Hirdetés
- MIUI / HyperOS topik
- CES 2026: Új autót mutatott be a Sony Honda Mobility
- iPhone topik
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Apple Watch
- Samsung Galaxy S25 Edge - a tegnap határán
- Félmillió felett a kiszállított Xiaomi autók száma
- CES 2026: Látható gyűrődés nélküli hajlítható kijelzőt hozott a Samsung
- Tízezres aksit tuszkolt a Honor a Power 2-be
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
Új hozzászólás Aktív témák
-
And
veterán
Egy passzív hangfal érzékenysége (dB/W/m) az meg egy harmadik jellemző, amit dB-ben szokás kifejezni. De ettől még az alap felvetésed, miszerint minél jobb egy hangkártya jel/zaj viszonya, annál hangosabb lesz róla ugyanaz az erősítő+hangfal, még mindig nem igaz
. Mellékszál: a hangkártyák kimenő jelszintjét nem annyira egyértelmű dB-ben kifejezni, mint az előbbi hangszóró-érzékenységet, vagy a jel/zaj viszonyt. Az érzékenység hangnyomásának alapja - a 0dB, amihez viszonyítunk - a hallásküszöb, a jel/zaj eleve feszültség v. teljesítményviszony, a hangkártya kimenete pedig abszolút feszültség, amit valamihez viszonyítani kellene, hogy dB-ben beszélhessünk róla (ezt megtehetjük, akár 1V-hoz, 1mV-hoz, vagy a stúdiószinthez - ami adott terhelésen adott teljesítményt jelöl - is viszonyíthatjuk, akkor viszont úgy korrekt, hogy ki is írjuk, hogy x dBmV, dBV vagy dBs) .
#15: Abban nincs vita, hogy analóg kimeneteken egy Au2 nagy valószínűséggel sokkal szebben szól majd, mint egy integrált vezérlő. De hogy hangosabban is, az nem egyértelmű. Vagy te fejből tudod az eredeti kérdésfelvető alaplapjának kimenő jelszintjét?
Mod. #21-re:
''Könyörgöm mutasd már meg azt a mondatot amiben összehoztam a jel/zaj viszonyt a leadott teljesitménnyel....Vagy esetleg a hangerőt te összekevered a teljesitménnyel?? Abban az esetben elnézést kérek helyetted!''
A #4-ben (Kolombusz) megk;rdezte, hogy nőni fog-e a hangerő, ha hangkarit cserél ugyanazon erősítő+hangfalak mellett. Erre te az #5-ben ill. a #7-ben azt írod, hogy annyival, amennyivel az egyik SNR-je nagyobb, mint a másiké (meg még szorozza is meg 100-zal). Ez pedig finoman fogalmazva nem igaz.
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Éjszakai műszak
- MIUI / HyperOS topik
- CES 2026: Új autót mutatott be a Sony Honda Mobility
- iPhone topik
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Elemlámpa, zseblámpa
- Motorola G86 - majdnem Edge
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3840
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- Dell Latitude 7390 13,3" FHD IPS, i5-i7, 8-16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- PS Plus előfizetések kedvező áron
- Xiaomi Redmi 15 / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
. 

