Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Ren Hoek #26061 üzenetére

    Elég új vagy még itt, mostanában indultál be, az AM3-as és DDR3-as topikokban. A fórumon vannak íratlan szabályok, amit illik figyelembe venni. Az alapelvekben meg le van írva, hogy reklámozni szintén ne túlságosan erősen...
    Nem a hardv**kerrel van a gond, hanem az azzal összefüggésben általad leírt mondat személyes töltetével. Hogy lgolcsóbb, meg legjobb, meg kedvenc boltom. Szaktopik ---> tényt írunk le. Offolós beszélgetős topik ---> személyes véleményt.
    A fentieket figyelembe véve nem megnevezzük, és körítéssel ajánljuk az adott üzletet, amikor valakinek xyz hardver vásárlásában nyújtunk segítséget, hanem linkeljük az adott terméket. Az egy kellőképpen pártatlan megoldás.

    Védem a Kingmaxot? Hmmm. Tényeket írtam, amit van lehetőségem tesztelni, nagy volumenben. Az, hogy a te tapasztalataid ezt nem támasztják alá, arról sajnos nem tehetek. A Kingmaxok kompatibilitása a jelenlegi RAM palettát figyelembe véve a legjobb, legkiegyensúlyozottabbak egyike a piacon. Ezen kár agonizálni.

    A hűtőborda RAM-ok esetében meg a nem megfelelő ragasztóanyag használata esetén sokszor többet hátráltat, mint visz előrébb. Úgyhogy a #26062 hozzászólásodben leírtak máris cáfolhatók. Nem, nem jobb egyértelműen egy hűtőbordás RAM. Ökológia helyett fizika háttérismerettel jobb lenne a jótanácsokat osztani. A chipek sosem egyformán melegednek. Egy jobban melegedő chip a bordán át a kevésbé melegedőt is felfűtheti. Ha az épp másban lett gyengébb, megeshet, hogy hamarabb hibázik.
    Az OCZ agyon istenített méhsejtes hűtése meg... A DDR3 1600MHz Platinummal gyári paraméterek alkalmazása esetén kvázi nem tud mit kezdeni. Az 1,9V felfűti a chipet pillanatok alatt. Leszedve a bordát, gyenge légáramlattal a melegedésből következő hibázás viszont megszüntethető. Nem garantálom, hogy Platinummal és 1,9V-on, de tetszőleges OCZ Méhsejtes RAM-mal színed előtt tudom reprodukálni a jelenséget. Várlak szeretettel.

    Tanulság: olyat írok csak le, amit magam teszteltem, vagy olyat, amiben biztos vagyok.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák