- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- A Samsung gyártja az első 2 nm-es Qualcomm lapkát?
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Egyszerre legnagyobb és legkisebb is a Garmin Venu X1
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
fairnando
csendes tag
válasz
karesz501 #2094 üzenetére
Igen, integrált. Frissítést viszont nem tudom, találok-e hozzá, csak pár hónapja dobták piacra a gépet. Találtam egy drivert, amit telepítettem is, de semmi különbséget nem tapasztalok. Meg aztán nem tudom, milyen volt elötte, azt meg lehet valahogy nézni? Az xp-t pedig nem nagyon akaródzik nekem újra feltenni, sok munkám van a rendszer kiépítésében, és gyönyörűen működeik.
A memóriának pedig elégnek kell lennie szerintem, mondom, az asztali gépen 512rammal és 128 vrammal simán futott, soha sem fagyott le, pedig maximumon ment a grafika (és csak egy 9600-as a vga). (Azóta már 2,5 g ram van az asztaliban, csak frissítve lett a videokari driverje, és azóta nem indul el rajta a játék. Hiába próbáltam újra telepíteni, nem lehet uninstallálni, mindig kiír valami hibát és fenthagyja a gépen, ezért nem lehet újból felrakni.)
A notiban pedig van 1 g ram. ebből ugye alapból vesz el a grafikának 128m-t, tehát az alap rendszermemória 896m. Viszont a grafika memóriájára elvehet akár 512-t is a rendszeréből, de még ebben az esetben is marad 512 a rendszernek. 512-vel az asztalin pedig simán futott, csak ott így 128m volt a grafikára, a notin pedig ebben az esetben 512m foglalkozik a megjelenítéssel. Ezért nem értem miért lenne kevés a memória. (Akárhogy matekozok, szerintem elégnek kéne lennie.)
Ha lebutitom a grafikát, akkor is lefagy egy idő után, ezt már próbáltam én is, viszont így később fagy.Ez miért lehet? Én nem értem (persze nagyon nem is értek hozzá).
Köszönöm! -
fairnando
csendes tag
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem. Van egy mx-51 -es packard bell gépem, aminek geforce go 6100-as videoprocija van. A gond, hogy ha civ4-gyel játszom közepes vagy nagyobb pályán, egy idő után lefagy a civ4 (nem rögtön, van hogy órákig megy). Ilyenkor az xp képe is lebutul 1280/800-ról 800/600-ra a szín pedig 4 bitesre, és nem lehet javítani ezen csak újraindítással. Lefuttattam egy dxdiag-ot, és kiderült, hogy ilyenkor letiltja a direct3d-t, a directdraw-t pedig ugyan nem tiltja, de a tesztet nem viszi végig. A kérdésem, mi ennek az oka? Gyenge ehhez a játékhoz a videoproci (akkor miért indul el és megy sokáig, ráadásul kis térképen egyáltalán nincs vele probléma)? Vagy valami driveres gondja van, vagy netán a hardverelemek készülnek ki egymástól? Vagy az is lehet hogy túlmelegedik?
Én elég amatőr vagyok, örülnék ha valamelyikőtök tudna nekem segíteni. Remélem nem kell azt hallanom, hogy törődjek bele.
Üdv!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Xbox Series X|S
- Mini-ITX
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- További aktív témák...
- Dell Latitude 7410 Strapabíró Ütésálló Profi Ultrabook Laptop 14" -80% i7-10610U 16/512 FHD IPS MATT
- Új MSI KATANA 15 Gamer Tervező Laptop 15,6" -35% i7-13620H 10Mag 16/1TB RTX 4060 8GB FHD 144Hz
- Garanciális MSI Katana GAMER 15,6"240Hz!i5 12500H(16X4,5Ghz)RTX 3060 6 GB VGA,32-64GB RAM/1TB SSD
- Bivaly MAGYAR Lenovo P1 gen2 (Core I7 32 Gb 1Tb 15" 4K 4Gb Nvidia) Laptopom eladó!!!
- HP ProBook 640 G8, 14" FHD IPS Touch, I5-1145G7 CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, WIN 11
- Külföldi csomagszállítás Packeta csomagpontokon keresztül!
- Bomba ár! Dell Latitude 7420 - i7-1185G7 I 16GB I 512SSD I HDMI I 14" 4K I Cam I W11 I Garancia!
- Xiaomi Redmi 12 Pro 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 125 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070 (ELKELT)
- AKCIÓ! HP USB C G5 Essential (5TW10AA) dokkoló hibátlan működéssel garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged