Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Véreshurka

    senior tag

    Sziasztok!

    Pár hónapja elég sokszor szakad meg a netem. Egy kis hiba leírás:

    T-home vdsl-em van, a T-től van egy Speedport W 724V Type Ci modem, ami bridge módban van, erre van kötve egy Asus AC68U router, ez intéz mindent.

    Folyamatosan abba a problémába ütközöm, hogy nem érem el kintről a nasomat. A router web UI-ba belépve azt látom, hogy a network map fül alatt az Internet Status: disconnected-et mutat. Ettől függetlenül van net elérésem, pingeltem a google-t a 8.8.8.8 cím alatt sikerrel, nem volt elvesztett csomag, majd próbáltam pingelni a ddns címem (nem tudom ennek volt-e valami értelme :) ) ott viszont "Request timeout for icmp üzenettel nem történt semmi. Az asus nslookup-nál le tudtam kérdezni az ip címemet. Igazából nem tudom, hogy merre induljak el, hogy most a routerrel, vagy a modem kapcsolattal van-e probléma. Ezt hogyan tudnám kideríteni? Mostanában volt jó pár gondom a T-s net kapcsolatommal, de akkor nem volt net sem. Természetesen próbáltam az áramtalanításokat is, akár különböző sorrendben is. Ha ilyenkor a routerrel kezdtem az áramtalanítást majd újra próbáltam akkor már net kapcsolat sem volt, akkor muszáj volt a modemet is áramtalanítani, ilyenkor mindig visszatért a net, illetve akkor is mindig siker van ha rögtön a modem újraindítással kezdem. Nekem ebből az következik, hogy a modemmel van a gond, de akkor miért tudok még netezni akkor is amikor a router már az Internet status-nál disconnected-et mutat? Nem teljesen világos :F

    Megnéztem a routerem log-ját, ott ezt találtam:

    pppd [558]: Timeout waiting for PADO packets

    Ez a hibaüzenet mire utalhat? A szolgáltatónál vagy nálam lehet a gond? Már beszéltem a T tech support-al amikor hasonló problémám volt, ők ott elvileg nem találtak semmi hibára utaló dolgot (sajnos akkor még nem néztem meg a router log-ját...). Amennyiben a szolgáltatóm lenne a ludas, mit tudok mondani a tech supportnak, hogy meg is értsék a problémát? Elég ha annyit mondok, hogy gondom van a PADO csomagokkal és emiatt nem érem el kívülről a hálózatomat?

    A válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz krealon #1034 üzenetére

    Köszi!

    Asuswrt-Merlin-en vagyok. Itt a WAN beállításoknál találtam ilyet:

    PPP Echo Interval: 6
    PPP Echo Max Failures: 10

    A linkelt leírás alapján akkor a Max Failures-t 80-ra, az Echo Interval-t 20-ra állítsam át, vagy ez csak TP-LInk-eknél igaz Digi NET-tel, vagy a lényeg csak annyi, hogy a Max Failures 4-szerese legyen a Interval-nak?

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz krealon #1036 üzenetére

    Köszi! :R

    Még lenne egy láma kérdésem: mit jelentenek egyébként ezek? Pl. a mostani beállításom? Jól gondolom, hogy valami ilyesmit? --> 6 másodpercenként ellenőrzi a kapcsolatot, és ha nincs kapcsolat akkor 10 másodperc múlva újraépíti? Vagy teljesen rosszul gondolom?

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz krealon #1038 üzenetére

    Köszi! :R

    Próbálgatni fogom, és majd jelzek. Abból esetleg ki lehet indulnom vajon, hogy a logbban kb. hány mp-enként kapom a PADO-s hibaüzenetet, vagy ez hülyeség lenne?

    Próbáltam telefonon beszélni a T-sekkel, még akár úgyis, hogy fizetek, de elhajtottak azzal, hogy nem tudnak segíteni, esetleg a fix ip megoldaná a problémámat de azt csak üzleti előfizuval tudnak adni, az meg nekem nem jár :(( Pedig csak annyit akartam volna megkérdezni, hogy szerintük milyen értékeket állítsak be, hogy ne kelljen találgatnom, de akkor marad ez.

    [ Szerkesztve ]

    El Psy Kongroo

  • Véreshurka

    senior tag

    válasz Véreshurka #1039 üzenetére

    Sajnos a linkelt megoldás nem vezetett megoldáshoz, bárhogyan próbáltam állítgatni az értékeket. Végül sikerült más T-s ügyintézőtől szervízeshez kerülnöm, aki pár mérés után mondta, hogy lát a vonalamon hibákat. Kaptam egy hibajegyet az esetre, ami végülis azzal zárult, hogy szombaton kicserélték a szolgáltatói modememet. Azóta egyelőre megy hibátlanul, remélem nem kiabálom el. Köszi azért a segítséget!

    El Psy Kongroo

Új hozzászólás Aktív témák