- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- 45 wattos vezeték nélküli töltés jön az új iPhone-ba
- VoLTE/VoWiFi
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Huawei Mate X6 - keleti oldal, nyugati oldal
-
Mobilarena
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
canniball
nagyúr
válasz
hislah #49695 üzenetére
"Összefoglaló?"
Azzal felesleges példálóznod, mivel én szedtem össze amit ott olvasol. Hogy nem írtam bele az idézett rész minden egyes pontjába, hogy HTPC-ről van szó az csak azért van, mert a címben és az összefoglaló elején is szerepel, hogy ez a topik témája. Ezt eddig azt hiszem mindenki értette..."...ezért tettem fel a helyes topicba a kérdést."
Van egy géped ami nem HTPC és egy problémád, aminek semmi köze a HTPC-témakörhöz. Hogy ezek után miért gondolod úgy, hogy a megfelelő helyen tetted fel a kérdést az számomra továbbra is rejtély..."Kicsit olyan érzésem van, mintha egy portás öregemberrel vitatkoznék, aki "hatalmat" kapott a kezébe és visszaél vele."
Kikérem magamnak! Én a Tg jogkörre mindig is úgy tekintettem, hogy lehetőségem van másoknak segíteni és nem úgy, hogy másokat szívathatok vele. Mint látható (mint kb. mindig) most sem a törlés gombot használtam csupán OFF-ba tettem és (szerintem) teljesen kulturáltan jeleztem, hogy rossz helyen jársz.Részemről itt lezártnak tekintem a témát, további jó fórumozást!
-
canniball
nagyúr
válasz
hislah #49692 üzenetére
"Tessék mégegyszer elolvasni és értelmezni a kérdésem."
Elolvastam és értelmeztem, hogy "pötyögős netezés"-re használsz egy gépet (és egy komolyabb média lejátszót használsz filmezésre).
Ha mégsem érted mi a gond, akkor úgy tűnik az alapokkal lesz a probléma, kezdjük ott. A HTPC nem más, mint egy elsősorban házimozizásra összerakott PC, melyen egy házimozizásra megírt szoftver (pl. Kodi, Mediaportal stb.) fut és amellyel alapvetően filmet nézünk, zenét hallgatunk stb. Bár manapság sokan használják egyéb célokra is, de az alapvető feladat az amit az előző mondatban vázoltam: a házimozi felhasználás.
Remélem sikerült tiszta vizet önteni a pohárba és így már érted miért nem ide tartozik a "van egy PC-m ami lassú "pötyögős netezéshez", van-e értelme váltani?" kérdés (még akkor sem, ha azon a gépen néha elindítasz egy-egy filmet)!"Meg sok szürkézést tőled."
A "szürkézést" valóban tőlem "kaptad"...de cinemazealot kolléga sem véletlenül tette (saját maga!) OFF-ba kb. az egész válaszát..."Mellette a gépen ugyan úgy nap mint nap több video kerül lejátszásra, de bocsánat, hogy nem említettem..."
Egyrészt attól, hogy videókat is lejátszol vele még nem lesz HTPC; de ha ezt említetted volna még akkor is csak hellyel-közzel férne el az eredeti kérdésed itt (viszont lehet nem szóltam volna). De nem is említetted, anélkül pedig ugye honnan tudnánk...? -
canniball
nagyúr
válasz
hislah #49689 üzenetére
Mégis mit jelent az, hogy "fizikailag HTPC"?
Vagy HTPC-ként (gyk. házimozi PC-ként, ahogy a topik címe is mutatja) használod és akkor ide tartozik a kérdés, vagy "netezős-szövegszerkesztős-stb." gépként funkcionál és akkor nem ebben a topikban kell kitárgyalni a problémát.
-
cinemazealot
addikt
válasz
hislah #49638 üzenetére
Ha pusztán a számok szerinti összehasonlítást tekintjük, akkor a két proci között a teljesítményfelvétel és a max. memória sávszélesség a fő eltérés. Míg az Athlon csak single, addig az Intel dual-channel RAM-okat is kezel, ráadásul magasabb órajelen (bár ez a Te esetedben nem játszik, mert maradnál 1600 MHz-en). Szóval igen, némi nemű gyorsulásra talán számíthatsz, de a hajad azért nem fogod eldobni.
Az SSD (ha a jelenlegi konfigban még nincs) a programok betöltésén fog gyorsítani, a betöltődés után már nem. De hogy őszinte legyek, az új konfigurációt nem nagyon tartanám jelentősebb feljebb lépésnek az régihez képest. Szerintem gyűjts még egy kicsit és a DDR4 RAM legyen inkább 2400 MHz-es, a Celeron pedig valamilyen cserélhető (nem forrasztott) Pentium vagy Core proci.
Bár ugye az is nagy kérdés, hogy akkor most pötyögni/netezni szeretnél rajta, vagy filmet nézni?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Intel Core i3 / i5 / i7 / i9 10xxx "Comet Lake" és i3 / i5 / i7 / i9 11xxx "Rocket Lake" (LGA1200)
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Fotók, videók mobillal
- Le Mans Ultimate
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Xbox Series X|S
- Battlefield 4
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! MSI SUPRIM X RTX 4080 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE AORUS ELITE Z790 i7 14700K 64GB DDR5 1TB SSD 7900XTX 24GB be quiet! SB802 1000W
- Napi 1000 -ft tól elvihető RÉSZLETFIZETÉS BANKMENTES MSI Cyborg 15 A13VE
- AKCIÓ! Gigabyte H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080Ti 11GB Rampage SHIVA Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest