Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Speeedfire #885 üzenetére

    "A hirdetes_id is opció lehet, de itt inkább a juzerek vannak előtérben."
    Ez itt attól még sztem nem szempont, mert a konkrét hirdetést boncolgatod tovább, arra jelölsz meg külön táblában kiemelést, tehát a hirdetés_id szerint lenne értelme összekapcsolni a két táblát.

    "Pont, hogy a teljesítmény miatt (részben) maradtam a varchar mellett."
    Ezt kifejtenéd? :)
    Ha tinyint vs. varchar, akkor az utóbbi mellett keresés ideje szempontjából nem túl sok szempont szól.....

    "Nagyon sok keresés szerintem nem fog itt lenni."
    Szép, magyaros mondattal jól megaszontad. :DD

    "Szinte az összes hirdető az emberek arcába lesz nyomva, így csak görgetnie kell és nézegeti a felhasználókat. Mivel te tudod már milyen tartalmú oldal, ajánlom nézd meg a konkurenciát. :)"
    Még mindig nem látok semmilyen érvet amellett, hogy varchar legyen a mező. Mi köze ennek ahhoz, hogy néz ki a többi oldal? Attól még nem látod, a háttérben hogy oldják meg, az, hogy a frontendre hogyan kerül ki a tartalom, nem befolyásolja azt, hogy hogyan kellene megoldani szépen a háttérben.

    "Minek kell a prefix? Hátha lesznek mással kapcsolatos táblák is az adatbázisban."
    A prefix önmagában indokolt lenne, de inkább úgy, hogy egyértelműen jelölsz vele valamit, pl. application id-t vagy hasonlót.

    "Miért fűzném a tag-eket a fórumhoz? A blogokhoz kell a tag."
    A korábbi struktúrádban TEXT-et jelöltél meg a tagre, ez volt az elsődleges gond, de látom azt már legalább azóta javítottad. :)
    A táblaszerkezet meg nálad közel sem volt egyértelmű, inkább félrevezető: volt forum tábla, volt postokat gyűjtő tábla, meg volt comment tábla. Ebből olyan, mintha a fórumokhoz lehetne postot is írni, meg kommentet is. :) Erre mondtam, hogy ennek úgy van értelme, ahogy a stackoverflow-n van, de ott mondjuk az is bonyolítja, hogy a postok majdnem ugyanúgy kezelendőek, ahogy az első, nyitópost is, mert mindet lehet pontozni, meg mindet el lehet fogadni, mint megfelelő választ, kivéve az első, nyitópostot.
    A tagek meg csak magára a kérdésre kellenek, ami az elnevezéseidből úgy tűnt, magába a forum táblába tartozik, mint gyűjtőtábla. De akkor ezek szerint csak nem voltak egyértelműek az elnevezések. :)

    Amúgy csak azért kérdeztem rá, miért nem CMS-t használsz erre a célra, mert mások már eleget szoptak azzal, hogy megfelelő táblastruktúrát kialakítsanak ilyesmire, mint pl. a fórum, ami Drupalnál eleve a core része. Mondjuk ha tanulási céllal akarsz sajátot fejleszteni, akkor oké. De ha a könnyű továbbfejleszthetőség is cél, akkor ezerszer jobban járnál pl. egy Drupallal (persze minimum 7-es verzió), nagyon jól testreszabhatóak a fórumok is, jó modulok készültek hozzá.

    Sk8erPeter

  • Peter Kiss

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Speeedfire #885 üzenetére

    A tbl_forum-hoz nem tartozik status, pedig kellene, illetve szóba jöhet más táblák esetén is még.

    Ha pakolsz a rendszerbe állapotokat mutató oszlopokat, akkor ki kellene vezetni a lehetséges értékeket külön táblába, pl. tbl_forum_status. Ezt sokan el szokták felejteni, pedig integritást lehet vele növelni, plusz sem programkód, sem adatbázisoldalról nem kell keresgetni, hogy az "1"-es állapot mégis mit takar, plusz pl. tárolt eljárások írásánál minden kiegészítőinformáció jól jöhet.

    A tbl_user táblában miért van benne a salt?

    Következetlen a táblák elnevezése, néhol többes, máshol egyes számban írod.

    A tbl_ prefix nem rossz ötlet, hasznos tud lenni, mi pl. a táblákat pont nem látjuk el prefix-szel, de a view-ok v-vel, user defined function-ok uf/udf-fel kezdődnek, tárolt eljárások pedig usp-vel, így mindig lehet tudni, hogy miről is van szó, ami pl. több száz soros sp-k esetében nagy előny.

    Ugye lesznek majd index-ek is? :)

Új hozzászólás Aktív témák