Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FireKeeper

    nagyúr

    válasz rocket #9640 üzenetére

    A max, amit kihozhat ebbol a helyzetbol az AMD, hogy osszevalogatnak 1.2GHZ-es VGA-ra GPU-kat, aztan elviszik a leggyorsabb single GPU VGA cimet.
    ebben sem lennék olyan biztos, mert ahogy a Tahiti-ből, úgy a GK104-ből is simán le lehet válogatni ugyan ilyen emelt órajelet bíró szériát. Szóval ha az AMD ilyen olcsó trükkel operálna, azt könnyen le tudja reagálni az nV.

    azt nem tudom, hogy mennyire volt vajon benézés a GCN compute/gaming teljesítménye, azért azt látni kell, hogy ez az arch egy fontos építőelem a Fusion-be, nem biztos hogy a szűkülő PC-s VGA piac volt a fő célpont. majd 2013-ban a Kaveri lesz, ahol igazán meg lesz mérettetve a GCN.
    az tény, hogy egy kis erősítéssel játékra lehetett volna jobb is a GCN.

    steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

  • Bici

    félisten

    válasz rocket #9640 üzenetére

    Nekem az a véleményem, hogy a GCN AMD módra ismét a jövőnek szól inkább, és a jelennek "csak" megfelelő.
    Most azt látjuk, hogy a GCN, de méginkább a Bulldozer csalódás a konkurencia kínálatához képest, de ha azt nézzük, hogy a kis AMD két naggyal versenyez, ráadásul úgy, hogy a két nagy csak egy-egy területen erős, akkor nem állnak rosszul, pláne, hogy elvileg a Bull és a GCN is integrációra lett tervezve.

    Ezek után az nV-nek is nagyot kell dobbantania CPU téren, és az intelnek is GPU téren, mert ha a két komponenst (CPU+GPU) egyszerre nézzük, akkor - az én meglátásom szerint - az AMD van legkevésbé lemaradva.

    Persze, lehet hogy rosszul látom, mivel csak fél szemmel követem az eseményeket... :U

    Jelenleg én is intel+nV kombót vennék, mert a jelenben ezek a jobbak (nekem).

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Zeratul

    addikt

    válasz rocket #9640 üzenetére

    Ja az véletlenül se lebegett a nV mérnökök szeme előtt hogy eddig 3x volt szívás a monsta csipméret és hogy quadroba csak súlyos csonkításokkal fért be a 225W TDP limit miatt. :W
    Álmodoznak egyesek 512bites memóvezérlőről meg duplázott méretű chipről, holott ez az első Fermi leszármazott ami csonkolás nélkül majd befér a profi kártyák 225W-s TDP limitbe.

    AMD abszolute nem kalkulált rosszul mert moduláris felépítés miatt a GCN lineárisan skálázódik, amit a nV nem tud megtenni. Két Pitcarin chip felhasználásával simán beférnek a 300W TDP limitbe és akkor megint övék a leggyorsabb kártya, ráadásul kevesebb rétegű nyák kell a 256bit memóvezérlő miatt.

  • ne_nezze

    aktív tag

    válasz rocket #9640 üzenetére

    Ezt a kort csunyan benezte az AMD
    valamit te néztél be szvsz
    az nv kiherélte a keplert csak azért h pariban legyen a 7xxx-el grafikai teljesítményben. namármost h is áll a gpgpus számításokkal? jaa h sehogy? érdekes módon a 7xxx tovább erősödött ezügyben (is)

    azzal meg kár jönni h dehátazájemdéradeonyra nincs is szoftver (OpenCL, AMP stb) ami futna rajta mert van. annyi melót tudnék adni neki h évekig ellenne vele.

    ergo az nv futhat itt mégegy kört ha hpc szegmensbe is akar gput frissíteni a mert oda ez a kepler nagyon nem oké.

    összefoglalva: a radeon jó ide is meg oda is de a kepler inkább csak játékszer. jó játékszer az igaz, de vajh megéri nekik megtervezni/legyártattni mégegy gput csak azért h az ne tudjon szinte grafikát számolni de gpgpuban meg legalább ráduplázzon a fermire? tájmvilltell.

    Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

Új hozzászólás Aktív témák