Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz rokefeller #14947 üzenetére

    Ryle gondja az, hogy netinstall alatt csak varázslattal lehet PPPoE betárcsázással netet szerezni, alapból erre nem ad lehetőséget a telepítő. Vagy most már igen?

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Ryle

    tag

    válasz rokefeller #14947 üzenetére

    Teljesen jogos hogy a microsoft-ot hozod fel példának, szerintem rólam is érzékelhető hogy sokáig Windowst használtam. VPS-en külömböző játékszerverek miatt kezdtem el használni linuxot, természeteseh ssh ( putty-val ).
    Tényleg sok disztrót kipróbáltam az elmúlt napokban, de ezáltal szembesülök azzal hogy "sok" hiányosság van linux szinten, amit néha ( akár szolgáltatói ) megoldással orvosolnak a legnagyobb célközönségnek.

    Amiket én orovosolnék a legtöbb disztróban, hogy többen használják őket, hogy minden fajta eszközt wlan, eth, illetve mobil ezközöket támogassanak a netinstall iso-k.

    Arch-ot is próbáltam ezen a héten, ott sikerült még bele tenni egy console gui-s wifi keresést.

    De, debian alatt is csak a dhcp chekkolást látom a telepítőnél...ami szerintem eth-n próbálkozik egy címet lekérni, és az alapján felgyalúlni magát.

    Fedora, illetve az Ubuntu miért tudja alapból a mobinet kezelést ? ...én lehet rosszúl tudom, de az ubuntu is a debianból szakadt ki, akkor miért nem lehet megkönnyíteni a mobilnetes felhasználók életét, akár egy sakis3g integrálásával.

    Biztosan az 1,1GB-s mezei cd isojába, már nem fér bele egy 196 kilóbájtos program.

    Archal nem volt sok gondom, csak konkrétan nem kezeli a winchesteremet.

    Egyszer kétszer raktam már fel debiant, régen még a cdbe is ott volt a gnome-network-manager...most alapból mintha nem rakná fel saját magát. Net nélkül, igen nagy szívás az összefüggéseket, és magát a programot telepíteni.

    [ Szerkesztve ]

    | Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

Új hozzászólás Aktív témák