Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz Graphics #197 üzenetére

    mondjuk otthoni, játékos használatnál valsz nem fogják használni azok sem, akik tudnak a létezéséről. Mert azt hiszem a sima microsoftos driver kell ahhoz, hogy DirectStorage játék fájl streaming működjön. [link] szerk: bár talán mégis támogatja az is.

    Régebben néztem interjút, szimplán arról van szó, hogy az általános ms driver egy univerzális állatorvosi ló és az előre olvasást és hasonlókat nem segíti. A "host managed caching" meg a programok kéréseit figyelembe veszi, kontrollernek át tud szólni. [link]
    Korábbi intel brandesek közül is van amit támogatnak, Silicon Motion kontrollerrel. Egyébként lehet qlc-nél számít az is, hogy értelmesen kezelje a nandot, ne bikából.

  • azbest

    félisten

    válasz Rowon #5 üzenetére

    Emlékszem, amikor megjelentek a TLC-s SSD-k, mindenki azt mondta, hogy ne vegyetek olyat. Most már elterjedt a QLC és mindenki azt mondja, hogy TLC-t vegyetek.

    Egy fontos részletet érdemes emellett figyelembe venni. Hogy a kapacitás is nőtt. Anno még 64-128-256 vonalon azért könyebb volt telerakni és kapacitáshoz közeli írásmennyiségeket csinálni. Igaz, nött a programok és akár bizonyos fajta adatfájlok mérete is sokat. De 1-2TB méretnél már sok olyan terület lehet, amin csak áll adat. Az ssd vezérlője ezeket is rotálja időnként, ha már más cellákat koptatott. Na mondjuk kis méretű qlc lehet hamarabb ledöglik, ha forog az adat. Egyébként meglepő helykről is jöhet sok írás. Például jira vagy más webes rendszer, ami pár másodpercenként pollozza, hogy változott-e a weboldalon megjelenítendő adat, az a böngésző coocie tárolójár írja minden hívásnál, s az ssd több megás blokkban írja az adatot egyben. Így nekem régebben 30GB adatot írt ki egy munkanapon a böngésző azért, mert nyitva volt 3-4 jira tab folyamatosan.

    Na jó nem egyet, kettőt :D A technika is fejlődött azért, a vezérlők sokkal ügyesebbek ma már, bár gondolom ki van számolva precízen, hogy olcsó legyen és egy minimumot teljesítsen.

    Más, a teszt kapcsán nekem két mondat bökte a szememet:
    "Az írási tesztben már más a szituáció, itt láthatóvá válik a DRAM cache hiánya, mégpedig 480 GB környékén, ahol a korábbi 3500 MB/s-ról körülbelül 200 MB/s-ra esik vissza a sávszélesség. "

    "ha egész nap rengeteg adatot írunk, mozgatunk, akkor érezni fogjuk a DRAM gyorsítótár hiányát és az SLC cache korlátos voltát."

    Ezzel az a bibi, hogy a dram az ssd-n nem adat írás cache, hanem ott tartja a cellák nyilvántartását, hogy tudja a rotálgatás közben, hogy valójában hol az adat. Ez szokott a rendszermemóriából foglalódni, a dram nélküli táraknál.

    Egyébként a Solidigm cég (intel sdd részleg örököse) azzal hirdeti magát, hogy saját nvme drivert adnak, ami hatékonyabb, mint az alap windowsos. Mondjuk akkora különbséget nem látok tesztben [link]

Új hozzászólás Aktív témák