- Garmin Venu X1 - vékony, virtuóz, váltságíjas
- Motorola Edge 50 Fusion - jó fogás
- Most a Galaxy S25 FE megjelenésére tippelnek
- Milyen okostelefont vegyek?
- Yettel topik
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- Google Pixel topik
- iPhone topik
- Apple Watch
- Szakít a OnePlus és a Hasselblad?
Hirdetés
Köszönjük a sok biztatást, támogatást! Utolsó pillanat a féláras hirdetésfeladásra, előfizetésre!
-
Mobilarena
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Silent_Bob47
tag
Nem azt mondtam, hogy nem lézetik, hanem hogy az AAA FPS játékok inkább nem mennek, mint igen
[link]
A CSGO egy nagy áttörés volt, de mondjuk egy COD és BF sorozat portolása lenne komoly dolog. Nem elfogultságból írom, egyikkel se játszom már 10 éve. Amivel még játszogatok(épp leszokóban vagyok) az az Insurgency, az pont van Linux alatt, Az újabb kiadása az Insurgency: Sandstorm már csak Windowsra elérhető.
Nem csak a statisztikai adat számít, hanem hogy milyen játékbázisú és szinvonalú jétékokat portolnak. Van előrelépés, de még korai azt mondani, hogy hú de jó, mert a játékok 2/3 -ada megy. -
Silent_Bob47
tag
válasz
sh4d0w #87085 üzenetére
"Ja, nagy kar, hogy ez csak desktopra igaz..."
Függ attól is, hogy milyen laptop, milyen vassal.
Nekem egy Dell Latitude E6420 -szal volt tapasztalatom. Jó 4 évig használtam. Gond nélkül ment. Hozzáteszem, Wi-Fi, Bluetooth, webcam, nem volt használva. Nálam még a suspend is jól ment, amire pedig sokszor panasz volt.
Persze egy dual videokártyás gamer laptop az más történet. -
Silent_Bob47
tag
válasz
CsengődiGeri #87081 üzenetére
Átlag emberként a deb csomagokkal bőves bőven elleszel. Nekem 15 év linuxozás alatt még nem hiányzott(Igen, értem hogy 2015 óta van Flatpak) Ha jól értem, izolált csomagként működik.
Ennek egy előnye lehet, hogy statikusan fel van építve, mint a Steam, csak az deb csomagban.
A másik, hogy párhuzamosan használható a .deb -es verzióval.
A harmadik, hogy akár egy későbbi egységesítés előfutára is lehet(Harmadik féltől származó csomagokra gondolok).
De a profibbak úgyis kijavítják, kibővítik a pongyolaságomat. -
Silent_Bob47
tag
válasz
batai15 #83769 üzenetére
Erre bármelyik..
Én használtam Ubuntut, Debiant Fedorát, OpenSUSE -t Arch Linuxot(Most az van) Mind alkalmas arra, amit írsz. Amire feltehető egy Gnome, vagy egy KDE, az megfelel a kívánalmaidnak.
Arch alatt van egy tipikus összeomlás tünet frissítés után. Ha az már ujjgyakorlattá válik, akkor gyors, kezes, és problémamentes rendszert kapsz hibák és disztro specifikus moddok, és fogyatékosságok, és sallangok nélkül. A Fedora nekem Bevált. Az Ubuntuval a lila téma/Unity óta szakítottam. A Debian alatt egyik-másik program hiányos funkciókkal terhelt félkész cucc. Az OpenSUSE jó, de elég kövérre van hízlalva. Arch, Fedora, Debian a leginkább alkalmas arra hogy csak a legszükségesebb dolgokat telepítsem fel netinstallból és csak a tényleg szükséges renszerszolgáltatások fussanak. Eredmény: GYors boot, kevés hibalehetőség, gyors frissítés.
Ez mind-mind személyes benyomás, és hóbort. -
Silent_Bob47
tag
válasz
tordaitibi #83720 üzenetére
"Ha mindkettő lassú, a gépen meg csak usb2 van, akár egy szép hétvégi számítástechnikai elfoglaltság is lehet. "
Nincs gond, ha nem indul grafikus felület. SSH -zni, meg MC -zni nem kell grafikus környezet. A Debian/Fedora/Arch pont abbban jók, hogy eléggé meg tudod szabni, hogy mi települjön, és még egy USB 2 -n se lassú. -
Silent_Bob47
tag
válasz
SunMount3r #83689 üzenetére
"Olyan minimál Linux-ot keresek, ami USB Pendribe-ról is boot-olható/futtatható."
Arch/Fedora/Debian netinstall
"" gépen lévő jelenlegi Windows 11 rendszerre (UEFI/GPT/NTFS) a gépen és a gépben lévő meghajtók file-jai se legyenek veszélyeztetve. Van erre valami "tuti biztos" megoldás?"
HA kiveszed a gépből a HDD/SSD -t, és egy másik pendrive -ra telepítesz.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Több mint 70.000 eladott szoftverlicenc
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- iKing.Hu -Xiaomi 14T Pro Titan Gray Használt, karcmentes állapotban 12 GB RAM / 512 GB tárhely
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 3600 / RTX 2060 6GB / 16GB DDR4 / 512GB SSD
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G 256GB 1 év Garanciával
- Dixit 4 Eredet (bontatlan, fóliás kártyacsomag)
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest