Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz spammer #14328 üzenetére

    "Sokkal jobb, hogy kiherélt, nincs teletömve minden szarral. Így mindenki olyanra lövi be magának, amilyenre akarja."
    Hát nem egészen. Alapvető dolgokat nem tud a Chrome, lásd például amit már nagyon sokszor emlegettem itt, meg másik topicban, hogy a mai buzinagy kijelzők korában nem lehet oldalra dokkolni a könyvjelzősávot, pedig azt már ötezer éve tudja még az Internet Explorer, meg az összes többi böngésző is. A Chrome-nak egyáltalán nem testreszabható a felülete, nem határozhatod meg, hogy ez vagy az a gomb itt vagy ott jelenjen meg. Számtalan beállítást nem érsz el, amit más böngészőkben meg alapértelmezettként. Igazából a célközönség a "böngésszé, nyomd meg ezt a gombot, és kész"-júzerek. Ez a probléma manapság, hogy minden alkalmazás felületét az egységsugarú júzerhez igazítanak. Nem hiszem, hogy ez lenne a jó irány.

    Gyorsaságra pedig szerintem az Opera jobb. De most ugye szubjektív véleményekről beszélünk. Épp a másik topicban írtam ezt: [link]. Annak ellenére, hogy nagyon sokat használom a Chrome-ot, rendkívül zavarónak tartom, hogy ennyire kiherélt böngésző. Az meg nagyon gáz, hogy a ki tudja milyen fejlesztők által összetákolt extensionökre kell bíznom magam. Nem, erre nem lehet bebizonyítani, hogy ne lenne sokkal jobb csomó mindenre natív megoldás.

    A Safarit nem ismerem, a Firefox sajnos az évek során egy lomha fos lett (bár ezerszer konfigurálhatóbb, mint a Chrome, és iszonyat jó kiegészítők vannak hozzá), az Internet Explorer 10 meg már használható lett gyorsaság tekintetében, de felhasználói szempontból, testreszabhatóság tekintetében szintén egyszerű, mint egy marék lepke (a Chrome-nál is kevésbé testreszabható, pedig az már nagy szó :D).

    Ezenkívül amit hunfatal említ mindig a másik topicban, hogy a Chrome még arra sem képes, hogy a temporary-be töltsön le fájlokat, valamint még pl. az IE-ben is van beépített RSS-olvasó. :DDD
    Most csak azokat mondtam el, amik kapásból, különösebb gondolkodás nélkül jutottak eszembe, nyilván még ötezer szempont van.

    Félre ne értsd, itt nem flamewarról van szó, csak annyi az egész hsz. lényege, hogy elájulni sem kell a Chrome-tól, mert hihetetlen sok érthetetlen hiányossága van.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák