Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_kickass

    tag

    Sziasztok!

    Három gépet szeretnék beáraztatni Veletek.

    Apple MacBook Pro Retina (13")
    -Intel Core i5 2.4 GHz
    -8GB RAM
    -256GB SSD
    -Intel Iris
    -2560x1600
    -en-US billentyűzet

    Új, bontatlan, eredeti dobozában. Gyári garancia 2013. novembertől.

    ________________________________________________________

    Dell Inspiron 15z
    -Intel Core i5-3337U 1.8 GHz
    -6GB RAM
    -500GB HDD + 32GB SSD
    -Intel HD Graphics 4400
    -1366x768 touchscreen
    -en-US billentyűzet

    Új, bontott, eredeti dobozában. Gyári garancia 2013. novemberétől.

    ________________________________________________________

    Samsung Series 3
    -Intel Core i7 3610QM 2.3 GHz
    -8GB RAM
    -750GB HDD
    -AMD Radeon HD7670M (dedikált)
    -1366x768
    -hu-HU billentyűzet

    (Sajnos a Samsung magyar honlapján nincs már fent, a specifikáció az általam leírt, nem a linkelt oldalon szereplő.)

    Használt, eredeti dobozában. Garancia nincs.

    ________________________________________________________

    Segítségeteket előre is köszönöm!

  • mr_kickass

    tag

    válasz Dell XPS #14488 üzenetére

    Ahogy láttam, ez a modell 470.000 forintba kerül újonnan, valóban ilyen sokat zuhanna az értéke attól, hogy nem boltban veszi az ember? Teljesen új, garanciás modellről van szó. A Dell géppel kapcsolatban ugyanez a kérdés, ahogy láttam, bőven 200.000 forint felett van az ára (már ahol kapható), hogy-hogy ilyen alacsonyra értékelted? Az általad megadott áron gyakorlatilag sehol nem lehet hozzájutni ilyen géphez újonnan (ahogy néztem, még az Egyesült Államokban is drágább 160.000 forintnál).

    Nem vitatkozni kívánok, komolyan érdekel, ugyanis nem igazán vagyok jártas notebook-ok használtpiaci árában (ezért is kértem itt segítséget).

    [ Szerkesztve ]

  • mr_kickass

    tag

    válasz 75kokoko75 #14501 üzenetére

    Írtam, hogy van garancia a gépre, amire a beárazást kértem. Egészen pontosan ugyanaz a garancia vonatkozik rá, mint az iStyle-ban vásárolt MacBook-okra. Az egyetlen különbség tehát a billentyűzet egy új gép, és aközött a gép között, amire én kértem beárazást. :)

  • mr_kickass

    tag

    válasz Dell XPS #14507 üzenetére

    "Akkor nem természetesen, ha elgondolkodtató különbség van közötte..."
    Szerintem 10% elgondolkodtató különbség, amennyiben teljesen ugyanarról a termékről van szó (rendben, nem teljesen ugyanarról, mert amit én hirdetek, annak már elindult a garanciája pár hete), ezért is gondoltam 420.000 Ft körüli összegre.

    Magánszemélyeknél; 370K-400K között lehet kapni, Ők viszont bejáratott ügyfélkörrel rendelkeznek, ergo megvan a bizalom több éve, gépbeszámítás, ügyfélkezelés...
    Nem egészen értem, ennek mi köze van az egészhez. Bontatlan dobozos, gyári garanciás gépre kértem beárazást, amihez természetesen a számla is jár. Beszámítani valóban nem számítok be semmit, de szerintem ez a gép eladási árát tekintve nem is lényeges.

    Bíznia nem kell bennem senkinek, hiszen nem árulok zsákbamacskát; a zsugorfólia is rajta van a gép dobozán, illetve számlával tudom igazolni a vásárlását. Ügyfélkezelés alatt nem tudom, pontosan mit értesz, de természetesen hajlandó vagyok adásvételi szerződést írni, nem rejtegetek semmit. Onnantól pedig, hogy a vevő megvásárolta a gépet, az Apple-vel rendez le minden problémát, nem velem. Nem hiszem, hogy bármilyen kellemetlenség egyáltalán felmerülhetne, ha a gép szériaszám alapján garanciális, megvan az eredeti számla a vásárlásáról, illetve az adásvételi szerződés a tulajdonjog átruházásáról.

    Ezzel természetesen nem azt kívánom mondani, hogy bármi gond lenne az általad megjelölt árral, csupán szeretném megtudni, hogy pontosan milyen faktorokat vettél figyelembe, illetve igyekszem minden olyan körülményt leírni, amik pontosabb árbecslést tehetnek lehetővé.

    75kokoko75: Lást fentebb, természetesen adom a vásárlást igazoló számlát a géphez.

    ________________________________________________________

    A Dell géppel kapcsolatban: Egyszer lett felbontva a doboz, a gépet vettem ki, hogy megbizonyosodjak afelől, minden rendben van-e vele külsőleg. Bekapcsolva nem volt, minden papír és tartozék az eredeti helyén. Microsoft Store-ból lett vásárolva, így gondolom, Dell gyári garancia vonatkozik rá, mely Service Tag alapján lekérdezhető, illetve Dell Warranty Transfer használatával átruházható, a vevő nevére íratható.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák