- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Yettel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Új Trónok Harca telefon érkezik
- Magisk
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Fotók, videók mobillal
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
Hirdetés
-
Mobilarena
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
t-bali3
senior tag
Már megvan az eszköz (dac), csak szervizben van.
Hades Pro Y-t választottam az ajánló alapján:
"5N HPOFC 8AWG 2x3,3mm2 vastag, lapos elemi szálakból sodrott réz vezetőkkel.
- Finom, nyugodt, nagyon kiegyenlített hang, kellemes hallgatható tónussal, jó térrel. Kiemelkedő ár/érték arány."Egyébként nagyon korrektül állt hozzám, ha nem tetszik a hangja nyugodtan visszavihetem, de ettől nem félek.
-
t-bali3
senior tag
És nem tudsz véletlenül olyan helyet ahol próbára el lehet hozni, akár több fajta Nordostot is?
Kácsában nem kapható sajnos...egyébként most azért gondolkodom Nordostban, mert ha végre az égiek is úgy akarják és a dacom csatasorba áll, akkor az Red Dawnnal lesz összekötve, így családban maradnékMost jut eszembe jelenleg is Nordostom van hangfalakhoz, csak a leggyengébb, a Spellbinder.
-
t-bali3
senior tag
válasz
bajnokpityu #31848 üzenetére
Engem is érdekelne
Kinézetre a készülék állványai jönnek be nagyon. -
t-bali3
senior tag
válasz
bajnokpityu #31843 üzenetére
Köszi! Végignyálazom
Madridista83:
Ha olcsóbbak kellenek Házimozi-Hi-Fi webáruházakban nézelődj (pl Netdepo), illetve ezekre is vethetsz egy pillantást. Aprón is van néha, illetve Hi-Fi-s aprón általában DIY gyártók is vannak.
Hogy melyik bomba vétel, azt nem tudom, de 20 e Ft alatt újonnan valószínűleg elég egyszerűek vannak...(#31845) Ed Parker
Az egész keresgélésem abból indult ki, hogy olcsóbb kellene. Ha nem számítana a pénz már megvettem volna az eredetit. -
t-bali3
senior tag
válasz
xtremetuning #31839 üzenetére
Sajnos nem tetszik a dizájnja, meg annyiért már a gyárit venném.
A Valhalla állványokat hol találom? AVX? -
t-bali3
senior tag
válasz
xtremetuning #31837 üzenetére
Már ott gyanús, hogy TV-t is rá lehet tenni, csak az az igazság, hogy szimpatikusabb, mint a falra akasztás.
Hangfalállványban az Atacama mennyire elismert gyártó?
A DUO6-ot néztem most ki a Focaloknak.
Eredetileg az Aurora 6 tetszett, de az már nem kapható és üveg is, amit szintén ki kellene próbálni mennyire bejövős. -
t-bali3
senior tag
válasz
cintula187 #31810 üzenetére
Én meg okos, hogy megvettem
Érdekes volt, mert nagyon sokáig senki nem csapott le rá, aztán mikor felkerült a 807v valahogy minden beindult.Egyelőre nem tudtam rendes erősítővel kiszolgálni, de nagyon tetszik. Talán picit sok a magas jelenleg.
(#31811) xtremetuning:
Ez is felejtős szerinted? -
t-bali3
senior tag
Arról van valakinek tapasztalata, hogy a HM erősítők Toslink digital outja ront-e valamit a szintén Toslinkon érkező bemenő jelen? Ha ront mennyire?
Azért lenne fontos, mert egyelőre feladtam a HDMI-s HM erősítők nézegetését és inkább régebbi vasakkal szemezek, de így egy optikai forrásból kell kiszolgálnom (laptop) a házimozi hangot, valamint a sztereó zenére meglévő Dac-om hangját, amit csak úgy tudnék megoldani, hogy az erősítőn átengedem a digitális jelet és azt továbbküldöm a Dac-ba.Ha viszont ront a jelen nincs értelme vesződni
-
t-bali3
senior tag
A Zone 2 képes HM erősítőknél van eltérés a Zone 1 sztereó és a Zone 2 között hangminőségben és teljesítményben? Feltételezve, hogy Zone 2 használatakor nem szól semmi a Zone 1-en.
-
t-bali3
senior tag
válasz
xtremetuning #29100 üzenetére
Többek között ezért is érdekelnek engem az Anthemek most nagyon.
-
t-bali3
senior tag
Az lenne a kérdésem, hogy a mai HM erősítőkbe beépített önbemérő szobaakusztikai rendszerek mennyire hatékonyan tudják elfedni azt, hogy ha a front hangfalak eltérnek a surroundoktól és a centertől?
Hogy konkrét példával éljek nagy vágyam egy Focal 806-7v front hangfalpár, de a szobám túl kicsi ahhoz, hogy betegyem ennek a sorozatnak a centerét és persze még két ugyan ilyen háttérsugárzót. Miután van 5 db kis Linn hangfalam, arra gondoltam felhasználnám ezeket, úgysem tudnám csak bagóért eladni őket...Erősítőnek egy Anthem MRX300-at gondoltam, mert az ARC rendszeréről jókat írtak, az 500-ast meghallgattam és elég jó volt. Kérdés mennyire rontja a helyzetet a vegyes felállás.
-
t-bali3
senior tag
válasz
#09634560 #28276 üzenetére
Miért nem jó sztereóról subra? Rosszat tesz valamelyik eszköznek? Azért kérdezem mert nálam így van bekötve
Megfüleltem ma egy Anthem MRX500 - Advanced Acoustic K5 Serie S HM összeállítást. Nagyon szépen szólt, bár sajnáltam, hogy nem került az erősítő elé valami jobb doboz.
-
t-bali3
senior tag
Abban tudna valaki segíteni, hogy Pioneer vsx 826-nál be lehet-e azt állítani, hogy az erősítő bekapcsolása nélkül átmenjen a hang a TV-re?
Átnyálaztam a manualt, de nem igazán találtam választ...
-
t-bali3
senior tag
Az erősítők méretét a talpukkal együtt adják meg a specifikációkban?
-
t-bali3
senior tag
válasz
xtremetuning #23411 üzenetére
Ez a szép Focal a kiállításon van csatasorba állítva?
-
t-bali3
senior tag
Marantz 1402-ről van valakinek tapasztalata?
Nem egy erőgép, de újkori ára elég borsos volt a belépő kategóriához képest -> 140.000 Ft körül. -
t-bali3
senior tag
Én tavaly voltam először a kiállításon, de az ottani demo felért egy jó kis halláskárosodással
Sajnos a pici szobába bezsúfoltak sok hangfalat, aztán feltekerték a hangerőt maxra, én gyakorlatilag két dolgot hallottam/éreztem: a basszust a gyomromban (a rossz fajtát) meg az effekteket a jobb fülembe, mert hátul ültem a surroundnál...
Nem hiszem, hogy ez a jó mód a vevők elcsábításához, főleg, hogy oda azért az "igényesebb" zene/filmkedvelők mennek. -
t-bali3
senior tag
válasz
Gergőke88 #12743 üzenetére
Azért amint lehetöséged nyìlik rá szerezz be egy mélyládát, az az igazi, nekem még az es30-nál is kisebb hangfalaim vannak, de a mélyládámmal együtt szuper párost (tríót) alkotnak.
Zenén viszont a nagyok biztos remekelnek, sajnos abban még van mit fejlődnie az enyémnek... -
t-bali3
senior tag
válasz
xtremetuning #12531 üzenetére
Pont az a jó a nagy ventikben, hogy alacsony fordulaton is hozzák a kellő hűtést. Sokkal jobb ez, mint 5000-en pörgetni két kicsit
-
t-bali3
senior tag
Azt a mindenit! Akkor ott vagy valami nincs rendben vagy megtaláltad az egyetlen kivételt. Persze bármelyik eset áll fent az biztos, hogy ez nem vígasztalná emberünket ha ennyiért megvette volna a Yamahát a kipróbált rendszerbe. Tisztába vagyok azzal, hogy próba nélkül nem vásárolunk, de akkor is fura.
Más Tv-vel rendben volt?Ahogy nézegettem a Revonak van külön HM bemente, ez gyakorlatilag egy kiegészítő bemenet, ami rögtön a végerősítőhöz megy?
-
t-bali3
senior tag
Egyébként mennyire lenne eretnek megoldás ha vennék egy feljebb linkelt APC elosztót és abba dugnék egy 2-es vagy 3-as Alcest?
Az erősítőmön még csak IEC aljzat sincs, fix vékonyka kábele van, a probléma az, hogy sajnálok rá áldozni, mert nemsokára le szeretném cserélni...
-
t-bali3
senior tag
-
t-bali3
senior tag
Sziasztok!
Szeretnék venni egy Monster Power HT800-as hálózati elosztót, de előtte kikérném a véleményeteket, mert a neten sok rosszat olvasni róla (kiég magától, nem véd rendesen a túlfeszültségtől).
Tisztában vagyok vele, hogy a panaszos hangok hamarabb utat találnak, mint a megelégedett emberek szava, de azért megnyugtató lenne ha valaki megerősítene, hogy nem hulladék a termék.Ha esetleg valaki tud jobbat max 20 e Ft-ig, bátran linkeljen!
-
t-bali3
senior tag
Szia!
Nyomd meg a "music" gombot a távirányítón majd válaszd ki a ki félkövér módok egyikét:
STEREO
DOLBY PLgx Music z2
DOLBY PLg Music z2
DTS NEO:6 Music z2
DOLBY PLgz Height z2
MULTI CH STEREO
ROCK ARENA
JAZZ CLUB
MATRIX
VIRTUALFelelősséget nem vállalok érte, hogy működni fog
ha nem, akkor javaslom olvasd el a használati utasításban.
-
t-bali3
senior tag
Sziasztok!
Minden HT-S3405, TX-8030, TX-8050, TX-8225, TX-NR1009, TX-NR5009, TX-NR609, TX-NR709, TX-NR809 és TX-SR309 Onkyo erősítővel rendelkező fórumtársamnak javaslom nézzen rá az Onkyo weboldalára, mert visszahívást hirdetett egyes modelleire.
Itt a tájékoztató, itt pedig meg lehet nézni, hogy érintett-e a készülék.Abban nem vagyok biztos, hogy magyarországi modelleket érinti, de gondolom egy gyártósorról látják el Európát.
-
t-bali3
senior tag
Nem kérdeztem, miután a G30 pl a szórólapon is rajta van szerintem nem.
-
t-bali3
senior tag
Sziasztok!
A Saturnban most olyan "akció" van, hogy behozol egy (szerintem akármilyen) elektronikai kütyüt és elengednek a termékek árából. Denon HM erősítők vannak nagyon jó áron 1912-től lefelé (1912 140e Ft), valamint a Dali Concept hangfalak és a H/K erősítők is jó áron futnak (H/K 460 azt hiszem pl 170 e Ft).
Én az Aréna Plazában néztem körbe.
Bár csak érintőlegesen tartoznak ide a Tv-k is jó áron mennek PS51D550 - 210 e Ft; Pana 42" G30 160 e Ft körül.Jah és ez nem egy fizetett reklám
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Bomba ár! Dell Latitude 7290 - i7-8GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" HD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Dell 14 Latitude 9410 FHD IPS 2in1 Touch i7-10610U 4.9Ghz 16GB 512GB SSD Intel UHD W11 Pro Garancia
- Dell Latitude 5330 i3-1215U 6magos! - 16GB 512GB 13.3" FHD magyarbill 1 év garancia
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest