Keresés

Aktív témák

  • McJames

    senior tag

    válasz khalox #42 üzenetére

    Egy MS technológia a betűk olvashatóságának növelésére LCD TFT kijelzőn.

  • McJames

    senior tag

    válasz Sipi #15 üzenetére

    Nyomatató ugyanaz: PS, mirror? főleg PS és ua. tényleg? ilyennel én is szívtam egyszer régen, akkor ismerkedtem meg az Acrobat és pdf kifejezésekkel. Azóta (ha vkit sért esetleg akkor bocs) nézem azt is, hogy milyen a chipset és minden ok. Nekem korábban otthon VIA volt, bent nem.

    Keret: na, ez azt hiszem talált. Inkább bekezdéshez szoktam rögzíteni, aztán ha szükséges, akkor egy másikhoz... :)

    Memóriakezelés: sajnos ez is igaz, ezért is írtam, hogy ''valamivel jobb''.

    És még valami, amit sokan nem is tudnak vagy ha igen, akkor elfelejtenek: a Word - szövegszerkesztő és annak nagyon is kiváló. A kiadványszerkesztő az egy más kategória, és más program, és még véletlenül sem MSWord-nek hívják.
    Persze a szóban forgó program is jó kisebb kiadványok elkészítésére, de ennyi, többet várni tőle cca. 70E Ft-ért nem is lehet. Tessék megnézni egy Quark xx, vagy egy Adobe yy, de akár egy Publisher árát, meg azt, hogy ezekhez mennyibe kerül egy helyesírásellenőrző plug-in, meg ez, meg az...
    Hát nem csoda, hogy ezeket a profi (értsd: kifejezetten kiadással foglalkozó) cégek használják.

  • McJames

    senior tag

    Tördelés.
    Már ezer éve úgy dolgozom a Worddel, hogy otthon és a munkahelyemen azonos típusú Word (is) van. A mh-i nyomtató van otthon is beállítva - ez utóbbi sajnos csak virtuálisan - és így semmi problémám nincs. Az automatikus tördelést tudomásom szerint teljesen kikapcsolni lehetetlen, hiszen ettől (is) szövegszerkesztők a szövegszerkesztők. Viszont a tördelést szabályozni lehet és persze szükséges is. Sajnos a megnyitás utáni tördelést leállítani nem lehet, viszon nagy terjedelmű dokumentumokkal történő munka esetén egyrészt célszerű a változatok mentését nem ugyanazon file-ba mentetni (a fileméret jelentősen csökken), illetve a csatolt file-ok használata (ez esetben fő és mellékdokumentumok). Ja és a csatolt és beszúrt állományok megjelenítése is ki- és bekapcsolaható és célszerű is használni, gondolok itt a rajzokra, képekre.
    Ha pdf-fel is kell dolgoznom, akkor Linotronic 500-at szoktam megadni (bár lenne...), így még semmi gondom nem volt.
    Wordben 150 oldalnál többet egyszerre gondozni hülyeség (volt). Az XP memóriakezelése már valamivel jobb.

    Fejezetszámozás.
    Szinte biztos, hogy elrontottál egy beállítást (többnyire sikeresen leüt az ember fia egy olyan ''ritka'' bill. kombinációt, aminek hatását azonnal észre sem veszi). Javasolt átnézni nyomtatási nézetben és a nem látható szerkesztési jelek bekapcsolásával a dokumentumot, és ''hiba'' észlelése esetén megnézni az adott funkció párbeszédablakában a beállítási lehetőséget.
    Amúgy a ''rejtélyes hibák'' alapvető forrása a szakasztörések helytelen (véletlen/vétlen/nem tudatos) használata.

Aktív témák