Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
jano6220 #6487 üzenetére
Na hát ez már jó, itt egy csomó BIOS van hozzá.
Milyen oldal ez?
Én asszem a gyártóit néztem, ott csak kettőt találtam.
Szóval ezeknél le vannak írva, h melyik micsoda, angolul ugyan, de nem nehéz lefordítani, én mindenesetre értem őket (a legtöbbet).
CPU- upgradet nem ír, de végülis mindegy.Hát töltsd le a legfrissebbet, és valószínűleg le van írva, h hogyan kell csinálni.
Ha csak egy exe fájl, akkor pl. Windows alól is el lehet végezni.
Ha nincs benne leírás, akkor a manualban biztosan van BIOS frissítéséhez útmutató.Adj linket, hol találtad ezt, megnézem hogy kell csinálni, kivitelezhető-e átlagos tudással is.
-
válasz
jano6220 #6485 üzenetére
Ja igen..
Erre azért nem válaszoltam, mert írtam neked már régebben, h nem tudom:
"Kétféle BIOS van a gépedhez, de nem tudom mi a különbség köztük. Ilyenkor szokott lenni kis leírás mit változtattak rajt, de eMachines ezt nem mellékelte.."
Szóval ha nem megy a mostani BIOS-al, akkor még mindig meg lehet próbálni, h frissíted a BIOS-t, aztán azzal is megpróbálod.
De értelem szerűen előre fel is frissítheted, lehet pont újabb CPU mikrokódokat tartalmaz, sajnos nincs leírva h mit változtat.Például ha megnézed ennek az alaplapnak az oldalát:
asrock.com/mb/VIA/775Dual-VSTA/?cat=Download&o=BIOS
Fel vannak sorolva, h melyik BIOS mit csinál, mit frissít.
Az eMachines ilyet nem mellékelt.
Sőt, letöltöttem az újabb verziószámút, hátha abban van valami kis txt fájlban, vagy nfo-ban leírva, h mit változtat, de ilyet sem találtam benne. -
-
-
-
válasz
jano6220 #6440 üzenetére
Igen, úgy tűnik ugyanaz.
Közben rákerestem itt a topicban is volt már szó erről a gépről:
http://itcafe.hu/tema/notebook_laptop_alkatreszek_csereje_processzor_ram_hdd/keres.php?stext=e525&submit=
Átolvasva a hsz-okat, egy e520-as gépről beszélnek, ami hardveresen ugyanez, abban mennek a nagyobb processzorok is.No igen, nem vagyok egyáltalán bizonytalan, mennek majd a tiédben is - ez tuti; csak azért nem mondtam 100%-ra, mert ha netán mégsem, akkor nem akarom, h az maradjon meg benned, h rossz tanácsot kaptál ebben a topicban.
Ezért írtam le a legrosszabb forgatókönyvet is, h tisztában legyél vele, mik az esélyeid.Sajnos volt már itt olyan, aki itt üvöltözött, mert huszonvalahányezerért vett valami csoda 4magos procit, ami nem ment a notijában, pedig a chipsetnek vinni kellett volna.
Azóta óvatosabban fogalmazok, ha nem vagyok 100%-ig biztos benne, h a kiszemelt CPU elindul-e majd az adott konfigban. Ezért írtam, h próbáld bele.
Mondjuk nálam ez nem jelent gondot, mert én megveszem, belerakom, oszt ha nem jó, meghirdetem, eladom; nekem nem gond, de mások anyagi helyzetével nem lehetek tisztában. Volt már itt aki párezer Ft-os processzoron aggódott, h egyik 6ezer, másik meg 7ezer, jajjistenem, melyiket vegyem meg..Például ha egy másik (ismertebb chipsetű) géped lenne, ami pl. T4400-at tartalmaz, abba nyugodtan ajánlanék T6600-at, P8600-at, stb egyéb processzort, mert tudnám, h vinni fogja. De van olyan eset is, h a gyártó olyan BIOS-al adja a gépet, ami nem támogat mást, csak Celeront.
Nemrég pl. egy HP gépnél derült ki egy furcsaság:
Első generációs Core i processzort akartak benne cserélni, de a legkisebb i3-ast nem vitte a gép.És valóban, az adatlapon is fel volt sorolva az össze első generációs Core i processzor, csak a legkisebb i3-as volt kihagyva. Azóta sem értem, miért nem megy benne?
Teljesen ugyanolyan, mint a többi első generációs Core i proci.. azt gondoltuk, csak kihagyták a felsorolásból, de nem.
-
válasz
jano6220 #6437 üzenetére
Socket P foglalat, ezeket viszi:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Socket_PDE GL40-es chipsetű, ezek csak kevesebbet tudnak, mint a "teljes értékű" negyvenes sorozatú chipsetek.
Az Intel is csak kevesebb processzort ír a támogatottak közt:
http://www.intel.com/Assets/PDF/datasheet/320122.pdf
(20. oldal)A gép adatlapja is csak egy- ill. kétmagos Celeronokat ír:
eMachines E525 SpecificationsDE cpu-upgrade oldalon is fel vannak sorolva a támogatott processzorok:
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Intel_%28chipsets%29/GL40_Express.html
Viszont itt van egy kis fórum is alatta (angolul), és azt írják, h hasonló gépeben mennek nagyobb processzorok is (jellemzőn a 800-as FSB-s T7ezer, T6ezer, T4ezer 45nm-es példányai).
Viszont úgy nézem, ezek mind másik gépek, de ugyanezzel a chipsettel.
Tehát elképzelhető, h viszi az eMachines is a nagyobb processzorokat, ki kellene próbálni. Nem tudom, a BIOS tartalmazza-e ezen CPU-k mikrokódját, lehet az eMachines lekorlátozta.Kétféle BIOS van a gépedhez, de nem tudom mi a különbség köztük. Ilyenkor szokott lenni kis leírás mit változtattak rajt, de eMachines ezt nem mellékelte..
Én azt javaslom, mielőtt kifizetsz egy procit, előtte szereljétek bele, h megy-e vele. Mondjuk Kecskeméten ez nem lesz könnyű, ha itt Pesten lennél, könnyebben találnál hozzá olyan eladót, aki megengedi, h beletegyétek, és ha nem jó, akkor nem kell megvenned.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
- Lenovo ThinkPad Thunderbolt 3 Dock Gen 2 40AN dokkoló
- Dell Precision Graphics Card Nvidia Quadro P3000 N17E-Q1-A 6GB GDDR5 gyári szám: NYM27
- BAZÁR Laptop Notebook billentyűzet BILL használt és új 1hét garancia POSTA ON
- HP Alkatrészek eladók!
- BESZÁMÍTÁS! Samsung T22E390EW TV monitor garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB DDR5 RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Újra Akcióban!!! Ducky One 2 Mini és SF billentyűzetek a bolti ár töredékéért! Számla+Gari
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5800X 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450 R7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA be quiet! 650W
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest