- iPhone topik
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- A Jézuskát is megelőzi a Dimensity 8400
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Nothing Phone (2) - több, mint elsőre látszik
- Samsung Galaxy S24+ - a személyi asszisztens
- Magisk
- Mobil flották
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz ígyvanferi #33294 üzenetére
Pl. sok szolgáltatónál 2-3 eszközt is rá lehet kötni a "modem"-re, és ha bridge módban van, akkor mindegyik publiku IP címet kap.
Vagy a NAS-on több LAN port is van, és a NAS végzi a router feladatokat is. Ekkor is lesz egy publikus IP címe, amit az egész világ elér. Egyből el is kezdik támadni, keresni a sérülékeny pontokat. Ezért is ajánlott egy router mögé tenni, így kevésbé támadható, hiszen az internet felöl csak bizonyos szolgáltatások érhetőek el(, vagy éppen láthatalan, mivel nincs publikusan elérhető szolgáltatása, kizárólag a belső hálózatról érhető el. Ezért is szokták tanácsolni, hogy ne tedd ki az internetre, hanem VPN-en keresztül lépj be a helyi hálódra, és onnan használd). Még így is ajánlott a NAS tűzfal használata, pl. a fotótárat csak magyarországi IP címről engedi használni, stb...
Csak ezzel az egy kis trükkel az internet felöl érkező támadások nagy részét kivéded.Ugyanakkor ha megszűnik a támogatása, már nem érkeznek rá biztonsági frissítések, még veszélyesebb kitenni az internetre(még korlátozva is), mert pont ezeket a javítatlan sérülékenységeket (is) keresik automata programok százai. Nem, te sem leszel kivétel, hiába nem tárolsz rajt érzékeny adatokat, már csak poénből is feltörnek, vagy törlik titkosítják az adatokat, vagy illeglis tartalmak trolására használják, te meg magyarázkodhatsz, hogy nem is Te gyűjtöd a gyilokpornót.
Intelligencs
Hiszen a NAS egyik alapvető funkciója, előnye, hogy az Internet felől elérhető.
Network Attached Storage
Csak pár otthoni nasnak van ilyen felhő szolgáltatása, ami inkább marketing mint biztonságos. pl. [link] Tudom régi, tudom már javították, de nem akartam sokat keresgélni. Ha csak megveszed és kiteszed az internetre, a mai napig egy tátongó lyuk a rendszeredben. Biztos hogy szükséged van az összes fotó, doksi, ... elérésére bárhol bármikor? A nagyobb felhős cégeknél nem egy képzett mérnök figyel/vigyáz a biztonságra. Te meg otthagyod magára, bízva abban, hogy az aktulisan használt verzió hibamentes?[ Szerkesztve ]
Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews
Új hozzászólás Aktív témák
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- HP notebook topic
- BestBuy topik
- Milyen házat vegyek?
- Építő/felújító topik
- Tényleg betilthatja a TP-Linket az USA
- Milyen autót vegyek?
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest