Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz hroleez #2981 üzenetére

    Széteső keret mc-ben: ha az /etc/rc.conf-ban UNICODE=yes, az /etc/env.d/99locale-ban (vagy amibe tetted) a lokálhoz LC_ALL=***.utf8 (pl. hu_HU.utf8), az /etc/conf.d/consolefont-ban Unicode-képes font (pl. ter-v16b), ugyanitt nem kell consoletrans, a keymaps-ben _sima_ névvel megadtad a konzol-kiosztást (nálam us, lehet hu is), ÉS az mc-t unicode ÉS slang flaggel forgattad, akkor nem tudom, mi lehet a gond. Ilyet nekem akkor csinált, ha a slang-et kihagytam.

    Xterm: ha én simán indítom, mindenféle kapcsoló nélkül, tökéletes mind az xterm, mind a benne indított mc. Szerintem a -misc fontok nem Unicode-osak... Ha tudod, add meg a Terminus fontok valamelyikét (az xfontsel segít ebben), vagy ne adj meg semmit.
    Ellenőrizd még, hogy ha X-es programot indítasz a terminálból, kiír-e olyasmit, hogy locale not supported. Alapban ugyanis az X máshogy nevezi a Uniucode-os lokálokat - /usr/share/X11/locale, itt a locale.alias fájlban keresd meg a hu_HU: hu_HU.ISO8859-2 sort (fontos a kettőspont!), s szúrd be ide azt, hogy hu_HU.utf8: hu_HU.UTF-8.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák