Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stitch

    őstag

    ..

    Így elsőnek bemásolnék, egy perempe-nek írt, rövid kis összefoglaót a dolgokról;

    Az objektívekről azt hiszem ez egy nagyon korrekt összefoglaló: [link]. A Canon gépek mérnek fényt manuális objektívvel (csak fókuszvisszajelzés nincs), a Nikon alacsonyabb kategóriájú gépei (azt hiszem a legújabb d80-nál se más a helyzet) pedig pont fordítva hajlandóak működni, de pl. a d200 már fényt is mér. Használat..én 300d-t használok, arról tudok írni. A fényméréssel tényleg semmi gond, működik a részleges fénymérés is, ráadásul pl. Av módban középre súlyozott fénymérést használ (amire AF objektívvel nem hajlandó..de ilyen gondok újabb gépeken már nincsenek). Élesítés..kezdetben nem volt EF-emulátorom ([link]), 1-5 méteres távolságba elég nehézkes volt élesíteni (50 1.8-as objektívvel, tág rekesszel), mert sokszor mellément. Közelfényképezésnél nincs gond, mert ott már nagyon kicsi a mélységélesség és rendesen látni az élességi síkot. EF emulátorral viszont már tényleg teljesen használható, olyan pontosan tudsz élesíteni, amilyen pontos a vázad! Én, mivel egy Olympus manuális gépet kaptam, így többnyire OM végű objektíveket szereztem be (az eredeti gyári obikat a Zuiko név illeti), na meg a hozzá való adaptert, de pl. van Nikon/Eos konverterem is, Nikon obim még nincs. Leggyakrabban egy 50 f1,8-as Zuiko-t használok, amit tulajdonképpen 7ezer forintért szereztem be, hibátlan állapotban. Konverterrel és emulátorral együtt az összeg már 20ezerre ugrott, de ezeket csak egyszer kell megvenni, tudod használni a többi lencséhez is. Összehasonlításképpen a Canon 50-es alapobija 20-25 ezer forint, de az egy darab műanyag (1-1,5 év alatt szó szerint szét szoktak esni), míg ez az Olympus 50-es egy masszív fém-üveg darab, ami szerintem évtizedekig kitart és ami még fontos, képminőségben simán egy szinten vannak. Van még egy 200-as (f/3,5) illetve egy 300-as (f5,5) fix Tokina telém, nem túl fényerősek, nem túl éles rajzolatúak, de megfelelően használva teljesen használható képet adnak, mindezt 10-20 ezer forintos áron.

    Még kiegészíteném annyival, hogy a Pentax régebbi, K bajontettes (remélem jól tudom) manuális objektívjei átalakító nélkül használhatóak a mai DSLR gépeiken, ráadásul mindenféle trükk nélkül megy a fénymérés és a fókuszvisszajelzés is.

Új hozzászólás Aktív témák