Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BLOODSHOT

    senior tag

    válasz k1csi #6524 üzenetére

    Nem lennék képes, csak kérdeztem valamit.

    Nem használok vakut, mert aki esküvőn vakuzik az szerintem a legnagyobb hibát követi el amit csak lehet. Ugyanis egy ETTL vakunak a szar műfénye lesz mindenhol + egyből észrevehető leszel, bárhol is vagy.
    Persze vannak szintek, ki hogy fotózik. Nagy fényerejű optikákat kell venni, nem a vakut villogtatni mint egy partyfotós.
    Erről igazából eldiskurálhatnánk napokat, de felesleges

    Dehogy visszatérjünk a témára.

    A tegnapi esküvőt, 2 5D mark II-vel toltam végig, az egyiken 50 1.2L, a másikon 24 1.4L II.

    Végig lehet tolni egy esküvőt ezzel a két optikával, meggyőződésem.

    Most hogy egy egész nap az 50 1.2 vel fotóztam, nekem is az a véleményem, hogy ég és föld az 1.4-hez képest. Gyakorlatilag az 1.4 a legrosszabb választás a 3 50mm canon közül.
    1.8 alatt nincs éles képe. és 100.000 Forint Az 1.2-nek, 1.4-1.6-on már penge képe van. Legalább is a modellnek ami nálam van.
    A 50 1.8 ami 1/5öd anyniba kerül, mint az 1.4-es, jobban megéri szvsz, mert majdnem hozza azt a szintent.

    Volt 100-as macrom. Én nem szoktam részleteket fotózni, sem nagyon beállított dolgokat.
    70-200-at nem szoktam esküvőn használni, maximum beszédeknél, vagy olyan életképeknél ahol szükséges, ami az esetek 5%-ban fordul elő.
    Megtartom a 24-70-et a modellfrissítésig és megpróbálok kifogni egy jó 50 1.2-t a 220 voltnál.

    [ Szerkesztve ]

    Vennék: Régi deszkás polókat, pulcsikat: Hook Ups, Flip, Birdhouse, Alien Workshop, Blind, World Industries.

Új hozzászólás Aktív témák