy.
    2, Cégelhagyási bónuszt már átéltem egy osztrák cégnél. Az konkrétan azt jelentette, hogy nagyon szép bónuszt kapott aki elment, így a tapasztalt piacképes emberek leléptek és pár hónap után már máshol dolgoztak, míg tipikusan a kevéssé piacképes dolgozók maradtak. A lényeg, hogy meglett a létszám. Azóta abban a formában a cég és az anyacége sincs már :)

    3, Miért pont most jelentik be a tömeges leépítést? Miért a negyedéves jelentéssel egybekötve?

    Ezzel akarja a befektetők -jogos- dühét enyhíteni, mint a diák akitől ötöst vártak de kettest vitt haza és most önszántából megigéri, hogy sorozatnézés helyett tanulni fog?
    Előtte kellett volna...

    Én attól félek, hogy erről van szó. Azt hogy baj van, hogy sok a nem vagy nem kellően profitábilis projekt illetve nyilvánvalóan nagy a motiválatlan, gyenge munkaerő aránya azt már jóval korábban kellett volna látni és reagálni rá. Miért nem tette meg a lépéseket kellő határozottsággal eddig?
    Most azért lép, hogy a befektetők lássanak valami reménysugarat és őt ne rugják ki, vagy azért teszti meg a lépéseket mert arra a cégnek ténylegesen szüksége van (lett volna évekkel ezelőtt)?

    4, Az hogy megvan előre az elbocsájtás mértéke (15%) de még csak most találják ki, hogy melyik részlegek mennek a levesbe az szintén rossz előjel. Azt vetíti előre, hogy kiló-kiló alapon fogják amputálni a pácienst.
    Mint amikor a 150Kg-os már levegőt is alig kapó daginak fogynia kell 20Kg-ot, és hogy a legegyszerűbb leggyorsabb? Hát levágjuk a kezét-lábát abból meglesz a 20Kg. Ahelyett hogy fogyókúrára vagy legalább egy zsírleszívásra fogták volna.

Új hozzászólás Aktív témák