Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz GoTReX #79227 üzenetére

    Az az egyik legnehezebb, igen. Én nem is tanultam meg, amíg el nem kezdtem a saját súlyos gyakorlatok felé venni az irányt. Ami nagyon sokat segített benne, az a híd gyakorlat, illetve a különböző testhelyzetek, feszítési technikák a saját súlyos gyakorlatokban. Jó, ez így nem teljesen igaz, mert az izomérzet jelentősen javult a húzódzkodástól és a gumiköteles széthúzástól, de nem voltam olyan szinten, mint most. Azt tudni kell, hogy egy-egy erőelem végrehajtásánál kiemelt szerep jut a feszítési technikáknak, egyáltalán nem mindegy, hogy milyen izmokat milyen sorrendben és mértékben feszít az ember, mert ezek miatt lesz egyenes a tartás vagy épp púpos, ez adja az alátámasztást. Persze ez nem ennyire tudatosan játszódik le a gyakorlatban, de rá kell érezni.

    Ez a cikk kifejti ezt, illetve mutat izom aktivációs technikákat is, amik nagyon hasznosak. Akkor is, ha nem épp egy erőelem kitartása a cél, hanem az adott izom-izomcsoport minél nagyobb mértékű kifárasztása egy hipertrófia specifikus edzésen.

Új hozzászólás Aktív témák