Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz cekkk #15944 üzenetére

    "Miért kell neked a PowerDVD és a MPC-HC menüs BD filmeket akarsz nézni esetleg, szükséged van a menükre?
    Ha nincs akkor csak az xbmc elég neked, ha nem akkor majd xml-ben kell átírogatni pár dolgot hogy legyen külső lejátszó. Vagy te hogy képzeled el ezt az egészet?"

    Nem csak a menükről van szó.Nem akarom csak és kizárólag az XBMC-re bízni a lejátszást, egyrészt nem tartom tökéletesnek a kezelőfelületét, másrészt nyilván az sem játszik le mindent. Szóval az XBMC-t is csak egy lehetőségnek, nem pedig kizárólagos lejátszónak gondolom, még akkor is, ha azt használnám legtöbbet. Pont az számomra a lényeg a HTPC-ben, hogy minden, még a legrégebbi, vagy legritkább fájlokkal is boldoguljon, és minden fajtát olyan lejátszóhoz társítok, ami abban a legjobb. Ha csak az XBMC-t használom, ugyanúgy be vannak szűkítve a lehetőségeim, mint egy médialejátszóban. Tudom, hogy külső lejátszó beállítására is van lehetőség az XBMC-ben, de ahhoz ugyanúgy fel kell telepíteni őket.

    Az XBMC, MPCHC, Pot Player, Power DVD (zenelejátszáshoz Winamp, képnézegetéshez ACDSee) feltelepítése után kell még más kodek a gépre, vagy ezek beépített kodekjei elegendőek?

    "A dune nem vált be?"

    Médialejátszó szinten az eddigi legjobb, amivel találkoztam. De ebben is vannak butaságok, idegesítő dolgok, le nem játszott fájlok. Szeretném megtartani, mert a mérleg még így is pozitív, ráadásul Blu Ray player is van benne. De megvan a médialejátszók előtt használt "HTPC"-m is, amit nagyon szerettem, igaz, szoftveresen nem tudtam mindent megoldani, akkor kerültek képbe a médialejátszók és akkor átment a kisszobába PC-nek. De nem mondtam le a HTPC-ről, úgyhogy visszakerült és felturbózom egy új videókártyával. Ezért kérek segítséget a szoftverekben, kodekekben, stb., hogy ne járjak úgy, mint a múltkor, hogy például a tévé frekvenciaváltását nem tudtam normálisan megoldani vele. Az előző kérdésemnél ott van a konkrét specifikáció. (#15925)

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák