Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reinu

    tag

    Sziasztok!

    Nagyjából 150k keretem van egy új gépre, egyelőre korábbi bejegyzések alapján ezt a konfigot raktam össze.
    DVI-D csatlakozós monitorom van 1920x1080 felbontással, casual játékokra (mostanban leginkább wow) és HD filmezésre használom a gépet. Szeretném a keretből a legerősebb gépet kihozni.

    HDD_ből van egy régi 500GB-os, azt még megtartanám ha egyáltalán érdemes bekötni, de egy darabig elleszek 120GB-on is ha kell, később talán bővítem.

    Tápok közül ezeket néztem, inkább az olcsóbbat venném, de ha azt javasoljátok kell az 500W, akkor az lesz.

    Pár ismerősöm szeretne rábeszélni az i3-as proci helyett egy i5-ös vásárlására. Ahogy néztem az már kereten túl lenne sajnos, ha viszont ti is azt mondjátok, hogy már nem érdemes belefektetni egy i3-ba, akkor megfontolom. Amennyiben úgy alakul, akkor melyik i5-öst tudjátok javasolni?

    Előre is köszönöm a választ! :R

  • Reinu

    tag

    válasz ElColonel #115446 üzenetére

    Szia!
    Köszönöm a gyors választ!
    Ha alaplapra is rá kellene fizetni akkor sajnos felejtős az i5, meddig lehet még az i3 támogatottságára számítani?
    Mivel indoklod a gtx950-et?
    Én mindenhol azt olvasom, hogy az rx460 jobb vétel, és mivel szűkös a keret, ahogy te is fogalmaztad, ezért csak akkor váltanék ha nagyon indokolt lenne.

  • Reinu

    tag

    Sziasztok!

    Szeretnék egy erősebb CPU-t, a jelenlegi config-om:

    Intel Core i3-6100
    Asus RX 570 4GB Expedition VGA
    8GB DDR4 2133MHz RAM
    Gigabyte h110m s2h alaplap
    FSP 500W HEXA+ táp
    Cooler Master N300 ház
    LG 34UM68-P 2560x1080 Freesync 75Hz

    Ezekben az opciókban gondolkodom:

    i7 6700
    vagy
    i3 8100+ asrock b360m pro4
    vagy
    i5 8400+ asrock b360m pro4

    Az i7-et Hardveraprón keresem az lenne a legnagyobb ugrás a legkisebb áron, viszont 8xxx felé húzok gari+bővíthetőség miatt. Ha azt mondjátok az i7 -el járnék a legjobban, akkor legalább nem kell alaplapot vennem ha minden igaz.

    A másik kérdőjel, hogy ha 8xxx, akkor megéri-e a plusz 20.000 Ft-ot az i5,? Leginkább multiplayerekkel játszom. Mit tanácsoltok?

    Előre is köszi!

  • Reinu

    tag

    válasz palfitom #132003 üzenetére

    Hali,
    Nézegettem még az alaplapot, több helyen is láttam a pro4-et ajánlásként, de szerintem nekem a B360M-HDV is elegendő lenne, kb 7000Ft-al olcsóbban tudnám megvenni (a képen lévő árak nem az általam választott boltban vannak)
    Crossfire-t nem tartom valószínűnek, hogy valaha használni fogom, nem hallottam jókat róla, valamint ha RAM bővítésem is lenne, akkor úgyis 2x/4/8/16-ra cserélnem kell, nem hiszem hogy valaha ki tudnám használni a 4 RAM foglalatot, vagy hogy 32 GB-nál többre lenne szükségem.

    Javítsatok ki, ha valami elkerülte a figyelmem, de ezeknek tekintetében inkább az olcsóbban választanám.

  • Reinu

    tag

    válasz dugo_ #132038 üzenetére

    Értem, köszönöm!

    Annyi kérdésem lenne még, hogy annak van-e valami oka, hogy a micro ATX verziót láttam itt több configban? Lehet, hogy a házat is micro ATX-esek voltak, annak nem néztem utána.
    Nekem COOLER MASTER N300 házam van, ATX szabvány, de micro ATX h110m s2H alaplap. Nincs ezzel különösebb gond, de 3 merevlemez és 1 DVD írónál már szűkös a hely a kábeleknek, ez lehet emiatt van?
    kb 500 Ft a különbség, de ha jobban elférnének a dolgok, akkor miért ne.

    [ Szerkesztve ]

  • Reinu

    tag

    Sziasztok,
    Adott egy 144 Hz-es 3440x1440 felbontású monitor és egy Asrock 6800xt Taichi videókartya.
    Ezekhez szeretnék egy gépet összerakni.
    Van egy pár alkatrészről elképzelés, de segítséget kérnék az ajánlott típusokra és a hianyzó részek kiválasztásában.
    CPU: AMD 5600x első körben gyári hűtővel, de ha erősen javasolt, akkor lehet szó tower-ről
    RAM: 16GB 3600 CL18 - melyik márka ajánlott?
    MOBO: kérnék opciót gen 4-re és gen 3-ra is
    PSU: 750-es a gyári javaslat a GPU-hoz, de szerintem túlzás.
    HÁZ:
    NZXT H510 flow, vagy phanteks p360a-p400a, jó szellőzést szeretnék.
    Nem igazán érdekel az RGB és hasonlók, megbízható, jó ár érték arányú alkatrészeket keresek.

    Előre is köszönöm!

  • Reinu

    tag

    válasz Reinu #171583 üzenetére

    2-300 000 Ft között legjobb ismereteim szerint megoldható lenne a maradék alkatrészek beszerzése jelentős bottleneck nélkül. Játékra használnám, leginkább MMO-k, néha single player, FPS multik nem igazán.
    Intel procit csak nyomós indokkal választanék.
    Gen4 alaplap érdekelne, hogy mennyivel növelné a költségeket.
    Tárhelyem van egy crucial MX500 1Tb m.2 ssd és egy 2TB hdd a régi gépből azért nem írtam bele. Ha belefér a keretbe, lehet cserélném az SSD-t Samsung 970 evo vagy 980 kategóriára, de várom javaslatokat.

  • Reinu

    tag

    Sziasztok!

    Nem rég vettem egy új configot.
    6800 xt taichi gpu-t vettem másodkézből, 2022 februári magyar garis vásárlás (papírokat megkaptam) A kártyával eredetileg bányászat volt a cél, de végül állítólag időhiány miatt nem lett megvalósítva, asztali gépbe pedig túl nagy volt. Konkrétan még a műanyag védőfólia is látszólag érintetlenül rajta volt a backplaten. 200k-ért nagyon jó vételnek tűnt.
    Pár napja összeraktam a teljes configot.
    Asus tuf gaming b550 plus wifi ii
    ryzen 5 5600
    fury renegade 3600 cl16 32 gb
    seasonic focus félmoduláris 750w gold+
    sn570 1 tb nvme

    Igazából hibátlanul működik minden, CPU-t állítgattam már, TimeSpy-ban 16800~ overall score, GPU score ~19700.
    A problémám csak annyi lenne, hogy mindenhol azt olvasom, látom videókon, hogy még akár undervolt-al is könnyen fel lehet húzni ezt a gpu-t 2600+-ig akár az adrenalin beállításaival.

    Na most nekem a legjobb amit ki tudok hozni belőle az kb +100 Mhz (2450) , egy 1050-es undervolt-al (de max +15% power és 1150-es feszültségen sem több)
    Próbálgattam mindkét bios-t.

    Itt fórumon is mindenki kompatibilisnek mondta a tápot és rá is tudtam kötni az alábbiak alapján:

    Ha próbálom húzni a kártyát 300-330 W a legmagasabb áramfelvétel, és ilyen 290 körül megy rendszeresen nagy terhelésnél 2450 mhz-en. Arra gondoltam, hogy mivel a 2 pcie tápkábel elvileg 2x150 W, az alaplap kb 75 W, azért nem tudom feljebb húzni, mert nincs elég szufla.
    Lehet, hogy 3 külön PCIE tápkábel kellene?

    Ha viszont tényleg ez a probléma, akkor a jelenlegi félmoduláris táppal meg tudom ezt oldani valami átalakítóval vagy ilyesmi? Mert a kinézet alapján nem tudok egy külön harmadik kábelt bekötni.

    Vagy így jó a psu ahogy van és csak nem nyertem a szilikon lottón :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák