Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DDL

    őstag

    válasz kjani18 #30801 üzenetére

    Gondolod, ha igaz lenne, a gyártó nem a már bejáratott (néhány 10 órát írtál) készüléket forgalmazná? Nem kerülne neki semmibe...

    Nem, mert az már nem új készülék. Hanem használt...

    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

  • xtremetuning

    addikt

    válasz kjani18 #30801 üzenetére

    Ezek az idióta gyártók még azt is le merik írni, hogy miért járasd , ajánlom figyelmedbe a "burn in process" részt.

    Más : tegnap megérkezett az első Bladelius Ymer monoblokk pár egy kedves barátomhoz.
    Beszélhettünk skypeon Mike Bladeliussal és 7-800 óra bejáratást javasol, mert ők "csak" 4-5 napot járatják a gyárban ......(halkan megjegyzem monoblokkonként 2db 2.2 kVA toroid lakik bennük).
    De biztos ő is egy sarlatán és csak a villanyóránkat akarja pörgetni játszásiból a bejáratással ;) .

    [ Szerkesztve ]

    ...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

  • #71562240

    törölt tag

    válasz kjani18 #30801 üzenetére

    Egyébként valóban vannak kis szériában gyártó audiofil cégek, amelyek foglalkoznak egy keveset a készülékek bejáratásával. De ez is általában csak kis darabszámú szériáknál oldható meg, mivel enyhén szólva nem igaz, amit írsz, hogy ez nem kerül nekik semmibe. A gyártási költségekben komoly hányadot képvisel az ilyesmi.
    Így aztán az sem igaz, amit a későbbi hozzászólásodban írtál, hogy "a gyártók nagy része minden kiadott TV-t 24 órát járatja". Ez még a példádban szereplő, jelenleg igencsak esetleges módon, és kis szériában tévét gyártó Videoton-nál sem igaz ebben a formában, hát még a nagy gyáraknál, amelyekből "milliószámra" özönlik a tévé, - és akkor más termékekről meg ne is beszéljünk bejáratás témában, annál is inkább, mert se a tévének, se a gőzvasalónak, semmi köze az eredeti témánkhoz (valamint a kőfaragók és balettáncosok...). Bár nem én vagyok Havas Henrik, de dolgoztam két egyetem között a Videotonnál tévégyárban, amikor az még nagyszériás gyártó volt, igaz, hogy azok még más idők voltak, és nem a lapostévék korszaka volt, de lapostévét is érdekes lenne elképzelnem, hogy mekkora területen, mennyi árammal, mennyi kiegészítő berendezéssel/emberrel kellett volna akkora példányszámot 24 órán át "járatni"... (Tudom, ma már más idők járnak, más a minőségellenőrzés is, ezért tényleg csak az érdekesség kedvéért: beleraktam-belecsavaroztam a képcsövet a kávába, a MEO-s megnézte, hogy jól tartanak-e a csavarok, rákerült a hátlap, aztán két méterre mellettem már hopp, ugrottak is a dobozba a kész, "bejáratott" tévék... :D )
    Kérlek, gondolj már bele, hogy mit beszélsz, miközben kötöd az ebet a karóhoz. No és ennek a témának, miszerint tévék minőségellenőrzés - például pixelhiba-kiszűrési - célú célú járatása-kipróbálása (lásd még az ugyanilyen HDD-s példádat is), semmi köze a hifi-audiofíl készülékeknél tapasztalható kisebb-nagyobb mértékű hangminőségjavuláshoz a bejáratódás időszakában. Hogy jön ide a témánkhoz a tévék, HDD-k járatása? Mindezzel együtt, amint említettem, vannak olyan kis szériás audiofil gyártók, amelyek a készülékeiket valóban alávetik egy kis bejáratásnak, éppen azért (a most mellékes minőségellenőrzési szempontokon kívül), hogy a vásárló már a készülék első bekapcsolásakor is egy kicsivel jobb hangot halljon, mint amilyen a "nullaórás" hang. De az ilyen bejáratási munka bizony érzékelhető költséghányadot jelent a gyártás költségein belül, egyáltalán nincs "ingyen". És mint ahogy xtremetuning utal is rá, jobbfajta, okosabb gyártók fel is hívják a figyelmedet, hogy a bejáratódási időszak után ítéld meg a készülék hangját, - ez persze már elsősorban marketingszempont.

    Szerk.: Erre nem válaszoltál: (#30296) kammerer Előzmény: (#30293) kammerer; (#30294) kjani18;

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák