Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • eM'82

    addikt

    Sziasztok,

    Idén tervezem egy MILC vásárlását (az eddig kinézett Nikon D5300 helyett).
    Laikus vagyok, ellenben igényelném a szép, éles, zajmentes képeket. :)
    Árban nem szeretnék elszállni, viszonylag szűkös a keret (150-200e (első körben 1 obival)).
    Az objektívek terén semennyire sem vagyok otthon, viszont az jó lenne, ha 1-1 objektív nem 100e és felette kezdődne a géphez. Ezért is gyanítom, hogy valami Canon, Nikon, vagy Olympust kellene vennem...
    A Sony és a Samsung termékeiről nem találtam itt a fórumon ódákat zengő sorokat, azonban azok között is megakadt a szemem 1-1 példányon, csak az a fránya objektívfelhozatal.
    Az objektívkonverterek rontanak bármit is a képminőségen?

    Felmerülő igények:
    - gyenge fényviszonyok között is jó képminőség (zajosodás nélkül)
    - cél: portré, makró, épületek + természet (tkpn. hobbifotózás)
    - APS-C vagy 4/3-as képérzékelő formátum
    - gyors és pontos (auto)fókusz
    - HDR mód
    - videó - 1080p / 60fps (lehetőség szerint... bár vsz. ezt kell majd beáldoznom a jó gépért)
    - WiFi (nem fő szempont)

    Ezeket találtam: /a legtöbbjük számomra sajnos "csak" 1080p/30fps-t tud/
    - Fujifilm FinePix X-M1 - kb. 131e (csak váz)
    - Canon EOS M + 18-55mm IS STM - kb. 118e
    - Samsung NX300 - kb. 162e (csak váz)
    - Samsung NX30 + 18-55mm - kb. 190e
    - Sony Alpha ILCE-A5100L + 16-50mm - kb. 190e
    - Olympus OM-D E-M10 + EZ-M1442EZ 14-42mm - kb. 199e
    - Panasonic Lumix DMC-G6X + 14-42mm POWER OIS - kb. 205e
    - Nikon 1 AW1 + 11-27.5mm + 10mm - kb. 210e

    A fentiek közül melyik lenne a legideálisab választás?

    köszönöm:
    eM

  • eM'82

    addikt

    válasz Studi #59802 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat! Nem hittem, hogy ilyen gyorsan ennyi választ kapok. Pörög a topic rendesen :).
    Rendben, teszek velük egy-egy kézfogós próbát.
    Tavasz végére, nyár elejére tervezem a vásárlást. Így időm van, lehet addig kijön valami újabb "csoda" is.

    rbalint88: videózás, 10%-ban kb. Mivel fényképezőgépet keresnék inkább, így lehet erről a 60fps-ről lemondok.

    Eperkutyus: Köszi az infót. Mondjuk arra kiváncsi lennék, hogy mennyire lassú az a fókusz egy amatőrnek a Fuji X-M1-nél?

    jmakk: hmmm. Jó kérdés. Utánaolvasok picit, hogy kell-e nekem :).

    JuSzT: igen, azt benéztem. Valóban jóval olcsóbb az ára.

    Mercutio_: houpsz. Úgy gondoltam ez inkább megfelelő topic, de legközelebb figyelek.

    ---------
    Amúgy a SONY, mint MILC az ennyire felejtős? Olyan paraméterei vannak, hogy csak ámulok.

  • eM'82

    addikt

    válasz .mf #59808 üzenetére

    "kissé felületesen néztél utána a dolgoknak"
    Igen, tudom. Pénztárca alapján, elsősorban.
    Nem az árukereső alapján fogok bármit is megvenni, csak a típusokat gyűjtöttem ki magamnak. Ez dobta ki.
    No igen, ha a Panát X nélkül kerestem volna, akkor rögtön találok 127-ért is :).
    Kösz az infókat.

    jmakk:
    Rendicsek. Bízom benne, hogy az újak azért egy kicsit lenyomják majd a régebbiek árát (+az euró sem szabadul el).

  • eM'82

    addikt

    meglett a döntés (köszönöm a tippeket!), Panasonic DMC G6. Kezdésnek (kezdőnek) szerintem megfelelő lesz. Győzött az ár/érték arány :).
    A tanácsolt LUMIX G VARIO 14-42mm/F3.5-5.6 ll-es objektívvel itthon Kit-ben nem lehet kapni (bármennyire túrtam érte a netet). Ellenben angliában ezzel árulják.
    A kérdésem, hogy szerintetek is megéri-e angliából kb. 150-ért (újonnan) ez a Kit (ismerős hozza repcsin)? Valamint, hogy várhatóan tudom-e itthon gariztatni pana szervízben?
    köszi

  • eM'82

    addikt

    válasz Studi #60013 üzenetére

    Igen, biztos. Direkt megnéztem a leírást.
    The H-FS14042 provides 28-84mm (35mm equivalent) shooting in a compact body.
    High Quality Kit Lens Supplied
    LUMIX G VARIO 14-42mm/F3.5-5.6 ll ASPH./MEGA O.I.S.

    Parci:
    Itthon 126 a váz újonnan. Szinte nincs különbség. Értem én hogy kifutó model, de kitben sztem 150-ert nem tűnt rossznak. Amit irtal objektivvel azzal nekem már húzós lenne.

  • eM'82

    addikt

    válasz hibavissza #60026 üzenetére

    az a baj, hogy én ezt a gépet nemigen tervezem lecserélni egyhamar, s pont ezért igyekszem olyat választani ár/érték arányban, amely megfelel az igényeimnek (sőt). A G5/G3 speckóit elnézve valóban nem nagy a különbség, azonban a fejlettebb videóopciók + wifi(NFC) számomra vonzóak.
    Tudom, hogy őrültségnek hangozhat (annak fejében, hogy pénzt szeretnék spórolni (egy fixobira)), de nemigen szeretnék használt gépet venni. Valahogy szeretem első pillanattól én birtokolni a kinézett kütyüt (teló, fejhallgató, bármi...). Több "project" fut egyszerre, telócsere, pc felújítás, így próbálom okosan (újat, ár/érték arányban) rakosgatni a pénzemet.
    Mindettől függetlenül várok még 1-2 hetet, s figyelem, hogyan alakulnak az árak. Neadj'Isten sikerül egy Oly E-M10-est alig használtan (alacsony exposzámmal) kitobival, bőven garival, 150-160 körül levadászni akkor arra lecsapok.
    Nem vagyok szemüveges, s az EVF-re szükségem volna + vakura is (néztem a Olympus PEN E-PL7-est).

    MLaca + Schanyee:
    Az amcsis amazonárakról már réges rég letettem. Bármennyire csábítóak, nem tudom behozatni. Ellenben angliából (szinte) bármikor. Durván meglepődtem a co.uk-s áraikon.

  • eM'82

    addikt

    válasz .mf #60039 üzenetére

    Én szeretném a legjobban ha 150font lenne ez a kit :). Viccnek jó volt. Gyorsba megnéztem, a EN epl5-ben nincs vaku, nincs EVF, gyenge videófunkció.
    igen, hardverapron én is találtam alig használt pana g6-ot nagyon jó áron, de most nincs. Ha lesz, akkor öröm és bódóttá' is lesz :C

  • eM'82

    addikt

    válasz .mf #60052 üzenetére

    ja, hogy EM5 (epl5-re kerestem). Mobilon néztem napközben. No igen, az már azért más tészta. Árban is, tudásban is.
    Jegelem a dolgot.

  • eM'82

    addikt

    válasz .mf #60052 üzenetére

    No, a topic-ot már nem akarom mégjobban szétoffolni, de ide elfér talán még egy végső visszacsatolás.

    Szóval, ha kicsit sokára is, de be kellett lássam, hogy igazad (igazatok) van.
    Mérlegeltem a véleményeket, s mivel nagyjából 50-50%-ban volt támogató ill. ellenérveket felhozó komment is, így józan paraszti ésszel is be lehet látni, hogy ez bizony nem a legjobb vétel. Abban a pillanatban, a magyar ajánlatokhoz képest igen (nem árulják a II-es obival), de necces a gari, s kifutó termék (erről nem volt infóm) + ez még nem a raktárkisöpréses ár. Persze annyit azért hozzátennék, hogy 1 évvel ezelőtt nem 430 körül mozgott a font, hanem 360 körül. pl.: 400fontos ajánlat esetén ez 28e Ft difi. No persze ez nem mentség, csak érdekesség :)
    Valamint miután jobban utánanéztem az objektíveknek is, egy tele objektív jobban kellene, mint egy 14-42-es. Azt meg tuti használtan nézek majd.
    Nem utolsó sorban most jön a CP+ kiállítás 1,5 hét múlva, ahol tbk. a Pana és az Oly is bejelenti az újabb generációkat.
    Azt nem tudom, hogy ilyenkor egyből piacra dobják-e az új fényképezőgépeket, de mivel nekem nem sürgős, így 1-2 hónapot nyugodtan várhatok még vele.
    Úgyhogy köszi, hogy felnyitottad (te is) a szemem, s nem mentem bele egy első blikkre (számomra) jónak tűnő bizniszbe. :R ... csak hát az a fránya birtoklási vágy.

  • eM'82

    addikt

    válasz Schanyee #60130 üzenetére

    ma végre sikerült! Pana valóban nem volt a MediaM-ban, de a westendben nemsokkal mellette van egy Panasonic bolt, ott van/volt G6-os is.
    Megfogdostam az Oly E-M10-et és a Sony a5100 + a6000-est. Ebből a hármasból az olympus volt a legszimpatikusabb (fogásra), bár a Sony a6000 is tetszett.
    A Panát csak szemügyre vettem, de annak semmi köze a kompakt mérethez. Jó, tudom, ott van a specifikációban a mérete, de azért élőben egymás után megnézve a konkurenciával együtt, nem a Panasonic felé billent a mérleg.
    Most megint elvesztem, hogy mi legyen :). Várom ezt a CP+ kiállítást.

  • eM'82

    addikt

    Sziasztok,

    Első fix obimat szeretném megvenni a szintén frissen vásárolt Olympus EM10 MarkII-ömhöz.
    Ebben szeretnék egy kis segítséget kérni, mivel a sok teszt olvasása után csak mégjobban elbizonytalanodtam, hogy melyik lenne a megfelelőbb egy adott célra. Kezdő vagyok, teljesen, de igényem lenne az éles fotókra, pláne gyenge fényviszonyok között, ezért szeretnék fényerősebb fix-obira áldozni.

    Az elsődleges cél: 4 hónapos gyerkőc lencsevégre kapása, gyenge fényviszonyok között, zsúfolt lakásban. :)

    A kiszemelt obik:
    Olympus M.Zuiko 25mm F/1.8
    Olympus M.Zuiko 45mm F/1.8

    A pana F/1.7-es 20mm-ese a lassú autófókusz (legalábbis a tesztek alapján) miatt "esett ki". De az is lehet, hogy ez is elég lenne kapálódzó gyerekfotókhoz? Passz.

    Nyílván a legszerencsésebb az lenne, ha mindet ki tudnám próbálni (teddprobara.hu-nál a 25-öst tudtam lefoglalni), de mivel erre nincs lehetőségem, így tesztekre/kommentekre kell hagyatkozzak.
    Bízom benne, hogy hátha valaki hasonló céllal vett gépet korábban és tud egyikről vagy másikról nyilatkozni.

    előre is köszi,
    eM

  • eM'82

    addikt

    Köszönöm a tippeket !
    Annyi kitisztult, hogy elsőre jó lesz egy 25mm-es fix (Pana vagy Oly, ár fog dönteni). Aztán kb. ősszel jöhet a 45-ös Olympus.
    üdv

Új hozzászólás Aktív témák